Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Teknik Konularla İlgili

bence bu konu için servise danışmak gerek :D

şaka bir yana cezmi abi belirtmiş görüşünü. aramızda bir çok üyenin konulara dahil olmak isteyip belki birisinin dikkatini çeker muhabbet olur görüşü ile yazdığı tonla mesaj kaybolduğu ve kimse sallamadı görüşükü tonla üyenin sitelerden soğuduğu gerçeği ikilemi ile tam ortada olan bir konu bu bence:)

Herkesin atladıgı bir konu var, gerçi Cezmi abi belirtmiş.

Bir kişi konu açtıgında ister istemez yorum gelsin istiyo. Tamam ben artık tecrübeliyim, kimse yorum yazmadı diye kimseye kırılmam. Demek ki bilmiyolar derim gerçerim ama bir çok yeni üye konu açtıgında oraya cevap gelsin ister, kendisinin de ailedem biri oldugun görmek ister. Sonuçta burası forum ama bir arkadaşlık ortamı söz konusu.

Oraya yazılan bir "hayırlı olsun" veya "geçmiş olsun dostum" veya "servise sor bence kardeşim önemli bir konu bu" gibi cümleler konuyu açan bir çok kişiyi eminim mutlu edecektir, hiç olmazsa "başkaları tarafından takıldıgını", dinlendiğini anlayacaktır.

Şahsi fikrim bu yönde.

abi bi dakka şimdi
birisi bi konuda bilgisi yoksa hiç yazmasın.kafasindaki varsayımları yazmasın.boş varsayımlar okumayalım.
ama malesef konuyla ilgili hiç bir şey bilmediği halde çok şey biliyormuş gibi yazan ve yanlış yönlendiren arkadaşlar oluyor..
bu gerçekten kötü bir durum çünkü konu hakkında bilgi edinmek isteyen arkadaşa yanlış bilgi aktarılmış oluyor.

---------- Post added at 20:26 ---------- Previous post was at 20:24 ----------

ayberk en sol üstteki bölümde profiliniz diye bir bölüm var..
orada yasaklı listeniz diye ayrı bir yer var..oraya istediğin kişinin adını yazıyorsun ve bir daha mesajini görmüyorsun..
huzura eriyorsun.şahsen ben yaptim..inşallah faydasını görürüm.

yaptım bende ınsallah yararı olur

Bir kişi konu açtıgında ister istemez yorum gelsin istiyo. Tamam ben artık tecrübeliyim, kimse yorum yazmadı diye kimseye kırılmam. Demek ki bilmiyolar derim gerçerim ama bir çok yeni üye konu açtıgında oraya cevap gelsin ister, kendisinin de ailedem biri oldugun görmek ister. Sonuçta burası forum ama bir arkadaşlık ortamı söz konusu.

Oraya yazılan bir "hayırlı olsun" veya "geçmiş olsun dostum" veya "servise sor bence kardeşim önemli bir konu bu" gibi cümleler konuyu açan bir çok kişiyi eminim mutlu edecektir, hiç olmazsa "başkaları tarafından takıldıgını", dinlendiğini anlayacaktır.

Şahsi fikrim bu yönde.

En açıklayıcı cevap senden geldi Melih..Sana katılıyorum...

Ama bunu engellemek bilen insanların bilmeyenlerle tartışması ve bilmeyenleri yönlendirmesiyle olur bunun mümkünlüğü bilenin çok bildiği manasına gelmez bazen bilemeyen insanlarda kattıkları yorumlarla konuyu harekete geçirir ve bilen bilmeyen aynı konuda öğrenir..... bilmeyen bu konuya yazmasın demek bana mantıklı gelmiyor artı insanları sınıflandırmakta mümkün değil belki senin billmediğin birşeyi biliyor ama senin haberin yok insanların şevkini kırmayalım bırakalım herkes yorumunu yapsın.... ;)
Demek istediğim şey bilgi meselesi değil beni yanlış anladınız sanırım. Bahsettiğim şey, teknik yardım konularındaki servise git, servise göster yorumları. Bu yorumun bilgiyle de bir alakası yok bence. Tamamen boş ve gereksiz. Söylemek istediğim tek nokta bu.

---------- Post added at 00:29 ---------- Previous post was at 00:27 ----------

yok abi geyik olarak söylemedim..
ayberk BANA göre çok mantıklı bi istekte bulundu, karşı çıkan çok olunca pek memnun olmadı , gerildi mi ne oldu bilemiyorum aynı şeyi söylediğim halde bana da bi ilginç cevap verdi ( ya da ben yanlış anladım) ben de cidden rahatlaması gerektiğini düşündüm.

bi de eski siteye ilk üye olduğum zamanlarda bi konuyla ilgili topic açmiştim..
yco hatirlamaz şimdi..
ilk cevap yco'dan geldi...servise göstermelisin bence..
ben de cevap vermiştim; çok zekice gerçekten bunu nasil düşünemedim

gibisinden bi diyalog geçmişti...
BANA kalırsa son derece gereksizdi.

çok şükür herkesde aracının problemini servise götürmeye yetecek kadar akıl var.burada birisi teknik destek için bilgi amaçli bir topic açtiğinda aracindaki sorunu daha önce yaşayan ve çözümünün nasıl gerçekleştiğini bulan kişilerden yardım istiyor....ama umduğu cevap genelde gelmiyor...

