Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Shell Bahçeşehir Pompacı Dolandırıcılığı

Aslında bunlara ders olsun diye akaryakıt istasyonunu protesti etmek amaçlı giriş ve çıkışlara arabamızı ve çevreden arkadaşların araçlarını park edip 1 saat yada 1 gün oraya iş yatırmazsak adamların aklı başına gelir hem o köpekleri kovarlar hem sen extra ödediğin parayi geri alırsın hee bide haberlere çıkar adli olaylık olur ama haklısın sen polisle karakola gidersin arac yine akaryakit istasyonunda bekler kapağın daniskasi olur bunlara onlar ve onlar gibilerde madara olurlar millete

biz mafya degılız dedıgın sey :) 10 dakıka dahı olsa suc unutma bu sekılde araba severlerın uzerıne oklar tekrardan doner yenı unuttular bızle ugramayı bıraktılar tekrar sarma ıstersen ınsanları :)

Genelde yakıtı mahallemdeki BP'den alırım. Mecbur kalmadıkça da başka yerden almamaya dikkat ediyorum.
Bir seferinde mecburen Shell'de durmak zorunda kaldım. Lpg alacağım. 80lira verdim, doldur dedim, benim lpg ağzı aracın altındadır eğildi bulamadı ilk önce, yerini göstermek için işaret ettim o sırada başka bir pompacı geldi. Muhabbeti aynen şu oldu;
-koskoca Alman mühendisleri akıl edememişler arabaya tüp takmayı bizim milletimiz illa tüp taktıracak lpg bağlatacak diye iğneleyici bir tarzda konuşmaya başladı. Ben tabi bu ayarsızın sözlerini bütünüyle tüketmesini bekler vaziyette dinledim bakalım dişe dokunur bi yere bağlayacak mı diye... Kısa bir süre daha zırvalamaya devam etti.
Tekrara sardığı yerde susturdum dedim ki, sen burada fazla mazot kokluyorsun galiba sende kafa yapmış, önce müşteriye saygı duyacaksın nasıl konuşman gerektiğini bileceksin, ondan da öncesinde kendine saygı duyacaksın yaptığın işe saygı duyacaksın dedim parayı verdigim diğer pompacıdan parayı istedim, posttan kredi kartına çektireceğim dedim. Şikayet edeceğimi anladı. Ama herhangi bir tepkide vermedi, yaptığın farkında değil yada umursamıyordu. Aldım parayı gittim kasada karttan çektim, durumu da aynen aktardım üç beş müşterinin yanında. Kasadaki vatandaş da aynen şöyle dedi. Arkadaş espiri yapmış hocam bu kadar aldırış etmeye gerek yokmuş. Ve o an anladım ki shell müşteriye değer vermeyen yolunacak kaz gözüyle bakan bir firma. Algıda secicilik olsa gerektir ki o günden sonra tüketicilerin shell hakkındaki şikayetlerine daha sık rastlar oldum. Bu paylaşımı görünce bende yaşadığım bu olayı anlatmadan edemedim :)
Şu da var ki birçok petrol istasyonunda pompacı kardeşlerimiz abilerimiz ya okul, eğitim gibi faaliyetlerini sürdürmemiş kimseler yada emekli olmuş geçim derdiyle rızkının peşinde insanlar bunda sıkıntı yok ama insana insan gibi davranmak, değer vermek okul bitirmek fakülte tamamlamak vesairle alakalı birşey değil bu tamamen insan olmakla ilgili birşey. Gelen müşteriye hiçbir şey bilmiyorsan bile ayarsız ayarsız davranmak makul karşılanabilir birşey değil. Firmanın da çalışanlara yönelik bir şirketiçi politikası olmadığı aşikar velhasıl Shell alışveriş yapılacak bir işletme değil bana göre.

Geri
Üst Alt