Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

SEAT zehri size nasıl zerk oldu..?

Bizimkisi tamammiyle bir aşk hikayesi..
2007 de yeni leonla tanıştım ve 1.6 sport up modeli aldım sonra tsi motor cıkınca arabmı satıp beyaz aldım(2008). sonra tdi cr cıktı ekonomik olalım dedim(2009sonu). sonra ufak bi makyaj gene aldım (2010 sonu). simdi ise tsi ye geri dönüş zamanı
2012 LEON FR :eek:150-157 hp 254 Nm, cut out, KN kutu içi filtre, foge DV, bi-xenon farlar (dursun kardeşime selamlar)

2008 de bir arkadaşımın aşırı derecede Cordoba yı tavsiye etmesiyle herşey başladı..2004 model 1.4 TDİ Signo modelini alarak bende tanışmış oldum..Yakıt ve performans konusunda beni hiç üzmedi.Özellikle yakıtının mükemmel olması benim çok işime yaradı.Bol bol gezme fırsatını buldum..:)

2008 yılında turbo beslemeli 175 hp lik palio aracımla otobanda yapıştırırken adana semalarında bir leon cupranın bana yapıştırmasıyla olan oldu :D

yıllardır toyotaya binmenin ve aşırı toyotacı olarak ortalıkta gezinmenin ve dehşet temizliğiyle herkesin dikkatini çeken aile araçlarımıza binmenin fanatikliğiyle araba arayışına girmiştim 8 ay önce. amaç; toyota almaktı. çünkü bana göre hiç bir araba toyota gibi naif değildi. önce corolla gli, sonra avensis 2.0 sürekli bir konfor ve performans artışı olarak kalmıştı gözümde.
bu sebeple önce hemen hb corolla dizel bakmaya başladım. bütçe ise 20 bin gibi.. ama baktım ki aradığım fiyatlara dizelini almak imkansız...
sonra biraz daha esneyerek, eski accennt crdi şirket aracımın seriliğine hasta olmuş biri olarak kia rio hb bakmaya başladım..
ancak modifiye parça konusunda toyota ile o kadar verimsiz günlerim olmuştu ki (parça için polonyada konuşulan dil ispanyolca mıdır nedir. ona bile aşina etti beni dolgun forumları sebebiyle), aracım biraz daha piyasada modifiye parça bulabileceğim bir araç olmalıydı.
sonra bir arkadaşım megane II yi soktu aklıma. o kadar soktu ki neredeyse 30.000 TL lik previlege modellerine ulaşmak için kredi çekecek kıvama geldim. ama o macera da çok temiz dedikleri araç, pert kayıtlı çıkınca bitti. bomboş arabalar sanki çok iyiymiş gibi 25 bin lira..
sonra kendi isteğimle cordoba bakmaya başladım. ilk incelediğim fakat milletin çok dar diye vazgeçirdiği arabaydı. öyle ki kuzenimde 1.4 benzinli stella halen var; 600km lik uzun yolu arka koltuğunda geçirip, bel ağrısından ölmüştüm 1.83 boyumla..
ben hışımla cordoba bakarken, beni vazgeçirmek isteyen onlarca insan leon'a yönlendirdiler beni. uzuunca leon arayışından sonra;

beyaz bir 2008 TDI cordoba gördüm, önce rengine, sonra içine, sonra yakıt değerine, sonra özelliklerine vuruldum, almaya karar verdim, paramı hazırladım, gittim, expertiz yaptırdım, hemen aldım :) ben de şaşırdım.

ancak kaskosuydu, bakımıydı balatasıydı derken; modifiye parçalarına sadece bakar oldum :) gerek fr - cupra tamponu, gerek ledli farları, yazı bekleyen bir hayal oldu :)

bir toyotacı nasıl seatçı olur bilmiyorum ama büyük konuşmamak lazımmış. şimdi soruyolar hasta olduğun aurisi mi alırsın, leon mu diye, sessizce çayımı yudumluyorum, cevap veremiyorum :)
bana bi şey oldu..

biri beni çimdiklesin :D

Geri
Üst Alt