Ben sizi yanlış anlamış olabilirim. Kusura bakmayın :)

Şahsi fikrim bu yönde.

ayberkin bahsettiği konu başlığı zaten teknik konular üzerine. bir mal satımı icin hayırlı olsun yada kaza bela gibi durumlar icin gecmiş olsun dilekleriyle hic bir ilgisi yokki. bu kıyaslamayı yaparsak yanılırız. teknik konularda bilmeyenlerin servise gitmelisin gibi fikirde bulunmamaları daha doğru olur bende kanaatındayım. cünkü zaten konuyu acan servise gitmeyi biliyordur ki gitmeden fikri olan bilgisi olan daha önce başına gelmiş olan varsa paylaşmasını ister. ama bahsettiğim konu sadece teknik konular hakkında.

Demek istediğim şey bilgi meselesi değil beni yanlış anladınız sanırım. Bahsettiğim şey, teknik yardım konularındaki servise git, servise göster yorumları. Bu yorumun bilgiyle de bir alakası yok bence. Tamamen boş ve gereksiz. Söylemek istediğim tek nokta bu.

---------- Post added at 00:29 ---------- Previous post was at 00:27 ----------

Ben sizi yanlış anlamış olabilirim. Kusura bakmayın :)

yanlış anlamana da hak verdim ayberk zaten =)
sorun değil =)

bu arada SCW'den bazı arkadaşlar hakkımda çok şey bildiğini sanıyo atıyo tutuyo demiş benim için Ayberk üyesine, hakkaten üzüldüm ve acıdım çünkü yüzüme söyleme cesaretleri yok demek ki..o da bana aks ettirdi ilginç dimi..ahah..
burdan dost dediklerim zaten bu tarz bişi yapmaz yapanların da Allah yolunu açık etsin.. ;)
Ben öyle birşey söylemedim Yiğit üyesi. Arkadaşlarından nasıl biri olduğun hakkında fikir sahibi olduğunu söyledim. Hani kulaktan kulağa dolanan birşey olsa değişmişte duymuşsun derdim fakat okuyan 1. kişi olarak yanlış okuman benden kaynaklanmıyor sanırım.

---------- Post added at 00:32 ---------- Previous post was at 00:31 ----------

konunun ne olduğunu hatırlamıyorum ama bi lamba yanıyo naapmam lazım gibi bişiyse servisten başka bişiyle söndüremiyosun zaten lambayı biliyosun..benzer sorularda servisten başka bi cevap vermenin de pek bi manası yok..

Ben aracımı servise götürmüyorum yanan bütün lambalarıda söndürtebiliyorum. Demekki servis dışında da söndürülebiliyormuş.

çok daha önceleri volkan (aux ) da böyle bi serzenişte bulunmuştu hatırlıyorum.alım-satım konularına yazılan hayırlı olsun mesajlarından yana sıkıntılıydı oda.bu konuda ve o konuda savunulan anafikir şudur;
biliyosunuzki forum içinde konular aldıkları reitingler sayesinde üst sıralarda bulunuyor ve her yeni mesaj butonuna tıklandığında en son aldığı mesaj sayısına göre sıralanıyor.siz kendi açtığınız konuyu tabiki özel olarak takip ediyosunuzdur ancak eğer hiçkimse gerçekten bildiğini yada niyetini yazmassa konunuz forum içinde kaybolup gider ve büyük bi çıoğunluk konunun varlığından bile haberdar olamayabilir.bi diğer noktada gerçekten böyle bişey uygulanabiliyo olsaydı forum çok cansız ve keyifsiz olurdu.
hayırlı olsun ,hoşgeldin.servise götürmelisin,teşekkür ederim mesajları oldukça yoğun.konu içinde yaşanan tartışmalar bazen konu dışına çıkılıyo gibi muhabbetlerede neden olabiliyo.ben hangi konu olursa olsun tartışılmasına asla karşı olan biri değilim.hatta tartışmayı öğrenmesi gereken bi toplum olduğumzuu düşünüyorum.şahsen tartışmayıda severim (karşınızdaki insanın kişiliğini hedef almamak kaydıyla)
şahsım adına ne bu tartışmalara nede bahsi geçen mesajlara karşı olumsuz bi tavrım yoktur..

konular tartışılarak anlam kazanılır o zaman senin dediğin gibi saygı duyuyorum yazıp kenara çekilmekte manasız herkes fikrini söyler konular aydınlanır insanların fikri ortaya çıkar ben hayatı böyle öğrendim böylede devam ediyorum gayette mutluyum mesut tartışmak konuşmak güzel şey yoksa Ayberkle ortak noktamız var en önemlisi Amerikan Araçları.... ama ben bilmeyeni de kovar gibi mesajını silmek yada onu horgörmek taraftarı değilim herkes yazsın bu insanların konuları takip ettiğini gösterir mesaj sayısı çok olana piyango vermiyo kimse isteyen istediği kadar yazar....
Mesaj silmek konusundaki tavrım yanlıştı. Bu konuda size katılıyorum. Mesaj silmek güzel bir çözüm yöntemi değil. Fakat tekrar tekrar belirtiyorum. Kimsenin düşüncesini söylemesine değil sözüm. Sözüm şuna: teknik desteğe ihtiyacı olan birisine, servise götürmelisin cevabının verilmesi, bence hem o kişiyi aptal yerine koymak hem de konunun takibini zorlaştıran bir unsur.

Geri
Üst Alt