Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seyir halindeyken vitesin manuele geçmesi

yildiz19

Kayıtlı Üye
Dün seyir halindeyken yaklaşık 100-110 ile giderken ekranda bir uyarı çıktı.Vites ''S'' konumuna geçtiğini belirtti.Halbuki ben vitesi hiç ellemedim o an.Hemen aracı sağa çektim ve durdurdum.Tekrar çalıştırıp yola devam ettim bir daha böyle bir sıkıntı yaşamadım.Büyük ihtimalle yoldaki tümseklerden geçerken böyle bir durum yaşadım diye tahmin ediyorum.Çok büyük bir sıkıntı yaratır mı sizce veya neden olmuş olabilir?

D/S arasında geçiş yaparken uyarı vermemesi lazım, sadece sağ üst köşede D1 yazan yerde S1 gibi görüncek şekilde yazar, başka bir uyarı vermez diye biliyorum, kendi aracım düz vites o yüzden bakamıyorum ama önceki kullandığım DSG araçlar hep bu şekildeydi. Eğer orta ekranda uyarı vererek bunu yaptıysa servise göstermenizde fayda olabilir.

D/S arasında geçiş yaparken uyarı vermemesi lazım, sadece sağ üst köşede D1 yazan yerde S1 gibi görüncek şekilde yazar, başka bir uyarı vermez diye biliyorum, kendi aracım düz vites o yüzden bakamıyorum ama önceki kullandığım DSG araçlar hep bu şekildeydi. Eğer orta ekranda uyarı vererek bunu yaptıysa servise göstermenizde fayda olabilir.
Araç seyir halinde iken kendi kendine değişti.Ben yola baktığım için fark etmedim fakat gösterge ekranında bir yazı belirince oraya gözüm çarptı.Yazıyı tam hatırlayamıyorum , seyir halinde olduğum için çok bakamadım ekrana ve ufak bi panik oldum.Vitesin 'S' moduna geçtiğini ve manuel vitesi değiştirmem gerektiğini belirten bi yazıydı yanlış hatırlamıyorsam.

Geri
Üst Alt