Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat leon benzinli araçlar için carbon clean işlemi ve Liqui Moly Engine Flush motor temizleme tavsiyesi

primeleon

Kayıtlı Üye
Selam Arkadaşlar;

Leon 1.2 tsi 2016 model aracım var. şuanda 30.000km geldi, acaba sizce bu carbon clean işlemini yaptırmak faydalı olur mu ve ayrıca internette gördüm
Liqui Moly Engine Flush Motor Karter İçi Temizleyici İç Temizleme ürünü var. tavsiyeleriniz ne olur acaba.

Kolay gelsin herkese.

Genellikle bu tarz temizleyiciler 100 bin km sonrasında kullanılır önceki aracım 150 bin km deyken kullandım faydasını görmüştüm ama aşındırıcılığı fazla olduğunda 30 binde bir araca bence gerek yok.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Karbon temizliği ile ilgili farklı gorusler mevcut. Bazıları her 50-60 binde bir yapılması gerekir derken, bazıları da 100 binden önce yapılmasına gerek yok derken, bir kısmı da kaliteli yerden benzin alıyorsanız hiç gerek yok diyenler var. Aslında tartışmaya açık bir konu.
Netteki yorumlara baktığımızda evet çok işe yaradı diyen de var, motorun yarısını değiştirdim diyen de var.
Bence iyi araştırın sonradan pişman olunacak birşey çıkmasın.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Karbon temizliği ile ilgili farklı gorusler mevcut. Bazıları her 50-60 binde bir yapılması gerekir derken, bazıları da 100 binden önce yapılmasına gerek yok derken, bir kısmı da kaliteli yerden benzin alıyorsanız hiç gerek yok diyenler var. Aslında tartışmaya açık bir konu.
Netteki yorumlara baktığımızda evet çok işe yaradı diyen de var, motorun yarısını değiştirdim diyen de var.
Bence iyi araştırın sonradan pişman olunacak birşey çıkmasın.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Aslında sende haklısın abi, yanlız ülkemizde malesef nereden olursa olsun yakıtta fazlaca kükürt oranı yüksek ve hava şartlarımız çok iyi değil. Tabi yakıtta halen AB standartlarını yakalasak bi olacak ama işte.

Bu işlem için benim görüşüm çok hırpalanmadı ise ve sürekli redline modda gazlanmadı ise gereksiz bir işlem
Yakıt konusunda tek yer tercih ederseniz başınıza gelen yakıt kaynaklı birçok olumsuzlukta karşınızda muhatap bulursunuz benim yakıt aldığım yeri yıllardır kullanırım herkesi tanırım bazen bana depo dibine geldi 1-2 saat sonra gel derler böyle bir alışkanlık olursa çalışanlar da size aynı samimiyeti gösteriyorlar

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

60.000 bakımı yaptırırken Liqui Moly Engine Flushu kullanma talimatlarına uygun bir şekilde kullandım ve ilk 2.000 km boyunca ilk çalıştırmada sanki metal sürtünmesi oluyor gibi hissettim benim tavsiyem farklı marka bir motor yağına geçecekseniz önceki yağın kalıntılarını temizleme amacıyla kullanılabilir ama ben 30.000 km de önermem benim anladığım kadarıyla aşındırıcılığı çok yüksek

Geri
Üst Alt