Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

TDI Isıtma buji arızası

adnandogannn

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Selamlar,

TDI DSG aracımı bundan 3 hafta önce 96bin km de aldım. Almadan önce ekspertize götürdüğümde araçta hali hazırda herhangi bir arıza tespit edemedi. Ancak, aracı kullanmaya başladıktan 2 gün sonra sabahları motor ısınmadan birkaç yüz metre gidince ekranda kızdırma buji uyarısı çıktı. Uyarı çıktıktan sonra aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda kayboluyordu. Araç normal hararet seviyesine gelince herhangi bir sorun olmuyordu. Geçen hafta yine bu uyarı çıktıktan sonra aynı anda motor arıza ışığı da yandı ve servise gittiğimde mazot pompasında sorun olduğunu söyledir. Randevu alamadığım için maslakta bulunan özel bir servise götürdüm o da aynı sorunu tespit etti. Öncelikle mazot filtresini değiştirdi 3 4 gün hiçbir şekilde uyarı çıkmadı. Dün itibari ile sorun yine hortladı. Servisle olan görüşmemde eğer mazot filtresinden değilse bu işin mazot pompasına kadar gideceğini, parça ücretinin 5300 tl civarı olduğunu söylediler ama bana gereksiz bir masraf olacak gibi geldi. Nedeni ise, bu arıza sırasında araçta herhangi bir güç kaybı, farklı ses vs vs gibi durumlar olmuyor. İşin içinden çıkamadım. Daha önce böyle bir durumu tecrübe etmiş arkadaşlar yorum alabilirsem çok sevinirim.
Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Şimdiden teşekkürler
İyi forumlar.

Geri
Üst Alt