Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat leon 16 inç jant ve kış lastiği

seatseko

Kayıtlı Üye
Merhabalar. Kış yaklaşırken kış lastiği alma işine girdim.
b68a0798729f61dd2e19a715b8faaf6b.jpg

Aracım 1.6tdi st leon. Üzerinde 17 jant var. Kış lastiği için 16 daha uygun olur diye böyle bir takım düşündüm. Ayrıca 17 jant lastik için 1100 lira gb bir fark vermem gerekiyor. Bunun alternatifi sadece 17 inç kış lastiği almak. Siz yerimde olsanız ne yapardınız. Şimdiden teşekkürler.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

• Beğen
Reaksiyonlar: goku
Seçebileceğin en iyi kış lastiği seçmişsin. Ben de geçen hafta aldım aynı modelin 19" olanını. Kesinlikle orjinal jant üzerine kış lastiği alın.

@seatseko kesinlikle evet. Aracın garantisi varsa başka jant aldığın da şanzuman da sıkıntı olursa garanti dışı bırakıyorlar aracı bilgin de olsun.

Herkese teşekkür ederim yorumlar için. Dün servisi aradım farklı ölçülerde jant lastik kullanımı garantide sorun yaratır mı dedim. O da benzin depo kapağı veya kapı içinde yazıyor standart ölçüler ona göre alırsan sorun çıkmaz dedi. Baktım orda sadece hava ölçüleri yazıyor. Neyse 17'' lastik almaya karar verdim. Bayiye gittim. Ve
5580f520451b2acf5f4604064fbea97e.jpg

a277ddf4cb3295521519866f31a8527b.jpg

Bu lastiği aldım. D4 alacaktım ama yoktu. 450*4=1800 tl/9 taksit olarak aldım. Önümüzdeki ay taktırırım dedim. Seneye de belki yeni jant alır öyle set yaparım.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

benim de kafamda maliyeti azaltmak için 16 jant ve kış lastiği almak vardı konuya denk gelmek iyi oldu :) aynı lastikten ben de almayı düşünüyorum hafta sonu lastikçiye uğrayacağım umarım güzel bir fiyat alabilirim.

Kışlık lastiklerde dar taban daha avantajlı diye biliyorum.Yazliklarda 17" kisliklarda 16" kullanıyorum.Kislik olarak 205/55/16 da takabilirsiniz :)

bende geçen yıl kış lastiği olarak nokian aldım. finlandiya menşeili. hem tutuş olarak hem gürültü olarak çok memnun kaldım. kış şartlarının çok çetin geçtiği konya'da bile bir kez ne yolda kaldım, kara saplandım :)

Geri
Üst Alt