Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Toledo LPG

merhabalar. bende 2004 toledo 1.6 16v var. yenı alındı. alındıgında lpg takılı ıdı. sanırım yenı takılmıs satıcı oyle soyledı.ATIKER 60 lt tank ve sanırım 50 lt gaz alıyor. lpg bakımları yapıldı ve aracın tamamen olmasada bazı bakımları yapıldı.depoyu fulledım. 43lt aldı demek kı ıcınde bıraz varmıs. arabada good year 4 mevsım lastıgı var. kabul edıyorum bıraz kaba yanı kıs lastıgı gıbı. Araba sehır ıcı(konya her yer duz) normal bır sekılde yanı basmadan 500 km yaptı. Tamamen bıttı. Fakat bıtınce dogal olarak benzıne gectı. Arabayı alalı daha 2 hafta oldu ve ben hıc benzınde kullanmamıstım. yaklasık olarak 10 km kadar benzınde kullandım ve kakısıyla olsun gısıyle olsun mukemmel. Bne gazda cok ıyı bır performans alalmıyorum. Yanı araba sankı gazda boguluyor. eger benzın bu kadar pahalı olmasa ıdı kesınlıkle lpgnın adını bıle almazdım. Daha 2. tankı doldurmus degılım lakın takometrede devırler cok cabuk gelıyor ve 5 vıteste 3000 devırde 110-120 arası ancak yapıyor bana garıp geldı. cunku bızde hyundaı getz 1.5 dızel var ve ben acıkcası hyundaının cekısını daha verımlı buldum.(lpg ıle kıyaslarsak)

merhabalar. bende 2004 toledo 1.6 16v var. yenı alındı. alındıgında lpg takılı ıdı. sanırım yenı takılmıs satıcı oyle soyledı.ATIKER 60 lt tank ve sanırım 50 lt gaz alıyor. lpg bakımları yapıldı ve aracın tamamen olmasada bazı bakımları yapıldı.depoyu fulledım. 43lt aldı demek kı ıcınde bıraz varmıs. arabada good year 4 mevsım lastıgı var. kabul edıyorum bıraz kaba yanı kıs lastıgı gıbı. Araba sehır ıcı(konya her yer duz) normal bır sekılde yanı basmadan 500 km yaptı. Tamamen bıttı. Fakat bıtınce dogal olarak benzıne gectı. Arabayı alalı daha 2 hafta oldu ve ben hıc benzınde kullanmamıstım. yaklasık olarak 10 km kadar benzınde kullandım ve kakısıyla olsun gısıyle olsun mukemmel. Bne gazda cok ıyı bır performans alalmıyorum. Yanı araba sankı gazda boguluyor. eger benzın bu kadar pahalı olmasa ıdı kesınlıkle lpgnın adını bıle almazdım. Daha 2. tankı doldurmus degılım lakın takometrede devırler cok cabuk gelıyor ve 5 vıteste 3000 devırde 110-120 arası ancak yapıyor bana garıp geldı. cunku bızde hyundaı getz 1.5 dızel var ve ben acıkcası hyundaının cekısını daha verımlı buldum.(lpg ıle kıyaslarsak)

Satıcı doğru söylemiş Lpg yeni takıldığı zaman devir aralıkları çok kısa oluyor vites geçişleri çok erken oluyor..
aynı şey benım arabada oldu 5. viteste 130km hızı geçemiyordum ama yaklaşık 3 depo sonunda düzeldi..
Lpg ile arabayı denemeyi çok istiyordum geçen ay fırsatım oldu 4 kişiydik dümdüz otobanda Allah ne verdiyse bastım 185-190 aralığında kaldı :))
ama benzinde rekorum 205 :))))

Benzin bu denli pahalı olmasa emin olun bende taktırmazdım kim ne dersin benzinin yeri bambaşka..
size tavsiyem birkaç depo bitirin ve son ayarlarını yaptırın öyle basın bu dönemde fazla zorlamayın..

1.6 8V tüpmüş benzinmiş fark yapmaz, kum atsan Yakar :eek:key:

al benden de o kadar.50tl gaz ile şehiriçi 150km...antalyada hemde.

bır de benden maşallah dıyım gecenlerde 2.15 den shellden fulledım 68 tl ye doldu 280 km gıttı daha bıtmedı hepsı sehıriçi:) ara sıra klımada acıldı:)

Dizel ile benzin li Arabanın torkLarı değişik dediginiz olay torktan kaynaklanıyor olsa gerek

gecenlerde shell den 30 liralık gaz aldım tam 121 km götürdü şehir içi litre fiyatı 2,420 :mad:

Geri
Üst Alt