Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

seat leon 1.2 tsi motorun yakıt tüketimi hakkında bilgi almak istiyorum

Ezerinho

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba foruma az önce üye oldum. Şu sıralar yeni bir araç almayı düşünüyorum ve koşullar gereği yakıtı az tüketen mümkünse koklayan bir araç arıyorum:D. Sahibi olduğum 2011 model e86 kasa bmw 1.16i benzinli aracımı satarak onun yerine 1.2 tsi leon almayı düşünüyorum. Ankarada günlük en az 35-40 km yapıyorum ve genelde trafikte bulunuyorum çok abartılacak bir dur kalk olmasada akıcı olduğu da söylenemez. Aracım şu an ortalama hız olarak 32km/s gösteriyor yakıt bir hayli fazla tüketiyor. Sizce yakıt olarak 1.2tsi leon beni tatmin eder mi ne kadar yakar bir depo ile şehir içi kaç km gider özellikle ankarada kullanan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

1,2 sizi tatmin eder mi kullanmadan bilemezsiniz, kişisel kullanım tarzınıza göre tüketimde değişiklik gösterecektir. Ancak gerçek tüketim verileri ortalama şu şekilde,
Belirttiğiniz ortalama hızlarda ve normal ş. içi trafiğinde agresif kullanım olmadan,
1 depo ile ş.içi 700-750 km yol katedersiniz. (BP Ultimate ile)
Tüketiminiz ortalama 6-7 litrelerde gezer. (Kışın 0,5 kadar artıp, yazın 0,5 kadar düşürebilirsiniz.)
Tsi motorlar, benzinli motorlar arasında en az tüketime sahip olanlardan diyebiliriz.

Son düzenleme:
1,2 sizi tatmin eder mi kullanmadan bilemezsiniz, kişisel kullanım tarzınıza göre tüketimde değişiklik gösterecektir. Ancak gerçek tüketim verileri ortalama şu şekilde,
Belirttiğiniz ortalama hızlarda ve normal ş. içi trafiğinde agresif kullanım olmadan,
1 depo ile ş.içi 600-650 km yol katedersiniz. (BP Ultimate ile)
Tüketiminiz ortalama 6-7 litrelerde gezer. (Kışın 0,5 kadar artıp, yazın 0,5 kadar düşürebilirsiniz.)
Tsi motorlar, benzinli motorlar arasında en az tüketime sahip olanlardan diyebiliriz.
Öncelikle bilgilendirme için teşekkür ederim. Ama sizce de 600-650 biraz az değil mi ben en azından 700 km bandında olur diye düşünmüştüm aracın çok ekonomik olduğu söyleniyor

1 depo ile ş.içi 600-650 km yol katedersiniz. (BP Ultimate ile)
Öncelikle bilgilendirme için teşekkür ederim. Ama sizce de 600-650 biraz az değil mi ben en azından 700 km bandında olur diye düşünmüştüm aracın çok ekonomik olduğu söyleniyor
Ş. İçi ve trafikte demişsiniz. Buna göre yorum yaptım. Yoksa ben karmada 800 km çok yapmışlığım var. Uzun yolda 900 üzere geçiyor.

597d1c7758160ec441049b74006a6983.jpg
5c976b5a04d64ac522a57231d6c996d7.jpg

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araçta 4 kişi bagajda 120 kg yük klima kapalı.karadeniz sahil yolu güzergah artvin Karaman 1400 km hız enaz bu yer yer bayağı 180-200 ile de gidildi yolun sonu ortalama 5.8

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Pardon haklısınız. 700-750 km yazacağıma 600-650 km yazmışım. :)

Arkadaşlar merhaba foruma az önce üye oldum. Şu sıralar yeni bir araç almayı düşünüyorum ve koşullar gereği yakıtı az tüketen mümkünse koklayan bir araç arıyorum:D. Sahibi olduğum 2011 model e86 kasa bmw 1.16i benzinli aracımı satarak onun yerine 1.2 tsi leon almayı düşünüyorum. Ankarada günlük en az 35-40 km yapıyorum ve genelde trafikte bulunuyorum çok abartılacak bir dur kalk olmasada akıcı olduğu da söylenemez. Aracım şu an ortalama hız olarak 32km/s gösteriyor yakıt bir hayli fazla tüketiyor. Sizce yakıt olarak 1.2tsi leon beni tatmin eder mi ne kadar yakar bir depo ile şehir içi kaç km gider özellikle ankarada kullanan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
üstadım bence 2016 2017 1.0 ecotsilarada bi bakın ben kullanıyorum çok iyi

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt