Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Tümseklerden geçerken gelen gıcırtı sesi

Bi de buraya sorayım
Dostlar yeniden merhaba,
2016 leon fr,23000 km'de.
Aracımı pek iç açıcı olmayan ilçe yollarında kullanıyorum. Uzun yolda problem yok ancak özellikle şehir içinde aracın arka sağ koltuğundan tıkır tıkır tıkır ses geliyor ve genel olarak da araç esnedikçe çatır çutur gıcır gucur sesler geliyor, kasislere yaklaşırken frene basınca zırrrrrrr diye titreşim sesi geliyor. Normal mi? ne yapmalıyım?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Genelde soğuk havalarda baslar bu gicirdanmalar muhtemelen araba isininca ses kesiliyordur.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Genelde soğuk havalarda baslar bu gicirdanmalar muhtemelen araba isininca ses kesiliyordur.

başka yerde de yazmıştım. ''konu açmak istemedim. Bugün hava çok soğuk ve buna bağlamak istiyorum, bugün farkına vardığım ve de sol arka kapıda ban yakın bir bölgede, büyük ihtimal kapı açma kolunun biraz ilerisinden tümseklerden geçerken veya çukurlarda çıt çıt ses duyuyorum. Düz yolda yok tabi ki. kaç defa inip baktım göremedim bir yer. sesi tarif etmem gerekirse hani kaydıraklarda kayarken statik elektriklenme yapıp çatırdama olur ya işte o ses.''

sanırım sizin dediğinize uyuyor. Doğru mudur?
öyleyse rahalayacağım baya:)

Bi de buraya sorayım
Dostlar yeniden merhaba,
2016 leon fr,23000 km'de.
Aracımı pek iç açıcı olmayan ilçe yollarında kullanıyorum. Uzun yolda problem yok ancak özellikle şehir içinde aracın arka sağ koltuğundan tıkır tıkır tıkır ses geliyor ve genel olarak da araç esnedikçe çatır çutur gıcır gucur sesler geliyor, kasislere yaklaşırken frene basınca zırrrrrrr diye titreşim sesi geliyor. Normal mi? ne yapmalıyım?

Kapılardan gelen ses bariz trim sesi servise gitmelisin o kapıya güzel bir izolasyon yapıyorlar eğer garantin varsa ücretsiz tümseklerden geçerken gelen ses te takoz sesleri bi arkadaşın da dediği gibi soguk havalarda olabilir diyor kimileri bu işin peşine düşmedim servise sormuştum önemli değil demişti.

Hocam bu konuda emin ol benden pimpirikli degilsin daha onceki arabalarimda da vardi fiesta ve golf 7 gece gozume uyku girmiyordu bu seslerden dolayi suan ki aracimda yok bir arkadas yukarida aciklamis amortisor takimlari vs onlari uygula bir miktar kesilecektir. Ama şunu söyleyeyim genel itibari ile yalitimi iyi olmayan butun araclarda bu sesler duyuluyor genelde soguk havalarda oluyor bir muddet sonra araba isininca gidiyor.
Bana sorardan sabahlari muzigin sesini biraz ac

Benim ekstra bir sorum daha olacak bu konuda
Dijital klima göstergesinin olduğu cam gibi madde ya da plastik olabilşr emin değilim
Bacağım oraya değdiği için tümseklerde vs ses yapıyor
Bunun değişimi de oluyor mu serviste

Benim ekstra bir sorum daha olacak bu konuda
Dijital klima göstergesinin olduğu cam gibi madde ya da plastik olabilşr emin değilim
Bacağım oraya değdiği için tümseklerde vs ses yapıyor
Bunun değişimi de oluyor mu serviste

Resim yukleme gibi bir imkanin varmi bakalim

Seat Leon CR-Style 1.6TDİ Manuel 2011 White Edition

724b87161f21838bcd726426aa322ec3.png

Bildiğiniz bu ekrana bastırınxa ya da dizim o yan kenara baskı yaptığım için ses çıkıyor gıcırtı şeklinde

Geri
Üst Alt