Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Toledo' nun sevdiği yakıt

aracınız flair mıydı? bende 97 model flair 1.2 zetec vardı hayatımda sürdüğüm en zevkli arabalardan. bu arada o arabaların shell e allerjisi var ben komple yakıt sistemini değişmek zorunda kaldıydım shell yakıtından :D

2001 modeldi benim zetec... hakikaten çok keyifliydi kullanımı. direksiyonu biraz sertti ama araba çok seriydi. kısa vites aralıkları... çoğu zaman shell alırdım. hiç problem yaratmadı. çabuk tüketirdi shell benzinini ama araba bi farklı canlanırdı. buralarda kaçak yakıt çok yaygın. fiestaya kaçağı da basar uzun yola vururdum bana mısın demezdi. alt devirlerde biraz gürültü dışında sorun çıkarmadıydı. öğretmen bir arkadaş eşine almak istedi. verdik. masrafsız bir arabaydı. şimdi toledoya yakıt beğenmiyorum:) kaçaktan korkar olduk...

bu ay shell deneyeceğim bakalım farkedecek mi...

Lpg olayında memnun kalanlar var bir o kadar memnuniyetsiz olan... Ehh montaj ve uygun kit problemi aşılsa bile arabanın mevcut durumu (bakım, motor ömrü vb.) lpg yi kaldırmayabiliyor. Lpg konusu zaten ince elenip sık dokunulması gereken bir husus... KUDO kardeşimizin belli ki ağzı, dili yanmış. Farklı ustaya başvurmasını yine de tavsiye ederim; el elden üstündür.

Farklı forumlarda benzin markaları arasında hissedilir farklar olduğu yazılmıştı. oradan ilgimi çekti de ondan sizlere danıştım. yoksa ben de öyle bariz farklılık hissetmedim doğrusu. Bir tek shell benzini aynı yolu yaptırmazdı ama serilik katardı aracıma.(eski aracım ford fiesta 1.25)

eşimin eski arabası twingoydu 1.2 motor full depo 138 tl ye doldu, 560 km gitti şehir içi. dellendim tüp takatırdım orta kalite 50 tl ye 370 km yaptı.
şimdi toledo 1.6 signo aldım üzerinde landi renzo marka tüp var araba tüpte 205 yaptı otobanda kalkıştada gayet iyi. şu günün türkiyesinde benzine verdiğim para sanki birilerine haraç veriyormuşum gibi hissettiriyor.

2001 modeldi benim zetec... hakikaten çok keyifliydi kullanımı. direksiyonu biraz sertti ama araba çok seriydi. kısa vites aralıkları... çoğu zaman shell alırdım. hiç problem yaratmadı. çabuk tüketirdi shell benzinini ama araba bi farklı canlanırdı. buralarda kaçak yakıt çok yaygın. fiestaya kaçağı da basar uzun yola vururdum bana mısın demezdi. alt devirlerde biraz gürültü dışında sorun çıkarmadıydı. öğretmen bir arkadaş eşine almak istedi. verdik. masrafsız bir arabaydı. şimdi toledoya yakıt beğenmiyorum:) kaçaktan korkar olduk...

bu ay shell deneyeceğim bakalım farkedecek mi...
kaçak olmayanı bile benim çok canımı yaktı fiestada zamanında :)

Geri
Üst Alt