Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Toledo üstadları ??

2001 model signum aldım.70binde ve çok temiz.aklımda hiç yoktu oysa..o yüzden merak ettiğim bir kaç konu var madde madde sormak istiyorum.

1-lpg siz olmuyor malum..henüz ölçemedim ne kadar yakıyor ? tüp için hangi markayı önerirsiniz?
2-toledolara has özellikler nelerdir?mesela satan adam gaz vererek çalıştırma boğarsın dedi vs
3-cd changer mı taktırim konsoldaki bütünlüğü bozmamak adına yoksa yeni bi cd çalarmı önerirsiniz?
4-tavan ışığı kapı açıkken açılmıyor.yada sürekli yanıyor.hangi konumda olmalı?
5-şöför koltuğunun sol aşağısında kapı direğinin altında kırmızı lazer gibi bi ışık vardı geçen ufak bir delik o nedir :)
6- modifiyeyi severim..5cm lik yay + jantla başlıyim diyorum.zararı olurmu?ne tarz jant yakışıyor ?( araç malesef yeşil )

cevaplar için şimdiden teşekkürler :)

1- Lpg taktırmışınız hayırlı olsun benzinle 350-380 krş yakıyordum Lovato taktırdım 210-220 krş yakıyor (istanbul trafiği)
2- Çalıştırırken gaz vermene gerek yok ali bu konuda güzel açıklama yapmış..
Has özellik
*** Aynı segmentteki diğer rakiplerine göre daha seri ve güçlü bir araçtır çift egzantrik var
*** Virajlara hızlı girdiğinde kolay kolay savurmaz denge çubukları mevcut (2001 lerde varmı onu bilmıyorum)
*** Çok konforludur özellikle uzun yolda asla yormaz
*** Şasi ve kaporta çok sağlamdır özellikle sağ ve sol direkler
*** Kolay kolay arıza yapmaz ve fiyatı sabittir satarken kayıp yaşatmaz
3- Ön konsolu bozma bence.. eğer illaki başka bir teyptaktırıcaksan benim gibi yap kenwood kdc-4047 alabilirisn orjınal gibi duruyor
Teybin ekran ışıkları kırmızı arabanın konsol ışıkları ile birebir çok uyumlu..
4- Tavan aydınlatması 3 işlevli kapı işaretinin bulunduğu kısımda bırakman lazım anahtarla açtığında direk yanar kapıyı açmadan
Aracını çalıştırdığında söner.. stop edip anahtarı kontaktan çıkardığında yanar kapıyı kilitlediğinde söner..
5- bunu anlayamadım :))
6- Modifiyeden pek anlamam KURTBİL bu sektörden iyi anlar

Hayırlı sürüşler dilerim...

1- Lpg taktırmışınız hayırlı olsun benzinle 350-380 krş yakıyordum Lovato taktırdım 210-220 krş yakıyor (istanbul trafiği)
2- Çalıştırırken gaz vermene gerek yok ali bu konuda güzel açıklama yapmış..
Has özellik
*** Aynı segmentteki diğer rakiplerine göre daha seri ve güçlü bir araçtır çift egzantrik var
*** Virajlara hızlı girdiğinde kolay kolay savurmaz denge çubukları mevcut (2001 lerde varmı onu bilmıyorum)
*** Çok konforludur özellikle uzun yolda asla yormaz
*** Şasi ve kaporta çok sağlamdır özellikle sağ ve sol direkler
*** Kolay kolay arıza yapmaz ve fiyatı sabittir satarken kayıp yaşatmaz
3- Ön konsolu bozma bence.. eğer illaki başka bir teyptaktırıcaksan benim gibi yap kenwood kdc-4047 alabilirisn orjınal gibi duruyor
Teybin ekran ışıkları kırmızı arabanın konsol ışıkları ile birebir çok uyumlu..
4- Tavan aydınlatması 3 işlevli kapı işaretinin bulunduğu kısımda bırakman lazım anahtarla açtığında direk yanar kapıyı açmadan
Aracını çalıştırdığında söner.. stop edip anahtarı kontaktan çıkardığında yanar kapıyı kilitlediğinde söner..
5- bunu anlayamadım :))
6- Modifiyeden pek anlamam KURTBİL bu sektörden iyi anlar

Hayırlı sürüşler dilerim...

