Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Taş sıkışması

ismail26

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar iyi günler leon 1.2 aracımın sağ ön teker diskle arkasındaki koruma saçın arasına taş sıkıştı 7 veya 8 km kullandım çok aşırı bir ses yaptı ama taşı çıkardım bijon anahtarını janttın aralarından biraz koruma saçına vurdurmam sonucu çıktı bu 7 veya 8 km kullanımda disk veya frene zarar vermişmidir...
Kazasız belasız keyifli sürüşler....

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geçmiş olsun. Boş bir ortamda fren titremesi ve çekme yapıp yapmadığını kontrol edebilirdiniz. Uygun süratle giderken (60-65km) absyi devreye sokmayacak şekilde sert fren yapın. Bu esnada direksiyonu sıkı tutun. Titreme varsa hissedersiniz. Ama asfalttan kaynaklı titreme ile karıştırıp evhamlanmayın, benim söylediğim titreme daha sert olur. Yine boş yolda aynı süratlerde direksiyonu 10-15 sn bırakın. Ardından hafif fren yapın. Bu da çekme yapıp yapmadığını kontrol etmenize yardımcı olur. Yolun düz olduğundan, eğimsiz ve kasis, çukur ve su birikintisi olmadığından emin olun. Çünkü bunlar çekme için doğal etkenlerdir.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt