Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sol Ön Teker Tarafından Gelen Koku

tibuk5361

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar
Aracımı zorlamadım gaz basmadım düz yolda 70-80 km hızla 13 km gittim ,evime hafif rampa çıktım ve park ettim,park ettikten sonra sol ön tekerin olduğu taraftan yanık lastik kokusu geldi, yoğun değildi ama temiz havada hemen belli etti kendini... Aracımda coilover var çok keskin dönüşlerde lastik davlumbaza sürtüyor ama sürttüğünde ses duyuyordum, bu sefer ses duymadım , diskler balatalar 3 hafta önce değişti. Nedeni ne olabilir acaba? Aracı rölantide çalıştırıp 10 dakka beklesem mi acaba yürüyen aksam ile ilgili olup olmadığını çözmek için?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
[doublepost=1513921797,1513882680][/doublepost]Debriyaj Baskısından geliyor olabilir mi? Öyle kasisler hariç debriyajı da çok kullanmam yani, acemilik vs falan da yok , ama koku sol önden geldiği kesin, bu sabah rölantide çalıştırdım 5 km yol gittim (2 km Dik rampa) durduğu yerde de çalıştır vaziyette bıraktım ne koku var ne bişey .

şayet sisler acıktıysa ampul yuvalarını kontrol ettırın ampul yuvadan cıkınca plastık bakalıtı erıtıyor buda kokuya ve yangına sebebıyet verebılır aynı leyı ben yasadım aracı zor sondurdum...
şayet sisleriniz kapalı ise muhtemelen baskıbalata kokusudur

şayet sisler acıktıysa ampul yuvalarını kontrol ettırın ampul yuvadan cıkınca plastık bakalıtı erıtıyor buda kokuya ve yangına sebebıyet verebılır aynı leyı ben yasadım aracı zor sondurdum...
şayet sisleriniz kapalı ise muhtemelen baskıbalata kokusudur
Hmmmmm.... Vallaha sisler kapalı bende hep ya.... Baskı dan koku o kadar basit bir şekilde gelir mi ya? Acaba dik rampayı 1500-1700 devirle çıktım diye baskı zorlanmış olabilir mi? Ben genelde önerdikleri için 2000 devri görmeden vites değiştriyorum ve dik rampada da 2000 devir görmüyorum acaba bundan mı kaynaklıdır ya... Malum ses gelse çok umurumda olmaz da koku olunca evhamlı moda girdik yine :(

Anlık olan bişeydir muhtemelen bidahanyaparsa servise göstermekte yarar var

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Reaksiyonlar: ACS
Anlık olan bişeydir muhtemelen bidahanyaparsa servise göstermekte yarar var

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Anlık da olabilir, dur kalk işini çok yapmadım o gün ama dediğim gibi rampaları 1500-1800 devirle çıkıyorum , zorlamış olabilirim , Ev de lanet bir yerde :):):) (DİKMEN)
[doublepost=1514363655,1513930391][/doublepost]Arkadaşlar, Balata ve diskleri değiştirdiğim günden beri (1 ay) Balata uyarısı veriyor aracım,İlgili Kokunun nedeni uyumsuz balatanın takılması veya yanlış takılması olabilir mi?

Bence anlık olan bir durum. Devam etmemiş ikinci 5 km sürüşünüzde. Rampaları da çıkarken 1500 devir üzerine çıkmamak kanısındayım.

Bence anlık olan bir durum. Devam etmemiş ikinci 5 km sürüşünüzde. Rampaları da çıkarken 1500 devir üzerine çıkmamak kanısındayım.
Anlık da dün de koktu mesela, ağır bir koku değil dikkat kesilince kokuyu alabiliyorum, yani lastiğe doğru eğilince falan, aslında gaza basmayla alakalı bir koku değilde frene basmayla alakalı bir koku mu diye düşünüyorum, çünkü balata ışığı sürekli uyarıyor beni... Bunun yanlış takılması veya uygunsuz takılması kokuya sebebeiyet verebilir mi? Rampalarda düşük devirle çıkarken aslında sormak istediğim baskı balatadan mı geliyor yoksa koku diyeydi.

Anlık da dün de koktu mesela, ağır bir koku değil dikkat kesilince kokuyu alabiliyorum, yani lastiğe doğru eğilince falan, aslında gaza basmayla alakalı bir koku değilde frene basmayla alakalı bir koku mu diye düşünüyorum, çünkü balata ışığı sürekli uyarıyor beni... Bunun yanlış takılması veya uygunsuz takılması kokuya sebebeiyet verebilir mi? Rampalarda düşük devirle çıkarken aslında sormak istediğim baskı balatadan mı geliyor yoksa koku diyeydi.
Bence koku baskı balata dan geliyor, muhtemelen basit bir balata tercihi yapılmış, yeni değişim olmuş balata serviş ışığı da yakmaması lazım. Balata fişi yenilenmedi ise o da ışık yakabilir.

Geri
Üst Alt