Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon 1.2 tsi çalışmama sorunu(marş basmıyor)

beta006

Kayıtlı Üye
Öncelikle hepinize merhaba. Aracım seat leon 1.2 tsi style 2014 model. 2017 eylül ayında satın aldım aracımı 1 sene hiçbir sorun olmadan kullandım. Son 3 ayda saçma bi şekilde bazı zamanlarda bir hata vermeye başladı. Aracıma biniyorum herzamanki gibi kontağı çevirip uyarı lambalarının sönmesini bekliyorum. Sonrasında debriyaja basıp kontağı çevirdiğimde sürücü ekranında “debriyaja basmadan kontağı çevirmeyin” uyarısı alıyorum. Servise götürdüm fakat sebebini onlarda bilmiyorlar.

Bir tanıdığımdan öğrendiğim kadarıyla wolksvagen grubunda arabanın kendini korumaya alması gibi bi durum varmış bana direksiyonu zorlayarak en sola kadar çevir sonra kontakla beraber bastır sola çalışır dedi. İlk seferinde öyle çalıştı fakak şu anda o şekildede çalışmıyor maalesef. Sebebi hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmisiniz. Teşekkür ederim şimdiden.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Aracın akü ömrü dolmuş onunla ilgili bir sıkıntı olabilirmi gereken voltajı sağlamıyor olabilir isterseniz aküyü bir ölçtürün.

Öncelikle hepinize merhaba. Aracım seat leon 1.2 tsi style 2014 model. 2017 eylül ayında satın aldım aracımı 1 sene hiçbir sorun olmadan kullandım. Son 3 ayda saçma bi şekilde bazı zamanlarda bir hata vermeye başladı. Aracıma biniyorum herzamanki gibi kontağı çevirip uyarı lambalarının sönmesini bekliyorum. Sonrasında debriyaja basıp kontağı çevirdiğimde sürücü ekranında “debriyaja basmadan kontağı çevirmeyin” uyarısı alıyorum. Servise götürdüm fakat sebebini onlarda bilmiyorlar.

Bir tanıdığımdan öğrendiğim kadarıyla wolksvagen grubunda arabanın kendini korumaya alması gibi bi durum varmış bana direksiyonu zorlayarak en sola kadar çevir sonra kontakla beraber bastır sola çalışır dedi. İlk seferinde öyle çalıştı fakak şu anda o şekildede çalışmıyor maalesef. Sebebi hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmisiniz. Teşekkür ederim şimdiden.

Bu durum da anlık bir hata veriyor olması lazım bir sensör de tam anlamıyla yada aküden kaynaklı olabilir mi servis mutlaka ilk bu işleme bakmıştır ama muhtemel debriyaj ile ilgili bir iletişim bozukluğu

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Aracın akü ömrü dolmuş onunla ilgili bir sıkıntı olabilirmi gereken voltajı sağlamıyor olabilir isterseniz aküyü bir ölçtürün.

Yarın ölçtürücem aküyü bakalım bende düşündüm bi an ama start stop sisteminde veya haftanın geri kalan günlerinde hiç sıkıntı yapmıyor araba hemen çalışıyor. Ayda 3 kere ancak yapıyo şu an. Akü kaybaklıda olmaya bilir gibime geldi ama yinede ölçtürücem ben teşekkür ederim.

Bu durum da anlık bir hata veriyor olması lazım bir sensör de tam anlamıyla yada aküden kaynaklı olabilir mi servis mutlaka ilk bu işleme bakmıştır ama muhtemel debriyaj ile ilgili bir iletişim bozukluğu

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Debriyaj çipine baktırdım sağlam çıktı onun haricinde debriyaj müşüründe sorun olabilir dediler ama kesin değil fiyatı 400 tl dediler bende kesin olmayan bi çözüm için açıkcası 400 tl vermek istemedim. Dediğim gibi bunu bazı zamanlar ayda 3 4 kez yapıyor geriye kalan zamanlarda hiçbir sorun yaşamıyorum.

Şunuda eklemek istiyorum son seferde aynı hatayı verdiğinde dikkatimi çekti. Ben arabanın anahtar pilini geçen hafta değiştirdim. Bu hayatı verdiğinde ilginç bi şekilde anahtarın pilini değiştirin hatasıda verdi araba acaba sebebi nedir?

Geçmiş olsun.
Yepyeni bir arabada servisin çözüm bulamaması çok saçma geliyor bana.

İnanın bende şaşırdım servisteki usta 3 senedir leon ve ibiza modellerine baktığını söyledi ama böyle bir arızayı hiç duymamış. Çözüm yolu daha komik inanın bana diyorki : siz arabayı bırakın 1 hafta biz heryerini sökelim bulalım sorunu. Böyle bir servis olabilirmi cidden inanamadım.

Şunuda eklemek istiyorum son seferde aynı hatayı verdiğinde dikkatimi çekti. Ben arabanın anahtar pilini geçen hafta değiştirdim. Bu hayatı verdiğinde ilginç bi şekilde anahtarın pilini değiştirin hatasıda verdi araba acaba sebebi nedir?

Pilden sorun olması zor ama eğer varsa bir müddet yedek anahtar kullan bakalım tekrar ediyor mu bu arada benim de pil uyarı veriyor :(

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt