Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon 1.2 TSI DSG ( 2014 ) 16'dan 18 inç Jant Geçişi Hakkında

0nespike

Kayıtlı Üye
Merhabalar Arkadaşlar Şuan Aracımda Style Paket ile birlikte gelen Orjinal 16 inç. Çelik Jantlar var bunları Kışlıklarla birlikte kullanmayı düşünüyorum,
Yazlıklar içinse 17 yada 18 inç'e geçmeyi düşünüyorum, Önerileriniz nelerdir 17 mi tercih etmeliyim 18 mi ? Daha önceden 16 'dan 18 e geçen arkadaşlar varsa deneyimlerini aktarabilirmi? Ne gibi olumsuzluklarla karşılaşabilirim? 2014 Style Paket 1.2 TSI DSG Seat leon araca 18 takabilirmiyim araç kaldırırmı ? Açıkçası aklımda bir jant var görselini paylaşayım bu baktığım jantın ORJİNALI 17 inç'te yok galiba Rastlamadım.
Son olarak 17 inç Tercihim olursa yay ne kullanmalıyım? 18 olursa ne kullanmalıyım?
Şimdiden Yardımcı olan yorumlarını deneyimlerini Tecrübelerini Paylaşan Herkese Teşekkür ederim. 222.jpg

Konfor acisindan 16’da kalmanizi oneririm. Ben 17” kullaniyorum set ve cukurlar da rahatsiz edici olabiliyor.

Sent from my iPhone using SCW - SeatClubWorld

Tam olarak bu jantı kullanıyorum :) konforunuz ölür gider yol tutuş biraz gelişir ama FR'ların süspansiyonları style'lardan 2 cm kadar daha alçak, bunu da hesaba katarsanız bir FR ile aynı görünüşü de alamazsınız. Style'larda standart jantlar maks 17" e kadar çıkar, makyajlı ya da makyajsız FR jantlarına bakabilirsiniz.

225/45/r17 ölçüsünde lastikle bir sorun yaşamamanız lazım.
18" takmak isterseniz 225/40/r18 lastik bakmalısınız. Lastik fiyatları da bu ölçülerde %30/40 arasında artıyor bu arada belirtmiş olayım. 17" lere düzgün lastikler 400 500 lira arasındayken 18lere 800-1000 arası rakamlar vermeniz gerekebiliyor.

Geri
Üst Alt