Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Servise gittim

exman

Kayıtlı Üye
Arkadaslar; arabamla ilgili bir kac sorunum vardi, sabah servise gittim:
1. Arac rolentide calisirken devir saati oynamadan titreme yapiyor,
2. Sol onden tikirti seklinde ses geliyor, takozlardan veya amortisor patlamis olabilir ve cukurlarda sanki amortisorleri elime alacakmis gibi vuruntu oluyor,
3. Debriyaj pedalina basinca gicirti gibi amangicirti da degil ses geliyor,
4. Martta periyodik bakimda filtreler degistu ama klima kapatinca asiri ve yogun kiku yapiyor,
5. Arac ozellikle islak zeminde patiye dusunce vurma sesi gibi onden ses geliyor seklinde sikayetlerimi anlattim
Aldigim yanit amortisorler z rot falan gozden gecirildi sorun yok, polen filtresinde bisey yok klima kanal temizligi yaptir, 1.2 motorlarda titreme oluyor, payide gelen ses arac tutunmaya çalıştığı icin yapar, debriyaj pedilandan ses gelmesi normal seklindeydi. Kisacasi sikayetlerimin sadece klima tarafinda temizlik yaptirmam ve digerlerinin normal olmasi.. bizim ibizalarda hersey mubah mi acaba anlamadim..

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Mağlasef Seat üretir biz yaparız:mad:

2. Sol onden tikirti seklinde ses geliyor, takozlardan veya amortisor patlamis olabilir ve cukurlarda sanki amortisorleri elime alacakmis gibi vuruntu oluyor,
4. Martta periyodik bakimda filtreler degistu ama klima kapatinca asiri ve yogun kiku yapiyor,
5. Arac ozellikle islak zeminde patiye dusunce vurma sesi gibi onden ses geliyor seklinde sikayetlerimi anlattim
Aldigim yanit amortisorler z rot falan gozden gecirildi sorun yok, polen filtresinde bisey yok klima kanal temizligi yaptir, 1.2 motorlarda titreme oluyor, payide gelen ses arac tutunmaya çalıştığı icin yapar, debriyaj pedilandan ses gelmesi normal seklindeydi. Kisacasi sikayetlerimin sadece klima tarafinda temizlik yaptirmam ve digerlerinin normal olmasi.. bizim ibizalarda hersey mubah mi acaba anlamadim..

Merhabalar.Sizdeki aracın aynısı bendede var.arac 2017 1.2.tsi 5300km de sorunları madde yazmışsınız maddeleri tek tek cevaplamaya çalışayım.Başta şunuda belirtmek isterim.Aracımın garanti kapsamındaki 1.yıl bakımnı yaklaşık on gün önce yaptırdım.Formun kurallarına ters düşermi bilmiyorum onun için servis adı yazmadım.Yalnız tek kelime ile REZALET Seat markayı resmen üvey evlat olarak görüyorlar malesef öylede davranıyorlar.Bakım sırasında serviste bekledim yanlışlıkla ww kısmında oturmuşum,onlara yapılan bakımı görünce aynısı benim aracımada yapılacak sanarak sevindim.Ww periyodik bakımdan sonra motrun içini yıkayıp kurutuyorlar.fitillere ve menteşelere koruyucu sprey sıkıyorlar.Resmen marka ayırıyorlar. banse aracımı aldığımda benim araca hiçbirşey yapmamışlar aracı otomatik fırça ile yıkıyarak içini bile temizlememişler insan yalandanda olsa ön taraflara pis paspasın üstüne iki parça kağıt koyar neyse pazarlık yapmadan ne fiyat istedilerse verdim.Yalnız cam suyunun dolu olduğunu beyan ederek cam suyu istemedim.Bana çıkarılan fiyat 788.04 kr.kuruşu kuruşunada aldılar.Değişenler,yağ ve fiitresi hava ve polen filtresi,

Merhabalar.Sizdeki aracın aynısı bendede var.arac 2017 1.2.tsi 5300km de sorunları madde yazmışsınız maddeleri tek tek cevaplamaya çalışayım.Başta şunuda belirtmek isterim.Aracımın garanti kapsamındaki 1.yıl bakımnı yaklaşık on gün önce yaptırdım.Formun kurallarına ters düşermi bilmiyorum onun için servis adı yazmadım.Yalnız tek kelime ile REZALET Seat markayı resmen üvey evlat olarak görüyorlar malesef öylede davranıyorlar.Bakım sırasında serviste bekledim yanlışlıkla ww kısmında oturmuşum,onlara yapılan bakımı görünce aynısı benim aracımada yapılacak sanarak sevindim.Ww periyodik bakımdan sonra motrun içini yıkayıp kurutuyorlar.fitillere ve menteşelere koruyucu sprey sıkıyorlar.Resmen marka ayırıyorlar. banse aracımı aldığımda benim araca hiçbirşey yapmamışlar aracı otomatik fırça ile yıkıyarak içini bile temizlememişler insan yalandanda olsa ön taraflara pis paspasın üstüne iki parça kağıt koyar neyse pazarlık yapmadan ne fiyat istedilerse verdim.Yalnız cam suyunun dolu olduğunu beyan ederek cam suyu istemedim.Bana çıkarılan fiyat 788.04 kr.kuruşu kuruşunada aldılar.Değişenler,yağ ve fiitresi hava ve polen filtresi,[

