Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon Mk2 Direksyon tıkırtısı

Merhaba,
3 gün önce aracın lastiklerini 16" den 17" e çıkardıım ve 35mm yay taktırdım, ve bugün farkettiğim 0-10 km aralığında tıkırtı sesi geliyor...
Çok net değil fakat sessiz ortamda hissediyorum, nedeni yaylar yada lastik ebatları olabilir mi, 225 45 17 lastik ebatı

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
elinizi lastik boşluğundan içeri sokarak yayın oturduğu yeri kontrol edin tam oturmamış olabilir

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tam tur cevirdiginde veya araba kasıntıda oldugunda hafif bende duyuyorum bazen ama cok az .bir sorun olarak görmüyorum sonucta orjinalliği ile oynadım ama cok az ses yapıyor arada cam acıksa duyuyorum benim jntlar 18

Merhaba,
3 gün önce aracın lastiklerini 16" den 17" e çıkardıım ve 35mm yay taktırdım, ve bugün farkettiğim 0-10 km aralığında tıkırtı sesi geliyor...
Çok net değil fakat sessiz ortamda hissediyorum, nedeni yaylar yada lastik ebatları olabilir mi, 225 45 17 lastik ebatı

Konuyla ilgisi yok ama 35 mm yaylarla aracınızın basıklığını merak ettim fotoğraf atabilir misiniz

Konuyla ilgisi yok ama 35 mm yaylarla aracınızın basıklığını merak ettim fotoğraf atabilir misiniz

1ce5ca65916b78551d0392d17b81ce99.jpg
3f285ab4ded5ee8e7f839be1b0e90a0a.jpg

[doublepost=1502345350,1501968462][/doublepost]Direksyon tıkırtısı bi arkadaşım servisinde söylemesine göre direkyon kutusundan geliyormuş, yayı koyunca tıkırtı gelmeye başlamış orjinal yaylarda da vardı o ses ama direksyona baskı gelmediğinden duymuyordun diyo, şimdi bariz duyuyorsun. Ama sorun olmaz kolay koılay bozulmayacak bir parçadır direskyon kutusu diyor... Sizlerinde fikirlerini almak isterim

1ce5ca65916b78551d0392d17b81ce99.jpg
3f285ab4ded5ee8e7f839be1b0e90a0a.jpg

[doublepost=1502345350,1501968462][/doublepost]Direksyon tıkırtısı bi arkadaşım servisinde söylemesine göre direkyon kutusundan geliyormuş, yayı koyunca tıkırtı gelmeye başlamış orjinal yaylarda da vardı o ses ama direksyona baskı gelmediğinden duymuyordun diyo, şimdi bariz duyuyorsun. Ama sorun olmaz kolay koılay bozulmayacak bir parçadır direskyon kutusu diyor... Sizlerinde fikirlerini almak isterim
Benim aracımda sadece araba kasıntıda iken direksiyonu cevirken yaydan geliyor ama var ile yok arası yaydan geldiginden eminim ben :) direksiyon kutusunda bosluk falan varda geliyordur heralde onuda direksiyonda hissedersin diye düşünüyorum fazla anlamamak ile beraber :)

Geri
Üst Alt