Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sport modu sorunu

erenerr

Kayıtlı Üye
2018 model 1.4 act fr aracım.Sport moda aldıgım zaman gaza ilk bastıgımda arac hareket etmiyor 1500 2000 devırı gormesi gerekiyor hareket etmesi icin.Eco ve normal modda boyle bı sorun yok.Sadece bendemi böyle yoksa normali bu mu?

Sorununuzu tam anlayamadım, gaza bastığınızda kendiliğinden aragazı vererek mi kalkıyor?

2018 model 1.4 act fr aracım.Sport moda aldıgım zaman gaza ilk bastıgımda arac hareket etmiyor 1500 2000 devırı gormesi gerekiyor hareket etmesi icin.Eco ve normal modda boyle bı sorun yok.Sadece bendemi böyle yoksa normali bu mu?

Spor mod biraz daha performans ve devirli kullanım için olduğunu düşünürsek normal gibi ama diğer kullanıcılara sormak gerekli acaba hepsinde aynı mı
Spor modda devir 2500-3000 arası araç hareket ediyor dimi birde araç manuel mi

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Spor mod biraz daha performans ve devirli kullanım için olduğunu düşünürsek normal gibi ama diğer kullanıcılara sormak gerekli acaba hepsinde aynı mı
Spor modda devir 2500-3000 arası araç hareket ediyor dimi birde araç manuel mi

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Hayır manuel değil.Simdi soyle anlatim eco ve normal moddayken gaza az dokunsam bile arac hareket ediyor ancak spor modda etmiyor sert basmam gerekiyor.Arkadasımın aracını da kullandım o da 2016 model ve boyle bısey yok tam tersıne spor modda daha cabuk cevap verıyor.

Hocam bu durum benim aracımda da mevcut(2017 dsg fr). Sıkışık trafikte sport moda aldığımda motor devirlenene (1500-2000) kadar araç çok yavaş kalkıyor. Normaldir. Kalkışta yüksek ivmelenme için yazılımsal olarak böyle ayarlandığını düşünüyorum.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Hocam bu durum benim aracımda da mevcut(2017 dsg fr). Sıkışık trafikte sport moda aldığımda motor devirlenene (1500-2000) kadar araç çok yavaş kalkıyor. Normaldir. Kalkışta yüksek ivmelenme için yazılımsal olarak böyle ayarlandığını düşünüyorum.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Arkadaşlar dsg şanzumana sahip 1.6 tdi leon kullaniyorum. Bahsettiğiniz durumun normal olmadığını düşünuyorum zira düşük devirde kullanırken zaruri hallerde bende "S" moda alıp ani hızlanmalar yapmıştım. Tepkimesi daha hızlı ve uzun olmuştu. Araçtan istediğim cevabı alabilmiştim. Araç sabit iken kalkışlar dahil çok daha çabuk cevap verebilmesi lazım diye düşünüyorum.
Saygılarımla..

Arkadaşlar dsg şanzumana sahip 1.6 tdi leon kullaniyorum. Bahsettiğiniz durumun normal olmadığını düşünuyorum zira düşük devirde kullanırken zaruri hallerde bende "S" moda alıp ani hızlanmalar yapmıştım. Tepkimesi daha hızlı ve uzun olmuştu. Araçtan istediğim cevabı alabilmiştim. Araç sabit iken kalkışlar dahil çok daha çabuk cevap verebilmesi lazım diye düşünüyorum.
Saygılarımla..

Sizin aracınızda sürüş modları yok yalnız, arkadaşların bahsettiği vitesteki S konumu değil, aracın sürüş profillerinden Sport seçildiğinde verdiği tepki.

Geri
Üst Alt