Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Soft yazılım yaptıran arkadaşlar

Güzel bakılan yağı suyu eksik edilmeyen arabaya bişey olmaz bence. Zaten soft yazılımın amacı da bi yerlere zarar vermeden güç artışı sağlamak değil mi

Arkadaşlar 1.4 140 fr aracıma soft yazılım yaptırmayı düşünüyorum. Amacım daha fazla performans elde etmek değil bu kadarı yetiyorda artıyorda %15 oranında yakıt tasarrufu sağlar deniyor yaptıran arkadaşlar varmıdır ? Varsa gerçekten işe yarıyor mu ?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Ben de 1.2 TSI aracıma yaptırdım. Şuanda memnunum. Yakıt konusunda sakin kullanımda az da olsa fark olduğu doğrudur. Sonuçta tork değeri arttığı için daha az yoruluyor motor. Ancak 1.4 motorlarda iki çeşit turbo kullanılıyormuş. Yaptıracağınız zaman orada turbo uyumluluğunu da kontrol ettirmenizde fayda var.

Bende daha önceden 2015 edc 110bg 240nm fluence vardı. Araba 7.3 şehir içi tüketimi vardı. Leon'dan 220kg daha hafif bir araba. Racechip isimli bir box taktırdım. Yol bilgisayarında yakıt tüketimini 1.5lt/100km daha düşük gösteriyordu. Yaptığım testlerde bunun box ın bir aldatmacası olduğunu farkettim. Gerçek tüketimi değil manipüle ettiği bilgiyi veriyordu. Performans alamadığım içinde iade ettim. Fakat şuan elimde olan 2017 1.6tdi dsg aracıma yaptırdığım yazılım ilginçtir ki; yakıt tüketimini hiç düşürmedi. Yazılım öncesiyle aynı yani 7.3lt/100km İnanılmaz agresif kullanıyorum. Normalde bu kullanıma en az 8.5 litre yakması gerekir. :)
Ve evet bastığında yakmayan araba, sakin kullanımda stok haline göre daha iyi bir ekonomi yaptırır diye düşünüyorum.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt