Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sonax Parlatıcı Kırmızı Renkli Cila

Normalde her yıkama sonrası gibi Sonax BSD kullanırım. Ama birkaç taş izi, kuş pisliği lekesi vb sebeplerden bu cilayı almıştım. O kadar gözle görülür bir fark yaratmadı kanımca. Cilanın kullanımı biraz sıkıntılı. Resmen heryeri boyuyor. Kullanırken üzerinizi korumanız, eldiven ile çalışmanız, araca sürerken boyalı yüzeyler hariç bulaştırmamak için maksimum dikkatli olmanız ve kurumasını beklemeden hemen parlatmanız gerekiyor. Kurursa silinmesi çok uğraştırıyor. Yani, sür/ hemen sil. Hemen yapılmalı. Bana göre uygulaması meşakatli ve sonucu da vasat bir ürün gibi. Daha iyi sonuç veren ürünler bakılabilir.

Tavsiye edeceğiniz ürünler var mıdır ?

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınızın boya durumuna göre değişik ürünler kullanılabilir. Eğer boyası sorunsuz ise en ideali hızlı cila tabir edilenlerdir. Sonax BSD yi öneririm. Normali 3-4 yıkamada 1 uygulanır. Ben her yıkamada az az uyguluyorum. Ciddi memnunum.
Ama boya durumunuz kötü ise önden bir profesyonel pasta atılmalı. Sonrasında boya koruma uygulanmalıdır.

Bu cilayi hiç kullanmadım. Ama kendi yaptığım yöntemi size anlatayim. Öncelikle aracım beyaz renkte. İlk olarak Meguiars Ultimate Wash & Wax - Boya Koruyucu Parlatıcı Şampuan ile aracı yıkıyorum ( iki ayrı kova yapın)
Ardından araç üzerinde harelenme varsa Meguiar's Swirl Remover Hare Giderici ürününü uyguluyorum.
Ardından tekrar yıkama işi yapıyorum.
Tamamen kuruduktan sonra Meguiar's Ultimate Liquid Wax Boya Koruyucu Sıvı Wax Cila uygulaması yapıyorum.
Son olarak meguiarsin ultimate quik wax hızlı sprey wax cila uygulaması yapıyorum.

Şimdi gelelim hangi surelerde bunları yapıyorum.
Korumayı genelde 3 ayda bir uygulamaya dikkat ediyorum.
Hare gidericiyi arabanın üzerine elimi sürerek hangi noktalarda varsa oraya uygulama yapıyorum.
Hızlı cilayi da iki yıkamada bir muhakkak uygularim.

Bence koruma, hare ve cila işlemleri için en iyi sonucu makine ile alırsınız. Ben bu işi yapacağım diyorsanız , hız ayarlı bir makine alın. Bakın o zaman nasıl parlıyor.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Aracınıza fazla hare, çizik yok ise cila yerine fiyatı uygun, kolay uygulanabilir nano ürün olan nasiol metal coat F2 kullanabilirsiniz. Hem uzun süre koruma sağlar hem de aracınız ciddi derecede parlar. Taş izinden korumak için tek çözüm film kaplatmaktır.

Teşekkürler.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınızın boya durumuna göre değişik ürünler kullanılabilir. Eğer boyası sorunsuz ise en ideali hızlı cila tabir edilenlerdir. Sonax BSD yi öneririm. Normali 3-4 yıkamada 1 uygulanır. Ben her yıkamada az az uyguluyorum. Ciddi memnunum.
Ama boya durumunuz kötü ise önden bir profesyonel pasta atılmalı. Sonrasında boya koruma uygulanmalıdır.
Merak ettiğim konu var, Diyelim aracı yıkadık BSD yi aracı ıslakken mi uyguluyorsunuz yoksa kurulama yaptıktan sonra mı BSD uyulmasına geçiyorsunuz ? Bende kullancam nasıl sağlıklı olur diye merak ettim

Merak ettiğim konu var, Diyelim aracı yıkadık BSD yi aracı ıslakken mi uyguluyorsunuz yoksa kurulama yaptıktan sonra mı BSD uyulmasına geçiyorsunuz ? Bende kullancam nasıl sağlıklı olur diye merak ettim
Kullanımında aracı yıkayıp kuruladıktan sonra her bir panele 3 fıs (kapılar, tavan, çamurluk vb) yaparak silin diyor. Ancak cila yoğun bir kıvamda olduğundan ıslak ta uygulanabiliyor. Ben duruma göre ıslak yada kuru olarak uyguluyorum. Aynı performansı veriyor.

Kullanımında aracı yıkayıp kuruladıktan sonra her bir panele 3 fıs (kapılar, tavan, çamurluk vb) yaparak silin diyor. Ancak cila yoğun bir kıvamda olduğundan ıslak ta uygulanabiliyor. Ben duruma göre ıslak yada kuru olarak uyguluyorum. Aynı performansı veriyor.
Teşekkürler cevap için

Geri
Üst Alt