Sorulara madde madde cevap yazayım.
1.Aynı sorun bendede var,rolantide titriyor,tavsiye anlık yakıt tüketimini o an kontrol edin bende yakıt tüketimi 0.5-0.6 arası dalgalanmakta
2.Aynı sorun bendede var.lastik basınclarını yakıt kapında yazandan 1 numara az basarak sorunu çözdüm.
3.Aynı sorun bendede var.maalesef yapılacak birşey yok.servise girsem sürücü hatası deyip baskı balata değiştirmeye kalkacaklar.
4.Aynı sorun bendede var.bakımda değişen fitreden sonra koku gelmeye başladı.bunların orjinali bile yan sanayi
5.Pensip olarak aracımı mümkün mertebe patiye düşürmem.bu aracta şimdiye kadar hiç patiye düşmedim.Onun için böyle bir sorun yaşamadım.Yazılarım biraz uzun oldu zere yetkili servise çok kızgınım.Beni sabırla okuyanlara şimdiden teşekkür ederim kalı sağlıcakla

Sorulara madde madde cevap yazayım.
1.Aynı sorun bendede var,rolantide titriyor,tavsiye anlık yakıt tüketimini o an kontrol edin bende yakıt tüketimi 0.5-0.6 arası dalgalanmakta
2.Aynı sorun bendede var.lastik basınclarını yakıt kapında yazandan 1 numara az basarak sorunu çözdüm.
3.Aynı sorun bendede var.maalesef yapılacak birşey yok.servise girsem sürücü hatası deyip baskı balata değiştirmeye kalkacaklar.
4.Aynı sorun bendede var.bakımda değişen fitreden sonra koku gelmeye başladı.bunların orjinali bile yan sanayi
5.Pensip olarak aracımı mümkün mertebe patiye düşürmem.bu aracta şimdiye kadar hiç patiye düşmedim.Onun için böyle bir sorun yaşamadım.Yazılarım biraz uzun oldu zere yetkili servise çok kızgınım.Beni sabırla okuyanlara şimdiden teşekkür ederim kalı sağlıcakla
Cevaplarin icin tesekkur ederim..periyodik bakim sonrasinda benimkini yanlis hatirlamiyorsam yikamislardi sanirim..demek ki cogumuzun sanirim bu sikintilari var.. kabullenmek tek care sanirim..hayirli aksamlar

Sorunların bir kısmı sanırım ortak ve aynı sanırım bütün serilerde de aynıdır sanırım
Seat servisleri iyi olsa zaten %100 daha fazla servis tercihi ve müşterisi olur her servis kendine göre (kafasına göre) işlem yapıyor
Ben bilmediğim servise gidince farklı oluyor üstün körü davranış algılıyorum zaten ilk izlenimim öyle olursa randevuyu iptal edip siz benim aracıma bakacak kapasitede değilsiniz diyorum çıkıyorum garanti de mecburi olduğu için servis ilk bakımda en azından kullanılmak zorunda gibi ben 5bin de kendim bakımını yaptırdım ustamda bütün parçalar orjinal üzerinden çıkan ile kodları bile aynı demem oki seat servisleri ne yazık ki kötü sürekli giderek usta ve çalışan ile aranızda olan samimiyete bakıyor biraz

Depriyaj için çözüm sadece alt kısımda yay olan hareketli bölgeye sıvı gres sprey kullanın ama öyle fazla değil çok az şekilde bütün pedallarda kullanın rahatlatır

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sorunların bir kısmı sanırım ortak ve aynı sanırım bütün serilerde de aynıdır sanırım
Seat servisleri iyi olsa zaten %100 daha fazla servis tercihi ve müşterisi olur her servis kendine göre (kafasına göre) işlem yapıyor
Ben bilmediğim servise gidince farklı oluyor üstün körü davranış algılıyorum zaten ilk izlenimim öyle olursa randevuyu iptal edip siz benim aracıma bakacak kapasitede değilsiniz diyorum çıkıyorum garanti de mecburi olduğu için servis ilk bakımda en azından kullanılmak zorunda gibi ben 5bin de kendim bakımını yaptırdım ustamda bütün parçalar orjinal üzerinden çıkan ile kodları bile aynı demem oki seat servisleri ne yazık ki kötü sürekli giderek usta ve çalışan ile aranızda olan samimiyete bakıyor biraz

Depriyaj için çözüm sadece alt kısımda yay olan hareketli bölgeye sıvı gres sprey kullanın ama öyle fazla değil çok az şekilde bütün pedallarda kullanın rahatlatır

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Tesekkur ederim..tavsiyenize uyacam..ne zaman bir sorun icin gitsem hep ayni cevap...sorun yok..bu modeller boyle..

Klima kokusu için polen filtresine kendin çıkarıp bak derim bendede vardı koku 2. Bakımda polen filtresini kendin değiştirdim birde ne göreyim fabrikada takılan filtre servis değiştirmemiş bile...devir saati bendede yapıyor bende gittim servise normal dediler..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt