Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon geldi bir sorum var ?

kedikesenfare

Kayıtlı Üye
Merhabalar,Seat Leon 1.2tsi 105hp S&S KırmızıCuma günü teslim aldım aracımı esenyurt doğuş otodan alır almaz depoyu fulledim aracın deposu 230 liraya tam doluyor 600 km gider gösteriyordu fakat şu an 400 km kullandım kalan yakıt 280 km gösteriyor henüz şehir dışına çıkmadım İstanbul içerisinde geziyorum ortalama 6,5 litre yakmışım aldığımdan beri beklediğimden ekonomik ve performansı tatminkar hani yokuşta kalkmaz zorlar diyorlar evet bunu diyenler dizel araç kullananlar muhtemelen çünkü cerato 1.6crdi aracımla 2.viteste gaz vermeden yokuş çıkabiliyordum fakat dizel ve benzinli çalışma sistemi bir değil o yüzden araç yokuşta yormuyor sadece daha düşük viteste çıkmanız gerekiyor 0 dan 100 e 8 saniyede hızlanabiliyorum 1.2 motor için gayet iyi ve yeterli araç o kadar sessizki dizelden buna geçtiğim için sürekli istop ettiriyorum alışmışız traktör kullanır gibi tar tar sese :D bana çok konforlu geldi aracın içinde ne çıtırtı var ne tıkırtı motor seside yok müziği hafif açıp keyifli bir yolculuk yapabiliyorsunuz ayrıca aracımın ses sisteminden inanılmaz memnun kaldım 5+2 bendeki yani 8+2 leri falan düşünemiyorum aracın her şeyi güzel fakat tek kötü yanı kimse niye bahsetmedi bilmiyorum ama kafa kayıyor evet çok saçma geldi viraj alırken normalde arka kayar leonda kafa kayıyor tabi bahsettiğim çok keskin viraja 50 60 la girerken oldu yoksa normal girerseniz sıkıntı yok ama bununda çözümü xds imiş gizli özelliklerini açtırırken xds seviyesini strong yaptılar şimdi viraja allah ne verdiyse giriyorum zaten araç savrulacağını anladığında kendi fren sistemiyle birşeyler yapıyor :DAklıma takılan;Bahçelievler'de yaşıyorum aracıma boya koruma yaptırmadım gerek duymadım bana para tuzağı gibi geliyor üzerine kaplanmayan birşey nasıl aracımı koruyacak tabi cahilliğimi maruz görün beni bilgilendirmeniz için yazıyorum şimdi aracımı nerde yıkatacağım kafayı yiycem bizim burdaki yıkamalar basıyö köpüği sonra vuruyo süngeri yani çiziliyor tabancayı çok yakın tutuyorlar acaba sonax iyimidir bahçem olsa inanın kendim yıkarım ne önerirsiniz bana?

Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız bence 3m kaput koruma filmlerinden çektirin 10 yıl garantili çünki renk'e renk yapılıyor aracın rodajı dolsun fazlasıyla tatmin olursunuz 100 km hızı geçip zorlamayın derim tavsiyem ilk 1500-2000 km

öncelikle hayırlı olsun yeni aracınız güle güle kullanın...soruna cevap olaraktan ;alışmısız bezi çeşmede citilemeye vs.aslında her kullanımdan sonra bezi çamaşır makınasını atarsak diğer çamaşırlarla birlikte daha temiz bezlerin arasında kalan pislikleri falan güzel temizliyor.bence gerek yok para yatırmaya yıkmacıları zengin etmeye.3 lira bozuk parayla ıslatma+köpük+durulama yaparsanız güzel kaliteli mıkrofiber bezle pekala temizlenebilir çizilmeden...boya koruma diye bişi yok boya parlatma var bende pek inanmıyorum açıkcası...bişicik olmaz allah izniyle yeni oldugu için kıyamıyon az bin salarsın çayıra :)

aracın hayırlı olsun. metin abinin dediği gibi koy cebine 5tl bozuk para gir bir benzinliğe kendin yıka durula kurula.
çorluda fabrika yolunda bp de cok yıkadım soğukta :D...genelde 1 lirayı kıyamıyoz ya da arkadan bekleyenlerden dolayı acele ediyoruz ama alt tarafı 5 dk :) çamurlu arabayı direk köpük vuran cok.karşıyım buna öle olmaz ii temizlemez..ıslatacaksın sonra köpük ve 5 dk sigara molası sonrası durulama...ondan sonra silikon cek cek cizmez suyunu alır fazla silmeyle uğraşmazsın :) burda herkese tavsiyem evlerde kullanılan cam cekcekleri sürmeyin aracınıza... resim herkese gelsin
20140912_212810.jpg

Aracın hayırlı olsun kardeşim... kazasız belasız bin... bende senin aracın dsg si var... ilk 2700km fazla zorlamadım... 120 filan en fazla... sonra dayanamadım verdim dumanı... ;) neyse kafa kayması gibi bir durum hiç olmadı bende ki ben de çok agresif kullanırım genelde nasıl girdiysem öyle çıkıyorum virajdan... acaba viraj içinde debriyaja mı basıyorsun acaba...ya da viraj içindemi vites depiştiriyorsun... viraja girmeden önce vites düşür girince de yüklen... önden çekişli arabalar kafa sallamaz genelde... en azından ben öyle biliyorum... diğer arkadaşların dediği gibi aracını kendin yıka... boya koruma filan hikaye... tekrar hayırlı olsun...

öncelikle hayırlı olsun yeni aracınız güle güle kullanın...soruna cevap olaraktan ;alışmısız bezi çeşmede citilemeye vs.aslında her kullanımdan sonra bezi çamaşır makınasını atarsak diğer çamaşırlarla birlikte daha temiz bezlerin arasında kalan pislikleri falan güzel temizliyor.bence gerek yok para yatırmaya yıkmacıları zengin etmeye.3 lira bozuk parayla ıslatma+köpük+durulama yaparsanız güzel kaliteli mıkrofiber bezle pekala temizlenebilir çizilmeden...boya koruma diye bişi yok boya parlatma var bende pek inanmıyorum açıkcası...bişicik olmaz allah izniyle yeni oldugu için kıyamıyon az bin salarsın çayıra :)

peki aracımı hangi şampuan ile yıkamalıyım sizce

Aracın hayırlı olsun kardeşim... kazasız belasız bin... bende senin aracın dsg si var... ilk 2700km fazla zorlamadım... 120 filan en fazla... sonra dayanamadım verdim dumanı... ;) neyse kafa kayması gibi bir durum hiç olmadı bende ki ben de çok agresif kullanırım genelde nasıl girdiysem öyle çıkıyorum virajdan... acaba viraj içinde debriyaja mı basıyorsun acaba...ya da viraj içindemi vites depiştiriyorsun... viraja girmeden önce vites düşür girince de yüklen... önden çekişli arabalar kafa sallamaz genelde... en azından ben öyle biliyorum... diğer arkadaşların dediği gibi aracını kendin yıka... boya koruma filan hikaye... tekrar hayırlı olsun...

Belki benimkinde kronik bir sorundur ya da öyle rast gelmiştir ama her virajda denk gelmiş olamazya :)

Geri
Üst Alt