Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat leon akü degiştirdim başıma gelenler bilgisi olanların yorumlarını bekliyorum

araba çalışırken kutupları çıkarıp yeni akü takmayın akü ayrıldığında dinamo yüksek verir voltajı bu gibi arızalara neden olur .. dısarıdan baska bir aküyle voltajı kesmeden yenisini takın en garantisi budur

Hocam merhabalar, öncelikle geçmiş olsun. Akü değiştirme konusunda bu kadar korkulacak bir durum yok aslında. 2 kere sanayide gildiğim güvendiğim bi yerde akü değişimi gerçekleştirdim, ikisinde de araç rolantide çalışırken işlem yapıldı. Önemli olan husus aracın tamamen enerjiden kesilmeden bu işlemin yapılması ve tabiki uyumlu akünün yerleştirilmesi. Akım değeri orjinal akünün akım değerine eşit ya da yüksek olabilir. Yüksek dediğim çok fazla fark olmayacak şekilde 3-5 Amper fark sıkıntı yaratmayacaktır.
araba çalışırken kutupları çıkarıp yeni akü takmayın akü ayrıldığında dinamo yüksek verir voltajı bu gibi arızalara neden olur .. dısarıdan baska bir aküyle voltajı kesmeden yenisini takın en garantisi budur

Araç çalışırken akünün çıkasıyla rolanti devri yükselebilir, bu normal bişey fakat dinamo yüksek voltaj vermez, arada bir regülatör mevcut. Yani aracın rolantide aküsüz olarak durması bir problem yaratmayacaktır.

Şuan bayide araç akü değişimi oldu garanti kapsamında dediğiniz gibi sağ kapı kontrol ünitesi yanmış 940 TL ücreti var bayide onuda garantiden değiştiriyor satın aldığımız bayi çok yardımcı oldu sagolsunlar aracın çıkmasını bekliyorum aynı marka araç sahibi arkadaşlar kimseye güvenip dışarda işlem yaptirmasinlar bilmeyenlere bayi olmasa ben şuan 3 bin liralık olmuştum sanırım ucuz yırtık acikcasi.
geçmiş olsun.

Geri
Üst Alt