Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Türk Jandarmasına En Teknolojik Denetim Gözlüğü!

Ibizatutkunu

Kayıtlı Üye
Jandarma Genel Komutanlığı ve ODTÜ'lü bilim adamları tarafından, güvenlik güçlerine yapılan denetim gözlüğü oldukça şaşırtıcı özelliklere sahip!

turk-jandarmasina-en-teknolojik-denetim-gozlugu-687x400.jpg

Haliyle teknoloji geliştikçe hayatımızın her noktasına bir şekilde etki ediyor.Yapay zekanın hakimiyeti günler ilerledikçe insan gücüyle yapılan iş ve mesleklerin unutulmasına zemin hazırlıyor. Şimdi ki haberimiz de özellikle güvenlik güçlerimizin sağlıklı ve hızlı çalışmaları için sağlam bir teknolojik gözlük var.

Jandarma Genel Komutanlığı ve ODTÜ‘lü bilim adamları tarafından geliştirilen “Takbul Gözlük” oldukça şaşırtıcı özelliklere sahip. Simülasyon Bilim ve Teknoloji Limited tarafından yazılımsal tarafı geliştirilen bu gözlüğün, emin olun Jandarmanın işini çok kolaylaştıracak.

İlk etapda 20 adet olacak Takbul Gözlük araç plakası, nüfus cüzdanı, pasaport ve ehliyet bilgi denetimi yapabiliyor.

turk-jandarmasina-en-teknolojik-denetim-gozlugu-odtu-bilim-adamlari.jpg

Görevli gözlüğü takıyor ve denetim gerçekleştirmek istediği tarafa bakıyor. Mobil internet ağı üzerinden veri alış verişi yapan gözlük, Jandarma Genel Merkezine bağlı olarak çalışıyor.

Gözlüğün yüz tanıma ve sahte plakaları da tespit edebilme özelliliği bulunuyor.

turk-jandarmasina-en-teknolojik-denetim-gozlugu-mugla-bodrum.jpg

Biliyoruz ki bazı yol üstü denetim çevirmelerinde ekipler belli bir arabaya kadar kontrol edebiliyor veya ihbar üzerine araç çeviriyor.

İşte bu Takbul Gözlüğü ile çok kısa sürelerde çok hızlı denetim gerçekleştirebilecekler.

Uygulama şu anda 10 ilde yapılmakta.

turk-jandarmasina-en-teknolojik-denetim-gozlugu-kimlik-pasaport-denetim.jpg

İlk başlatan Jandarma Genel Komutanlığı olsa da 20 adedin 10 tanesi Emniyet Genel Müdürlüğüne teslim edilmiş.

Takbul Gözlüğü Muğla Bodrum‘da başlayarak, 10 ilde aktif kullanılacak. Kolay ve güvenlik açısından oldukça işlevsel. Kontrol için kenara çekilen araba sürücülerinin kimlik kontrolleri 5 – 10 saniye gibi kısa bir sürede bitiyor.

Hele ki otobüslerde yapılan kontrolleri düşünürsek, gözlüğün analiz ederek sonuca varılması bir kaç dakika alacaktır. Buradan ODTÜ’lü bilim adamlarını tebrik ediyor, başarılarının devamanı diliyoruz…

Haber Kaynak

Tebrikler işlem kolaylaşır kayıt süresi olmaz buda yolda fazla trafiğe yol açmaz

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gözlükten çok gözlüğü yapanın ODTÜ olması dikkatimi çekti ne acı ki...

Jandarma Genel Komutanlığı ve ODTÜ'lü bilim adamları tarafından, güvenlik güçlerine yapılan denetim gözlüğü oldukça şaşırtıcı özelliklere sahip!

turk-jandarmasina-en-teknolojik-denetim-gozlugu-687x400.jpg

Haliyle teknoloji geliştikçe hayatımızın her noktasına bir şekilde etki ediyor.Yapay zekanın hakimiyeti günler ilerledikçe insan gücüyle yapılan iş ve mesleklerin unutulmasına zemin hazırlıyor. Şimdi ki haberimiz de özellikle güvenlik güçlerimizin sağlıklı ve hızlı çalışmaları için sağlam bir teknolojik gözlük var.

Jandarma Genel Komutanlığı ve ODTÜ‘lü bilim adamları tarafından geliştirilen “Takbul Gözlük” oldukça şaşırtıcı özelliklere sahip. Simülasyon Bilim ve Teknoloji Limited tarafından yazılımsal tarafı geliştirilen bu gözlüğün, emin olun Jandarmanın işini çok kolaylaştıracak.

İlk etapda 20 adet olacak Takbul Gözlük araç plakası, nüfus cüzdanı, pasaport ve ehliyet bilgi denetimi yapabiliyor.

turk-jandarmasina-en-teknolojik-denetim-gozlugu-odtu-bilim-adamlari.jpg

Görevli gözlüğü takıyor ve denetim gerçekleştirmek istediği tarafa bakıyor. Mobil internet ağı üzerinden veri alış verişi yapan gözlük, Jandarma Genel Merkezine bağlı olarak çalışıyor.

Gözlüğün yüz tanıma ve sahte plakaları da tespit edebilme özelliliği bulunuyor.

turk-jandarmasina-en-teknolojik-denetim-gozlugu-mugla-bodrum.jpg

Biliyoruz ki bazı yol üstü denetim çevirmelerinde ekipler belli bir arabaya kadar kontrol edebiliyor veya ihbar üzerine araç çeviriyor.

İşte bu Takbul Gözlüğü ile çok kısa sürelerde çok hızlı denetim gerçekleştirebilecekler.

Uygulama şu anda 10 ilde yapılmakta.

turk-jandarmasina-en-teknolojik-denetim-gozlugu-kimlik-pasaport-denetim.jpg

İlk başlatan Jandarma Genel Komutanlığı olsa da 20 adedin 10 tanesi Emniyet Genel Müdürlüğüne teslim edilmiş.

Takbul Gözlüğü Muğla Bodrum‘da başlayarak, 10 ilde aktif kullanılacak. Kolay ve güvenlik açısından oldukça işlevsel. Kontrol için kenara çekilen araba sürücülerinin kimlik kontrolleri 5 – 10 saniye gibi kısa bir sürede bitiyor.

Hele ki otobüslerde yapılan kontrolleri düşünürsek, gözlüğün analiz ederek sonuca varılması bir kaç dakika alacaktır. Buradan ODTÜ’lü bilim adamlarını tebrik ediyor, başarılarının devamanı diliyoruz…

Haber Kaynak

Ben de askerliğmi Jandarma olarak yaptığım için yol kontrollerinde ne gibi sıkıntılar olduğunu biliyorum. Kimlikleri her araçtan toplamak, telsizden GBT sorgusu yapmak epey zaman alıyor. Sistemin sorun çıkarması da cabası. İnşallah en kısa zamanda yaygın olarak kullanıma hazır hale gelir

Geri
Üst Alt