Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon Fr (Mk2) Motor Sesi

tibuk5361

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar,
Aracım 67.000 km de bakımları eksiksiz ve zamanında yapılmıştır,yağ olarak mobil1 kullanılmıştır, hava 0 ve daha aşağı derecelerde olunca videodaki gibi 1100-1200 devirlerde başlıyor çalışmaya.Bu normal midir?Daha sonra normale döndüğünde ki çalışma sesi normal midir? İlk TSI aracım o yüzden merak ve tedirginlik içerisindeyim...

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
[doublepost=1515397887,1515344875][/doublepost]Bu sabah da çalıştırdım, 1100-1200 devirlerde çalışmadı ama motor sesine yine pek alışamadım gibi, sanki lpg enjektörlerinden ses gelirmişcesine ses yapıyor.

Aynı araçtan bende de var soğuk havada çalışma şekli aynı senin videodaki gibi hatta anlık yakıt tüketimi 1.1 -1.2 gibi gözüküyor sonra ses azalınca 0.6 oluyor

Merhaba Arkadaşlar,
Aracım 67.000 km de bakımları eksiksiz ve zamanında yapılmıştır,yağ olarak mobil1 kullanılmıştır, hava 0 ve daha aşağı derecelerde olunca videodaki gibi 1100-1200 devirlerde başlıyor çalışmaya.Bu normal midir?Daha sonra normale döndüğünde ki çalışma sesi normal midir? İlk TSI aracım o yüzden merak ve tedirginlik içerisindeyim...

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
[doublepost=1515397887,1515344875][/doublepost]Bu sabah da çalıştırdım, 1100-1200 devirlerde çalışmadı ama motor sesine yine pek alışamadım gibi, sanki lpg enjektörlerinden ses gelirmişcesine ses yapıyor.
Videodan tam anlayamıyorum ama sesi gayet normal yağ soğuk olduğu için biraz fazla sesli ve dizellerin enjektör sesine benzer sesle çalışıyor endişelenmenize gerek yok motor ısınınca daha sessiz çalışacaktır.
Ayrıca bazen 30 sn kadar 1200 devirde çalışıyor bu süreçte aracı hareket ettirmeyip rolentiye düşene kadar gaza basmayınız.

Geri
Üst Alt