Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sport modu

uncular1

Kayıtlı Üye
2015 leon 1.6 tdi dsg s&s aracımda spor modu var mı varsa nasıl kullanılıyor aracın yabancısıyım yeni aldim

Sport modu aracın devirini yüksek kullandırıp performansı arttırıyor. Bununla birlikte yakıt da çoğalıyor tabiki :)

Peki nasıl devreye giriyor ben bir düğme göremedim

Şu anda seat kullanmadığım için tuşun tam olarak nerede olduğunu yada aracınızın donanımın da var mı yok mu bilmiyorum ama şöyle söyleyeyim; Genel de direksiyon da mode yazar, vitesin önünde tuşu olur, bir de dokunmatik ekran panelin de ki seçeneklerin de olur. VAG grubu araçların genel de vitesin orada ve dokunmatik ekranından seçiyorsunuz. Bizim aile aracı SüperB' de bu şekil de.

2015 leon 1.6 tdi dsg s&s aracımda spor modu var mı varsa nasıl kullanılıyor aracın yabancısıyım yeni aldim
Sizin araçlarınızda sport mode yok maalesef. Sadece dsg üzerinde s(spor) olarak adlandırılan bir kısım var. Vitesi s e aldığınız zaman yüksek devir çevirmeyi sağlıyor. Haricinde mode lar sadece FR ve Cupra larda var.

LG-H990 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dsg uzerinde s konumu var. vitesi s konumuna aldiginizda dsg daha ust devirlere cikmanizi,gecisleri d konumuna gore(dip gaz yaptiginizi farz ediyorum her 2 konumdada) bi tik daha hizli yapar,gaz pedali tepkisi d moduna gore 1 tik daha artar. tdi larda bu kadar. FR larda harici bir tus olarak "mode" tusuna basarak sport moda alirsiniz bu az once saydiklarima ek olarak direksiyonada mudahale eder ve sertlestirir yumusatir,esp,esc belli oranlarda izinlerde vermis olur vs.

Spor modu şu şekilde d ye aldıktan sonra bir tık daha geri çekiyorsunuz burası yaylı vites tekrar d konuma geliyor araç spor moda geçiyor ekranda s harfini görürsünüz zaten. Aynı işlemi tekrar yaparak normal sürüş moduna dönersiniz.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt