Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Tümseklerden geçerken gelen gıcırtı sesi

Arkadaşlar merhaba yeniden. Tumseklerden geçen gıcırtılar arabanın kapılarindaki kilit kısmında bulunan plastiklerin tozlanması sebebiyle oluşuyormuş. Bu kısımları tazyikli su ile temizlediginizde ses kalmıyor. Dün servise götürdüğumde usta gösterdi.

SCW uygulaması. Sakarya-Trabzon

Kasislerden yada çukurlardan geçerken benim araçtan da gıcırtı sesi geliyordu. Baya bir dinleme yaptım ve şoför koltuğu, emniyet kemerinin olduğu iç kısım plastiğinden geldiğini fark ettim. Bu plastiği bastırınca bir tıkırtı geldi ve sanki bir şeylerin yerine oturduğunu fark ettim ve daha sonra bu sesler bir daha gelmedi. Eğer kasislerden,tümseklerden, çukurdan geçerken gıcırtı, takırtı geliyorsa arabanın içinden buralara bakmanızı tavsiye ederim. (ibiza için)

Arkadaşlar resimde belirttiğim yerden gıcır gıcır ses geliyo sınır ediyo ne bastırmaya geçiyo ne dokunmayla araç 2015 Ibiza en yakın servis 250 km uzakta garanti de bitti

Ekli dosyalar

• IMG_20180210_002245.jpg
    IMG_20180210_002245.jpg
    21.7 KB · Görüntüleme: 52
Arkadaşlar merhaba yeniden. Tumseklerden geçen gıcırtılar arabanın kapılarindaki kilit kısmında bulunan plastiklerin tozlanması sebebiyle oluşuyormuş. Bu kısımları tazyikli su ile temizlediginizde ses kalmıyor. Dün servise götürdüğumde usta gösterdi.

SCW uygulaması. Sakarya-Trabzon

Hocam aynı sorun bendede var. Aracım 2016 ibiza style 36.000 kmde. Arka koltukların kapı çıtalarından sanki o taraftan bi yerden gacur gucur diye sesler geliyor. Ustanın dediği yeri bi foto atarsan sevinirim.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Hocam aynı sorun bendede var. Aracım 2016 ibiza style 36.000 kmde. Arka koltukların kapı çıtalarından sanki o taraftan bi yerden gacur gucur diye sesler geliyor. Ustanın dediği yeri bi foto atarsan sevinirim.

Resimdeki bölge plastik aksamdan oluşuyo. Burasi tozlandikça ses yapmaya başlıyor. Işin garip tarafi ilk bir sene yapmadi bunu bende sonra başladı. Ama petrolde arabayı yıkarken kapiyi açtır burayı bir tazyikli suyla yıka. Ses gidiyor o zaman.SmartSelectImage_2018-02-10-13-17-01.jpg

Kasislerden yada çukurlardan geçerken benim araçtan da gıcırtı sesi geliyordu. Baya bir dinleme yaptım ve şoför koltuğu, emniyet kemerinin olduğu iç kısım plastiğinden geldiğini fark ettim. Bu plastiği bastırınca bir tıkırtı geldi ve sanki bir şeylerin yerine oturduğunu fark ettim ve daha sonra bu sesler bir daha gelmedi. Eğer kasislerden,tümseklerden, çukurdan geçerken gıcırtı, takırtı geliyorsa arabanın içinden buralara bakmanızı tavsiye ederim. (ibiza için)

Yazın bu konuyu çözdüm ben hocam aynı yerden geliyor ses , gelme nokta kapı kilit dilini yağla çözülüyor içinde bir problem yok

Geri
Üst Alt