Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Ibiza - Radyo Kodu Girmek Ve SAFE Problemi - VİDEOLU ANLATIM

yigitbasgan

Kayıtlı Üye
Seat Ibıza / Cordoba mk4 (2002-2008) marka araçlarda bulunan Alana, Alana II seri radyo player'lara radyo kodu nasıl girilir, videoda anlatmaya çalıştım.

SAFE PROBLEMİ İÇİN :
ELİNİZDE RADYO KODUNUZ VARSA : Eğer ekranda SAFE yazıyorsa ya da SAFE2 yazıyorsa teybinizi açık bırakın, 50 ile 120 dk arası bir sürede ekranda 1000 yazacaktır. Bu rakamı gördüğünüz an kodu videoda anlattığım biçimde girebilirsiniz.
Oto Elektrik ve Teypçilere gittiğinizde sizi aldatmaya yönelik cümleler kurup, "abi ekranda safe yazdıysa muhakkak çipin kırılması gerek, 100 liraya çözeriz, yeni kod atarız" tarzı sözlere inanmayın, elinizde radyo kodunuz var ise dediğim gibi ekranda "safe" yazısını görünce yukardaki işlemi yapın.

ELİNİZDE RADYO KODU YOKSA : NORMALDE servis aracınızın şase numarası ve teybin üzerine kazınmış numara ile o kodu size veriyor. AMA ne yazık ki artık Türkiye'deki servisler işi ticarete dökmek amacıyla "aracın buraya gelip 40 dakika makineye bağlı kalması gerekiyor, almanyadan kod gönderiyolar" gibi YALAN cümlelerle sizin 60 liranızı alıyorlar. Kodu Almanya'nın falan gönderdiği yok, şase numarasına kayıtlı o kod. Oto teypçilere çip kırdırmak yerine servise mecbur 60TL verip alabilirsiniz.

Kod Girme Videosu:

Bilgi 9cin tesekkur ederiz

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yararlı bir bilgi çok teşekkürler ihtiyaç duyan arkadaşlara güzel bir anlatım olmuş

Hataydayim benim teypte 1000 yaziyor servis yok burada tavsiyeniz nedir dostlar?

Bilgi için teşekkürler Allah razı olsn

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gecenlerde aracimdaki teyp safe moduna gecti firsat bulup kod yazdiramadim sonrasinda aractaki sikintidan dolayi beyin ve sonrasinda aku degistirdim ve teypte 1000 yazisi cikti kitapcikta kodu 0725 yaziyor giriyorum fakat onaylama yapamiyorum en sondaki tusa basili tutulmasi gerekiyormus onuda denedim ama teyp acilmadi bana yardimci olur musunuz ?

Merhaba arkadaşlar yukarıdaki video açılmıyor maalesef...Seat 1.4 ibiza 2008 model var bende....benim radyoda da safe problemi oldu aküyü değiştirdikten sonra...ne yaptıysam açamadım... en son servise gittim fakat onlarda araç için randevu alacaksın yok aracı getireceksin yok 100 lira gibi bir fiyat tutar gibi pişkince cevap verdiler....Bu konuda yardımcı olacak arkadaş varmı? varsa çok makbule geçer....

Merhaba arkadaşlar yukarıdaki video açılmıyor maalesef...Seat 1.4 ibiza 2008 model var bende....benim radyoda da safe problemi oldu aküyü değiştirdikten sonra...ne yaptıysam açamadım... en son servise gittim fakat onlarda araç için randevu alacaksın yok aracı getireceksin yok 100 lira gibi bir fiyat tutar gibi pişkince cevap verdiler....Bu konuda yardımcı olacak arkadaş varmı? varsa çok makbule geçer....
Kardeş el kitabında kod yazar oraya bak yırtıp almadıysan eğer. Yoksa yapacak birşey yok bende de aynı araç var . Daha önce servisten kod aldım kenara yazdım.

2013lerde kod var ama yok bende zamanında teybi sökmüştüm kod istemişti servis cihaza bağlamamız gerekiyor 60 tl demişti 2014 yılında safe yazısı çıkınca kontağı açıp bekleyince kendi tanıyor BCM (boddy control modül) teyp açılıyor sonrasında , aslında servisin ücretsiz vermesi lazım para verip arabayı alıyorsun kodunu da para ile veriyor yok böyle bir fırsatçılık

Geri
Üst Alt