Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Stop ettikten sonra fan neredeyse bir saat çalışoyor

Yiğido

Kayıtlı Üye
Dostlar bende LPG'li cordoba var yeni aldım stop edince bazen fan bir saatte zor kapatıyor kendini bu süre çok uzun değilmi ne yapmam gerekiyor. Saygılar

Fan müşürü ya da sensörü arızalı olabilir sistem nasıl tam bilmiyorum ama fan motor belirli sıcaklığın altına inmeden kapanmıyordur. Araç çalışırken sürekli devrede mi diye bir bakın hiç devreden çıkmıyorsa sırasıyla müşür/sensör gibi şeyleri değiştirtip tekrar gözlemleyin devam ediyorsa soğutma sisteminin sağlıklı çalışıp çalışmadığına baktırın.

Fan Müşürü sinyal göndermeden fan açmaz. Muhtemelen müşürü bozuldu ve devir daim suyunun soğuduğunu algılayamayıp
fanı uzun süre açık tutuyordur. Su gereğinden çok soğuyunca da normal ısıya ulaştı sanıp fanı devre dışı bırakıyordur. Tahminimce.
Müşür ucuz bir parçadır. Çok masraf çıkarmaz.

Kesinlikle müşürden ama sakın yan sanayi ucuzunu alma araç fabrika çıkışı hangi markayı takiyorsa onu al.
Müşür konusunda tecrübem çok iki farklı aracımda yaşadım bu sorunu...

Dostlar sağolun yarın özel bi serviste değiştireceğim

Geri
Üst Alt