• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Toledo yu tanımaya çalışıyorum.

akg58

Kayıtlı Üye
İsim
kadir gültekin
Galiba far sensörünü çalıştırdım. Far düğmesine bastırıp sağa doğru çektiğimde, park ve kısa far arasında bir yerde düğme sabitleniyor. Böyle aktif oluyor sanırsam hava karanlık olduğu için emin olamadım fakat bu seferde araçtan ayrılınca kısa farlar bir süre sonra sönüyor fakat park lambaları sönmüyor???

akg58

Kayıtlı Üye
İsim
kadir gültekin
Evet Gilgamesh arkadaşımızın dediği gibi sekonder pompası imiş turbo zannettiğim zerzevat, linktekine çok benziyor. Bu arada cevaplanmamış sorularıma ceavp veren arkadaşlar olursa sevinirim yoksa teknik bölümündemi yeni konu açmalıyım?? Bu arada aracın gazına 4 yada 5. viteste yüklenince devirlenmesi bir hayli zaman alıyor 2 ve 3. viteste gayet atik ama, eski aracımda ivmelenme daha çabuk oluyordu, bu yüzden biraz garip geldi, bu durum normalmidir arkadaşlar? Yoksa bir arıza belirtisi felan mı?
http://www.ms-motor-service.de/ximages/525491_schadstoff.jpg

karapale

Kayıtlı Üye
İsim
Kıvanç İLHAN
Nereden
Kocaeli
Plaka
41 FR 107
arıza belirtisi falan yok hocam,, 1.6 8v motorun özelliği budur alt devirler çok canlıdır ama üst devirler ölü gibidir

mayham85

Kayıtlı Üye
İsim
Yunus Emre ŞİMŞEK
Nereden
Eskişehir
Plaka
06 BZ 6686
arıza belirtisi falan yok hocam,, 1.6 8v motorun özelliği budur alt devirler çok canlıdır ama üst devirler ölü gibidir
buna ek olarak kasa ağırlığına rağmen motor gücü ve tork eksikliğide eklenince normal bir durum :)

kfy

Administrator
İsim
Cezmi BÜKER
Nereden
İstanbul
Araç
Leon 1.4 TSI FR
75 lik.de bu dediğin geçerli 100 hp tam tersi olmasın:)

---------- Post added at 08:56 ---------- Previous post was at 08:54 ----------

buna ek olarak kasa ağırlığına rağmen motor gücü ve tork eksikliğide eklenince normal bir durum :)
bursa otobanında nice 1.6 ların nerelerde kaldığını sende bilirsin emre

akg58

Kayıtlı Üye
İsim
kadir gültekin
Arıza olmadığına sevindim, o zaman bir 8 valf daha ekletelim motora 16 olsun demi :))

Üst Alt