Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Toledo LPG

Bunca araştırma soruşturma anket tavsiye derken sonunda LPG yi taktırdım.. Lovato
En korktuğum şey performansının düşmesiydi Takılalı 2 hafta oldu ve ilk günden itibaren
aşırı derecede yüklendim özellikle rampada hiç kaybım yok denecek kadar az..

Şunu söyleyebilirim devir aralıkları çok az düşük ve ortalama 5-8 km hız düşüşü gördüm
buda çok önemli değil..
Benzindeyken 35 kuruş yakıyordu ki ben acımam basarım
İlk depoda 24 kuruş yaktı ama bu yanıltıcı rakam 3-4 depo sonunda dahada düşeceğini öğrendim
ayrıca havalar çok soğuk yoğunlaşma nedenıyle 10 ile 20 krş arası fazla yakması sözkonusu

Mevlüt kardeşim 24 kuruş düşecektir muhakkak..Ne kadar bassan da bu rakamı görmemen lazım. Bu arada araç 16 valf mi? Ondan da oynar. Bir de bizim araçların LPG ye çoğu araca kıyasla güzel uyum sağladığını düşünüyorum. Zira benimki de kesinlikle yokuşlarda bayılmıyor..Bu arada LPG hayırlı olsun...

Saolasın ali kardeşim bıraz zaman geçip 3-5 depo bitirmem gerektiğini söylediler
16 valf katılıyorum sana lpg uyumu çok güzel bayılmıyor

Güncel... Mevlüt Bey'in aracı lovato da olumlu sonuçlar verdi mi merak içindeyim. benim araca da lovato taktırmayı düşünüyorum. Diğer alternatifim tartarini... Tercih aşaması sıkıntılıymış. Eh bi de usta kıtlığı içerisinde iyi ustayı bulmak lazım:( Bakalım macera devam ediyorr....:)

Lpg ile ilgili açıklamalarımı madde madde yazmıştım
mesajım neden silindi onu anlamadım..
Lovatodan son derece memnunum ve kesinlikle tavsiye ediyorum..

Lpg ile ilgili açıklamalarımı madde madde yazmıştım
mesajım neden silindi onu anlamadım..
Lovatodan son derece memnunum ve kesinlikle tavsiye ediyorum..

Sitede ki düzenlemeler nedeniyle kayıtlar 1-2 gün önceye döndü ondan olabilir... :(

Mevlüt Bey aracın yakışını ne oranda etkiledi. rakamsal bir tesbitin oldu ?

Mevlüt Bey aracın yakışını ne oranda etkiledi. rakamsal bir tesbitin oldu ?

önceki haliyle ( benzinli yani ) 330 - 350 krş
şimdiki haliyle ( Lpg yani ) 240 - 250 krş..

Lpg için 240-250 krş bana göre çok ve ustaylada görüştüm oda çok olduğunu söyledi ve dediki

1- Lpg yeni takıldı Tesisat yeni motor alışmalı uyum sağlamalı bunun içinde birkaç depo bitir
2- Havalar soğuk kış mevsiminde bütün Lpg li arabaların yakıtı artar ( Gazın soğuktaki yoğunlaşmasından dolayı )

Son bir ayar daha var Bilgisayaara bağlanıp bakılıyor onu henüz yaptırmadım
Lpg taktırdığım usta bana senin araban 200-220 krş yakacak diyor ve çok iddialı..
Bende inanıyorum buna daha az yakıcaktır.. Bıraz zamana ihtıyacım var..

Bu arada LPG ile ilgili açıklama yaptığım uzun bir mesajım vardı forum güncellemesine denk geldiğinden silinmiş..
Ben Lpg konusunda gerçekten çok araştırma yaptım.. Hem internetten hem dışardan kullanan herkese sordum..
Daha sonra markaları ve uyumlarını araştırdım.. Okadar çok marka varki saymakla bitmez ve her geçen gün yenileri çıkıyor..
Dikkat ederseniz bilhassa Türkiyede acayip bir pazar var eee dünyanın en pahalı benzini burdaysa lpg kaçınılmaz bunu herkes biliyor..

Ben Lovatoyu çok araştırdım bizzat kullanıcılarına sordum ( ki bunlar volkswagen altyapılı araçlar SEAT - SKODA )
Her markanın belli araçlarda güzel uyumları var bunları öğrendim.. mesela brc bizim grupta uyum sağlamıyor bunu duydunuzmu ?
ama aynı brc hyundai de gayet güzel çalışıyor ne alaka diyenler var ama araştırdım sanayide vw grubuna bakan usta arkadaşım var
aynı zamanda vw grubunun parçalarını satan çok samimi arkadaşım var.. Yani bu bilgiler boş değil. Atikeri çok destekleyende var
aşırı derecede kötüleyende var.. tüketici şikayet sayfaları var nette açıp bakın markalar hakkında şikayetler yazıyor bizzat vatandaşın şikayetleri
bu da bir fikir edinmenizi sağlar.. Lovatonun SEAT ve SKODA marka araçlarda son derece uyumlu olduğunu öğrendim
memnun olmayan birine rastlamadım.. Lpg taktırdığım yerde 5-6 markanın montajı yapılıyor..
hemen hemen popüler olan bütün markaları takıyor adamlar..
Biraz inceledim malzemelerine baktım gerek beyin gerek hortumlar tesisat zaten burda kaliteli olan malzeme kendini belli ediyor..
Lovato gerçekten kaliteli bir sistem ve bütün parçaları tamamen ithal hiçbir parçası yerli üretim falan değil..
bence Lpg taktırıcaksanız düşünmeden Lovatoyu tercih edin pişman olmazsınız..

Diğer hususta şu ;
Aceba Lpg taktırmalımıyım ? Benzin 4 lirayı geçmişse ve sizde benim gibi orta direk bir vatandaşsanız evet Lpg taktırmalısınız..
Yok ben çok gezmıyorum zaten arabam az yakıyor falan bunların hepsi üfürükten teyyare..
haftada 1 yada 2 kez biniyorsan eywallah taktırma ama sanmıyorum ki öyle olsun
Taktır Lpg ni çal harmandalını....

adil abi bende benim arabam yakıyor diyordum senin gaz ayarında bi problem var sanırım biraz fazla yakıyor benim tank 100 tlye doluyor gazın litre fiyatını 2,090 dan alıyorum 100 tlye şehiriçi 495 km yapıyor 500 üde gördüm ama 90 km yi geçmezsem bence sen hava filtresi bujiler ve gaz ayarına bi baktır[

merhaba zeki senin yazdıklarını okuyunca oturup ağlayasım geldi. :D benim arabada brc var ve taktıralı 1 yıl oldu tarihinde bu kadar az yaktığını hatırlamıyorum şuan 70 tl lik gazla inanmassın ama 250 km yapıyorum. Tamam biraz sert kullanıyorum ama senin aranın yaktığını duyunca bunun sert kullnamakla ilgisi olmadığını düşündüm. Benim araba 2001 model o yüzdenmi acaba.. benim araba adil abinin arabası gibi yaksa onada razıyım duuyyy adil abi daha kötüleri varr :( bunun sebebi nedir acaba yaw.

biri bana yardım etsin o zaman toledocu kardeşlerim.. :D

Geri
Üst Alt