Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sunroof Sesi

denizbalku

Kayıtlı Üye
Sevgili arkadaşlarım bazen kendime kızıyorum acaba şu arabayı çok mu dinliyorum diye ama, hafta sonu hava güzel eşimi de aldım çıktım gezmeye, açtım sunroofu azıcık bişey sakin sakin gidiyoruz. Her tümsekte her çukurda arabanın kasıldığı burulduğu her anda sunroof "tıkır tıkır" ses yaptı zehir etti bana gezintimizi. Eşime de sordum sen duymuyor musun bunu ben mi manyağım diye yok ben de duyuyorum servise götür sen bunu dedi.
Aldım götürdüm servise usta dinledi baktı filan dedi ki kapalıyken gelseydi ki geliyor o ayrı mesele, fitil bakımı yapardık kesilirdi dedi ki ocak ayının sonunda o da yapıldı bir süreliğine kesiliyor o da ayrı mesele. Neyse açıkken gelen sesin sebebi sunroofun arkası havada duruyor bu yüzden ses yapar seat bunun için bir çözüm bildirmedi bize yapacak bişey yok dedi ve servis danışmanıyla birlik oldular ve gönderdiler beni. Hava ısınınca tekrar ses yaparsa yine gel dediler o zaman bi çözüm önerecekler heralde. Hatta servis danışmanı passatlarda böyle bir sorun vardı firma güçlendirilmiş civata takımı gönderdi çözdü sorunu dedi.
Lafı uzattım neyse az önce seat a durumu anlatan bi iletişim formu gönderdim cevaplarını bekliyorum. Sizin de sunroofunuzdan ses geliyor mu birlik olup bir baskı yapalım eğer sıkıntı varsa sizde de belki bir çözüm üretirler.

Kapalıyken gelen sese fitil bakımı yapıyoruz dediler benimkine de yaptılar ama kısa süre sonra ses aynen geri dönüyor. Açıkken de ses geliyor mu sizinkinde?

Sevgili arkadaşlarım bazen kendime kızıyorum acaba şu arabayı çok mu dinliyorum diye ama, hafta sonu hava güzel eşimi de aldım çıktım gezmeye, açtım sunroofu azıcık bişey sakin sakin gidiyoruz. Her tümsekte her çukurda arabanın kasıldığı burulduğu her anda sunroof "tıkır tıkır" ses yaptı zehir etti bana gezintimizi. Eşime de sordum sen duymuyor musun bunu ben mi manyağım diye yok ben de duyuyorum servise götür sen bunu dedi.
Aldım götürdüm servise usta dinledi baktı filan dedi ki kapalıyken gelseydi ki geliyor o ayrı mesele, fitil bakımı yapardık kesilirdi dedi ki ocak ayının sonunda o da yapıldı bir süreliğine kesiliyor o da ayrı mesele. Neyse açıkken gelen sesin sebebi sunroofun arkası havada duruyor bu yüzden ses yapar seat bunun için bir çözüm bildirmedi bize yapacak bişey yok dedi ve servis danışmanıyla birlik oldular ve gönderdiler beni. Hava ısınınca tekrar ses yaparsa yine gel dediler o zaman bi çözüm önerecekler heralde. Hatta servis danışmanı passatlarda böyle bir sorun vardı firma güçlendirilmiş civata takımı gönderdi çözdü sorunu dedi.
Lafı uzattım neyse az önce seat a durumu anlatan bi iletişim formu gönderdim cevaplarını bekliyorum. Sizin de sunroofunuzdan ses geliyor mu birlik olup bir baskı yapalım eğer sıkıntı varsa sizde de belki bir çözüm üretirler.
2016 aracimda vardi hoturdum yag felan siktilar sutladilar gecmiyo sessss geri basliyo 2018 aldik acamadim daha acim yazcam sana :)

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Bende de kapalıyken aynı gıcır gıcır ses var yakın zaman gidecegim servise bakalım çözebileceklermi.Ayrıca kapı içleri tavan icindede aynı sesler geliyor.Araç daha 3 aylık ama nefret ettim daha seat almayı düşünmüyorum açıkçası.

Bunu seata komple bağlamaya gerek yok ki. Ses geliyor diye aractan sogumak yanlış bence. 2 sene once BMW nin 3 serisi 40. yil aracını yağ gibi yolda test ettim. Araç içeriye bir ses alıyor, leona sukredersin. Araç 160 bin TL idi. Aynı dönem gla testi yaptım. Kendi aracimi öptüm öptüm kokladim. Yani bu ses olayı ne alırsan al gelecektir.
Bence bu alayın bir çözümü yok. Sadece biraz azaltılır o kadar. Zamanla yine gelecektir.

Bende aracı ilk aldığımda aynı şeylerden muzdariptim. Ama gel görelim ki bütün kullanıcılar seat a bu konuda ön yargılı yaklaşıyorlar o yüzden sadece trim seslerini seatta duyduklarını sanıyorlar benim c segmentinde kullanmadığım marka kalmadı ama hepsinede sahip olmadım tabiki hepsindede trim sesi geliyor Toyota volkswagen Bmw Mercedes audi... hepsindende geliyor sadece seatta bir tık fazla olduğundan göze batıyor. Sunroof konusunda ise çok şükür benim araçta açıkken ses yapmıyor kapalıyken biraz gıcırtı sesi yapıyor haricinde ses yapma olayı yok oda fitillerden geliyor yalnızca arka sağ koltuk kısmında bir yer aşırı derecede gıcırtı yapıyor onuda çözemedim gitti

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geçmiş olsun valla benim araçta kapalıyken ses gelmiyor genel de sadece arka kısmını açtığım için açık olunca da gelmiyor
Leon varken de açık unutup yüksek süratlere çıktığım olmuştu koymadığına şükrettim ama ses yapmadı
Benim tahminime göre Civata falan hikaye zaten genel ses için normal sıvı gres kullanıyor servis
Bir markada sıvı toz tutmaz özellikli sprey var loktayt sanırım

Bende yazıyım başıma geleni fikir olur belki. İlkinde kapalıyken tıkırtı yapıyordu. Sunroofun aralarını falan temizledim azaldı. Sonra Doğuşa götürdüm orada temizlendi yağlandı. Sağ tarafın ayarı bozulmuş ayarladık dediler şu anda maşallah tık çıkarmıyor. Trim sesleri konusunda bende çok hassasım. Defalarca gittim üşenmeden yapıyorlar sağolsunlar. İstanbulun güzelim yollarına arabalar dayanmıyor yapıcak pek birşey yok :)

Sorun yok beyler normal vog grubu araclarin hepsinde sunroof sorunu var sadece zaman bendede var hatta serviste iki hafta bekledi tum sonruff degisti cam haric raylar cerceve ne varsa ama sanki yine arka hafif kalkinken yapiyor gibime geliyor olmadi artik servis elemaniyla git gel ahbap olduk yine yaparlar napayim ama sunroof sikinti yaaa sansmi bilmem artik

Geri
Üst Alt