Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

SEAT zehri size nasıl zerk oldu..?

seatı ibiza nın eski modellerinden beri severim hep yakışıklı gelmiştir seat ibiza bana.
ayrıca tsi motorlu dsg şanzumanlı bi vw olsun istiyordum ama fiyatlar malum.
bu hoşuma giden üç sey birleşince ben de dördüncü oldum:)

94'de gördüm yavruyu 93 mod.ıbıza sportline 1.7 tek kapı beyaz 34 le 779 inanılmaz vuruldum ona.uzanlar getiriyordu SEAT'ı hava filitresini tipo fren balatalarını tempra nın olurdu biraz traşlarsan:)5 tane SEAT'ım oldu bu zamana kadar..tabii asıl serkan kardeşimizin eline su dökemeyiz.

sevgili abim ben daha seninki kadar seat marka aracım olmadı şimdiki dördüncü ama benim seattan ziyade leon tutkum var beş arabam oldu dördü leon biliyorsunuz.

haha serkan reıs o serkan sen degılsın :) balıkesır serkan abı :)

1993 Tempra SXAK' mız vardı yıl 2001 de aldık. Tabi bu modeli bilmeyenler için Tempra tenekeden ibarettir, ama bu içi altın dolu tenekeydi, dijital göstergeler, dijital klima, 4 cam otomatik vs vs... E yaşı gereği yıprandı bi süre sonra... Peder bey de 2004' de Binbaşı rütbesini takınca "Yaaa koskoca binbaşıya hiç yakışıyor mu Tempra, bak devrelerin mercedes, passat filan alıyor.." dememin verdiği bir gaz ve tabi ki biraz birikmişin verdiği manevi kuvvetle Tempra'yı satmaya ikna ettim babamı... O zaman 9.500 TL' ye satmıştık. Velhasıl, bizim daha iyi, oturaklı, yakışıklı bir araca ihtiyacımız vardı. Babam Bora demişti, ben ise kardeşi Golf'e sulanmıştım. Dod Kayseri' ye düşen her Golf' ü evimizin yakın olmasından ötürü göz muayenemden geçirmiştim :) Sonra babam birgün İstanbul' da göreve yazıldığını, 3 günlüğüne İstanbul'a gideceğini, internetten topladığı ilanlarla 6 arabalık bir liste yaptığını, dönüş cuma'ya geldiği için Cuma erkenden bu 6 arabadan birini almaya gideceğini söylediğinde havalara uçmuştum. (Tabi bu konuşmadan önce 98 Golf Basicline' dan dönmüştük, babam yaşına takılmıştı arabanın.)

Babamın listesinden hatırlayabildiklerimi yazıyorum;
1. Beyaz 2000 Bora Comf. Ankara
2. Mavi 2000 Golf Comf. İstanbul
3. Mavi 2001 Toledo Signo İzmir
4. Beyaz 2001 Golf Comf. Eskişehir
5. ...... 2001 Golf ...... İstanbul
6. ...... ...... Bora ...... .........

Bu listenin akıbetini daha sonra söyleyeyim;

Cuma günü annem "Babana bilet aldık, akşam 9' da otobüse binecek istanbul'dan" diyince başımdan aşağı kaynar sular dökülmüştü. "Ulen 6 arabadan 1' ini de mi alamadın be baba?!" demiştim kendi kendime... Akşam 9 a doğru babam aradı, ben herhalde "otobüse biniyorum" diye haber vermek içindir diye düşündüm. Anneme aşağı inin demiş, toplandık aşağı indik. Bir de ne göreyim; Pırıl pırıl, tertemiz 2001 Seat Toledo Signo. Emperyal Mavi... "Tempra arabaysa bu ne, bu arabaysa Tempra ne?" demiştim :) İçinde bir koku vardı ki hala hatırlarım, inanılmaz derecede temiz bir arabaydı. "Sadece sol ön kapı sacı değişmiş oğlum, başka birşeyi yok" demişti. Km daha 61k ' da...

O vakitte yok ehliyetim daha tabi. Arka koltuktu meskenim, onun o boğuk egzoz sesine bitiyordum. İnanın arkada oturmak için uğraşıyordum. Bir de babama 3000 deviri geçirebilmek için :D O sebeptendir çıkma leon veya toledo son susturucu arayışım :)

Ne yalan söyleyeyim, arabayı kullanmaya başlayana kadar aklım hala Golf 4' teydi. Hasta oluyordum ona... O zamanlar Golf 4' ün çok seveni vardı, güzel jantlar, ses sistemleriyle gezerlerdi, hayran olurdum. Leon' u tanıyana kadar, onun o arkadan ve önden görüşünüşündeki asabi tavrı benimseyene kadar Golf4' cüydüm... Şimdi ise Leon... Zehir böyle zerk oldu, ama benim panzehirimmiş bu sevda :eek:key:

Listeye gelelim, Ankara' daki Bora' yı 16.000' e bırakmış adam. Ama babam askerim deyince "abi bu araç komple boyalı yalnız" demiş...
İstanbul' daki Golf' de 22.500' de ayak diretince babamın tepesi atmış o yüzden vazgeçmiş. Tabi sırada internette 21 bin TL yazan Toledo vardı, babam telefonla 20' ye bağlayıp İzmir' e gitmiş. Adam ilk sahibiymiş, devlet dairesinde müdür olduğundan işe makam arabasıyla gidip gelmiş ama seyahatlerde bunu kullanmış. Kapısına motorsiklet girdiği için kasko komple sacı değiştirmiş. Babam araba başında 400 TL daha kırdırıp almış arabayı. Hız yapmayı sevmeyen babam "210 dedi, daha da istedi oğlum" demişti. Ben 190' ı geçecek yer bulamamıştım o varken... Hey gidi günler bea... :(

aurisimin pert olmasıyla araba arayışlarım başladı :( öncelikle golf düşünüyordum..sonra umut saolsun leon dedı durdu :D hasan abımle ve umutla sureklı fıkır alış verişi yaparak leon aldım :D henuz aracım bende değil teslım alamadım ama eminim çok memnun kalıcam :)

Auris' ten sonra Leon seni göklere uçuracak heyecandan Çağlar kardeşim ;)

Çevremden hiç tavsiye edilmemesine rağmen 2000 model İbiza 1.6 Signo ile başladı maceram, fiyatına göre özellikleri gayet makuldü, vazgeçemedim ve model yükselterek 2004 ibiza 1.4 Signo aldım, hedef LeOn :D

leon ilk çıktığında daha öğrenciydik iş güç yoktu. bir gün sabah kahvaltılık simit poğoça vs almaya indim. uykulu ve sarhoş gibiydim:cool: bi de baktım geliyo.. ulaa dedim bu ne böyle.. önden mükemmel, geçti yanımdan.. arkadan mükemmel.. bi baktım LEON yazıyo arkada.. dedim param olursa leon almak şart oldu.. ve sene 2012.. sonunda leonuma kavuştum :) bugün eşim de aynı şeyi söyledi bu araba bir başka gerçekten..

Aynen Ekrem bende üni yıllarında aşıktım leon a.o bana aşık değildi o zamanlar tabi:p.platonikti hiç olamazdı bizim aşkımız ,yanyana gelemezdik:) sonra çok şükür kavuştum aşkıma uzun zaman sonra.

Geri
Üst Alt