teşekkürler açıklamalar için :) teyp konusunda baktım kenwood a,gayet çık ama konsoldan kısa kalıcak her halukarda o yüzden içime sinmiyor :)
özellikler açısından çift egzantriğin artısı nedir araca?bu arada ben 102hp diye biliyordum 73,5 hp olması şaşırttı ki 70hp lik araç gibide gitmiyor :s 3 kişi içerisi ve bagaj full eşya ile 195i rahat gördüm.
kalkışlarıda seri gibi...
bu arada landi renzo lpg ile istanbul-antalya 150mil yaktım sakin sürüşte,730km..sorun yaşamadım hiç..sadece rolantide çalışırken bazen gaz verince devir önce hafif düşüp sonra yükseldi bi ara..onuda 1.500km kontrolünde ayarlattım.taktıracakların bilgisine

cıft egzantrık demek daha fazla emm subabı daha fazla egsoz subabı demektır.kı daha fazla hava alır ıcerı daha fazla gazı cıkarır dısarı ısın basıt mantıgında .16v 8v e gore daha ekonomıktır performansının dısında.arabanız 102bg 73,5 oldugu nerden cıktı onu anlamadım ?

teyp i beğenmene sevindim çok özellikli ve kaliteli ben son derece memnunum
konsol bozulmuyor teyp taktırdıktan sonra çerceve takıyosun audı a3 2001 kasa ile toledonun ön konsolu aynıdır
bu yüzden çerceve bulmakta sorun yaşamazsın olmadı ben sana benım arabanın resmini çeker atarım görürsün
( her gören teyp aracın orjınal teybimi diye soruyor okadarki uyumlu bilgin olsun)

Egzantirik konusunda can güzel açıklama yapmış
aracınız 73.5hp değil bu nerden çıktı ??
aracınız
105hp(beygir)
77 kw (motor gücü)
148 tork

Lpg ilk zamanlarda biraz fazla yakıyor ama birkaç depo bitirdikten sonra son ayarlar yapılıyor ondan sonra düzene giriyor

arac 16V deıl 8V 2001 toledoymus en basında yazıyor mevlut

cıft egzantrık demek daha fazla emm subabı daha fazla egsoz subabı demektır.kı daha fazla hava alır ıcerı daha fazla gazı cıkarır dısarı ısın basıt mantıgında .16v 8v e gore daha ekonomıktır performansının dısında.arabanız 102bg 73,5 oldugu nerden cıktı onu anlamadım ?

egzantrik bilgisi için teşekkürler.walla bende şaşırdım ama motor gücü 73.5 yazıyor ruhsatta bende şaşırdım.hatta muayene ve lpg işletme işlemleri sırasında da ek1 dosyası hazırlanırkende dikkat ettim :s

teyp i beğenmene sevindim çok özellikli ve kaliteli ben son derece memnunum
konsol bozulmuyor teyp taktırdıktan sonra çerceve takıyosun audı a3 2001 kasa ile toledonun ön konsolu aynıdır
bu yüzden çerceve bulmakta sorun yaşamazsın olmadı ben sana benım arabanın resmini çeker atarım görürsün
( her gören teyp aracın orjınal teybimi diye soruyor okadarki uyumlu bilgin olsun)

Egzantirik konusunda can güzel açıklama yapmış
aracınız 73.5hp değil bu nerden çıktı ??
aracınız
105hp(beygir)
77 kw (motor gücü)
148 tork

Lpg ilk zamanlarda biraz fazla yakıyor ama birkaç depo bitirdikten sonra son ayarlar yapılıyor ondan sonra düzene giriyor

konsolun fotosunu çekersen çok iyi olur kardeş.merak ettim.lpg ye gelince 1500km den sonra götürdüm 2dk pc ye bağlayıp bişiler yaptı.umarım düşer.dediğim gibi ruhsatta 73.5 hp

egzantrik bilgisi için teşekkürler.walla bende şaşırdım ama motor gücü 73.5 yazıyor ruhsatta bende şaşırdım.hatta muayene ve lpg işletme işlemleri sırasında da ek1 dosyası hazırlanırkende dikkat ettim :s

Serkan kardeşim araban da lpg sisteminde hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullan..Aracın 8 valf ise 102 hp, 16 valf ise 105 hp olması lazım.. O ruhsatta gördüğün motor gücü Kw olarak yazan değer :) Hp (beygir gücü) değil yani aşağı yukarı zaten Kw olarak 73-75 civarında olması lazım, bununda beygir gücü olarak karşılığı 102 yada 105 beygirdir. Yani orada Hp (beygir gücü) olarak yazmıyor.. 73,5 kw'de zaten yaklaşık 100 hp eder.. Aracın nasıl memnunmusun şu an lpg de? bende leon 1.6 16 valf signo ile değişeceğim aracımı ileride nasip olursa..

Geri
Üst Alt