Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

toledo kapı içerisindeki düğme??

TURKER2424

Kayıtlı Üye
2001 1.6 toledo signo aracımda şöför koltuğuna oturduğunuzda sol tarafta koltuğun yanında (koltuk indirme/kaldırma kolunun yanında) bir düğme var.boyutu benzin depo kapağını açan düğme ile aynı.üzerinde araba resmi ve arabanın üzerinde 2 adet yarım daire şekli var -))-
bunu bilen varmı acaba.immobilizer , kumanda ile mi ilgili.kitapçığında da yazmıyor.

aracın alarm reset düğmesidir...arka iç aydınlatmasının yanlarında ise alarm gözleri mevcut

teşekkür ederim cezmi bey.resetleme yapmış isek eski haline nasıl gelir.çünki şu anda kumandayla arabayı üç kere basarak ancak 4lüleri yakıp ses duyabiliyorum.bir kere kilitlemeye basarsam araç kilitleniyor ama dörtlüler yanmiyor ve ses gelmiyor.

bunların olmasını istiyorsanız ve aracın 20 km üzerine çıktığında kapılarında kilitlenmesi için servis te bu özellikleri açtırmanız gerekicek

20 km üzerinde kilitlenme aktif çalışıyor.son 1 haftaya kadar alarmda normaldi.demekki düğmeye basıldı,alarm resetlendi.servise gidip bilgisayara baglatıp baktırsam iyi olacak.

Benim yeni kasada o düğme var ama benim bildiğim alarmin hareket senörünü devre dışı bırakan bir düğme, mesela aracın içinde gece uyuyacaksanız kapıları kilitledikten belli bir süre sonra alarma kendini tetikliyor araç içinde hareket algılayınca bu düğme ile bu olay devre dışı bırakılıyor diye biliyorum.

servise gittim.kadir beyin de dediği gibi o düğme araç içi sensörleri iptal için ve düğmeye bir kere basınca her seferinde hareket sensörleri iptal olmuyor.bir kere kullanabiliyorsun bir dahaki sefere aynı şeyi yapman lazım.bendeki sorun şöför kapısı kilidi bozulmuş.değişecek.
servise gidince motor soğutma suyu termostatının bozuk olduğu ortaya çıktı.sürekli açık kalıyor motor çabuk soğuyor.normalde 5/10 dakika kullanımdan sonra hararet göstergesi 90 derecede sabitlenmesi lazım ve 10 dak dursanız bile sıcaklığın çok düşmemesi lazım.benimkinde hemen düşüyor.birde termostatın sürekli kapalı kalması var o daha kötü hararet ve motor kapak contası vs zarar veriyor.böyle birseyle karşılaşan olursa bu uyarılar aklına gelsin diye yazdım.

cezmi abi tşk kaydım yapıldı tatlın enkısa zamanda gelecek :)

Geri
Üst Alt