• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Sonax Parlatıcı Kırmızı Renkli Cila

Okan92

Kayıtlı Üye
İsim
Okan Kabacaoğlu
Nereden
Kocaeli
Araç
İbiza 1.2 TSI Reference

BlaCKaDDeR

Kayıtlı Üye
İsim
Kerem Minaz
Nereden
Tekirdağ
Araç
Leon 1.2 TSI Style
Plaka
59 YZ 082
Normalde her yıkama sonrası gibi Sonax BSD kullanırım. Ama birkaç taş izi, kuş pisliği lekesi vb sebeplerden bu cilayı almıştım. O kadar gözle görülür bir fark yaratmadı kanımca. Cilanın kullanımı biraz sıkıntılı. Resmen heryeri boyuyor. Kullanırken üzerinizi korumanız, eldiven ile çalışmanız, araca sürerken boyalı yüzeyler hariç bulaştırmamak için maksimum dikkatli olmanız ve kurumasını beklemeden hemen parlatmanız gerekiyor. Kurursa silinmesi çok uğraştırıyor. Yani, sür/ hemen sil. Hemen yapılmalı. Bana göre uygulaması meşakatli ve sonucu da vasat bir ürün gibi. Daha iyi sonuç veren ürünler bakılabilir.

Okan92

Kayıtlı Üye
İsim
Okan Kabacaoğlu
Nereden
Kocaeli
Araç
İbiza 1.2 TSI Reference
Tavsiye edeceğiniz ürünler var mıdır ?

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

BlaCKaDDeR

Kayıtlı Üye
İsim
Kerem Minaz
Nereden
Tekirdağ
Araç
Leon 1.2 TSI Style
Plaka
59 YZ 082
Aracınızın boya durumuna göre değişik ürünler kullanılabilir. Eğer boyası sorunsuz ise en ideali hızlı cila tabir edilenlerdir. Sonax BSD yi öneririm. Normali 3-4 yıkamada 1 uygulanır. Ben her yıkamada az az uyguluyorum. Ciddi memnunum.
Ama boya durumunuz kötü ise önden bir profesyonel pasta atılmalı. Sonrasında boya koruma uygulanmalıdır.

#ismail

Kayıtlı Üye
İsim
iso
Nereden
Muğla
Araç
Diğer
Plaka
41
Bu cilayi hiç kullanmadım. Ama kendi yaptığım yöntemi size anlatayim. Öncelikle aracım beyaz renkte. İlk olarak Meguiars Ultimate Wash & Wax - Boya Koruyucu Parlatıcı Şampuan ile aracı yıkıyorum ( iki ayrı kova yapın)
Ardından araç üzerinde harelenme varsa Meguiar's Swirl Remover Hare Giderici ürününü uyguluyorum.
Ardından tekrar yıkama işi yapıyorum.
Tamamen kuruduktan sonra Meguiar's Ultimate Liquid Wax Boya Koruyucu Sıvı Wax Cila uygulaması yapıyorum.
Son olarak meguiarsin ultimate quik wax hızlı sprey wax cila uygulaması yapıyorum.

Şimdi gelelim hangi surelerde bunları yapıyorum.
Korumayı genelde 3 ayda bir uygulamaya dikkat ediyorum.
Hare gidericiyi arabanın üzerine elimi sürerek hangi noktalarda varsa oraya uygulama yapıyorum.
Hızlı cilayi da iki yıkamada bir muhakkak uygularim.

Bence koruma, hare ve cila işlemleri için en iyi sonucu makine ile alırsınız. Ben bu işi yapacağım diyorsanız , hız ayarlı bir makine alın. Bakın o zaman nasıl parlıyor.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

seat34

Kayıtlı Üye
İsim
Hamit
Nereden
İstanbul
Araç
İbiza 1.2 TSI Style
Aracınıza fazla hare, çizik yok ise cila yerine fiyatı uygun, kolay uygulanabilir nano ürün olan nasiol metal coat F2 kullanabilirsiniz. Hem uzun süre koruma sağlar hem de aracınız ciddi derecede parlar. Taş izinden korumak için tek çözüm film kaplatmaktır.

Okan92

Kayıtlı Üye
İsim
Okan Kabacaoğlu
Nereden
Kocaeli
Araç
İbiza 1.2 TSI Reference
Teşekkürler.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

anka59

Kayıtlı Üye
İsim
Anıl K.
Nereden
Tekirdağ
Araç
İbiza 1.2 TSI ST Style
Plaka
59 ZS 759
Aracınızın boya durumuna göre değişik ürünler kullanılabilir. Eğer boyası sorunsuz ise en ideali hızlı cila tabir edilenlerdir. Sonax BSD yi öneririm. Normali 3-4 yıkamada 1 uygulanır. Ben her yıkamada az az uyguluyorum. Ciddi memnunum.
Ama boya durumunuz kötü ise önden bir profesyonel pasta atılmalı. Sonrasında boya koruma uygulanmalıdır.
Merak ettiğim konu var, Diyelim aracı yıkadık BSD yi aracı ıslakken mi uyguluyorsunuz yoksa kurulama yaptıktan sonra mı BSD uyulmasına geçiyorsunuz ? Bende kullancam nasıl sağlıklı olur diye merak ettim

BlaCKaDDeR

Kayıtlı Üye
İsim
Kerem Minaz
Nereden
Tekirdağ
Araç
Leon 1.2 TSI Style
Plaka
59 YZ 082
Merak ettiğim konu var, Diyelim aracı yıkadık BSD yi aracı ıslakken mi uyguluyorsunuz yoksa kurulama yaptıktan sonra mı BSD uyulmasına geçiyorsunuz ? Bende kullancam nasıl sağlıklı olur diye merak ettim
Kullanımında aracı yıkayıp kuruladıktan sonra her bir panele 3 fıs (kapılar, tavan, çamurluk vb) yaparak silin diyor. Ancak cila yoğun bir kıvamda olduğundan ıslak ta uygulanabiliyor. Ben duruma göre ıslak yada kuru olarak uyguluyorum. Aynı performansı veriyor.

anka59

Kayıtlı Üye
İsim
Anıl K.
Nereden
Tekirdağ
Araç
İbiza 1.2 TSI ST Style
Plaka
59 ZS 759
Kullanımında aracı yıkayıp kuruladıktan sonra her bir panele 3 fıs (kapılar, tavan, çamurluk vb) yaparak silin diyor. Ancak cila yoğun bir kıvamda olduğundan ıslak ta uygulanabiliyor. Ben duruma göre ıslak yada kuru olarak uyguluyorum. Aynı performansı veriyor.
Teşekkürler cevap için

Üst Alt