Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat ibiza lastik basinci

egebilir

Kayıtlı Üye
Merhaba aracim seat ibiza 1.0 ecotsi dsg aracimda orjinal 15 inch style janti var. Hava olarak ne bassam bilemedim benzin kapaginda hep 3 kisi + valiz seklinde gosterilmis ancak araci yuzde 95 tek basima ve bagajda sadece bir laptop cantasi ile kullaniyorum. Konfordan cok odun vermek istemiyorum ancak yol tutusta onemli benim icin, bu durumda nasil bir hava basmam dogru olur suan onler 32 arkalar 30. Ayrica resim olarak ekliyorum fabrika onerilerini.
b6fa25e70adb17ceb3d53ee59b4d4d07.jpg

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Dört lastiği yeni değiştim,servis ön arka 34 te tut yaz kış aynı yap dedi

Dört lastiği yeni değiştim,servis ön arka 34 te tut yaz kış aynı yap dedi

Anladigim kadariyla on ve arkanin farkli olmasi gerekiyor onde motor agirligi oldugu icin (sonucta yaris arabasi gibi 50 50 agirlik dagilimi yok binek araclarda) ki azda bir fark degil, 3 psi fark gosteriyor benzin kapagi, servis biraz eski kafa yaklasmis bu duruma bence. Pek saglikli olmaz gibi geldi bana hepsine 34 basmak.

Konfor arttıkça yol tutuş etkisi ne olur , onu bir araştıralım . Ben ters orantı var diye biliyorum aralarında . Eğer öyle ise benzin kapağındaki "konfor" ayarları yol tutuşu olumsuz etkileyebilir .

Konfor arttıkça yol tutuş etkisi ne olur , onu bir araştıralım . Ben ters orantı var diye biliyorum aralarında . Eğer öyle ise benzin kapağındaki "konfor" ayarları yol tutuşu olumsuz etkileyebilir .

Bende oyle biliyorum ancak araci buyuk cogunlukla tek basima ve yuksuz kullandigim icin 33 e 30 ideal bir konfor yol tutus dengesi verecektir diye dusundum. 3 kisi + valiz icin 33 30 denmis tek kisi ile 33 30 herhalde 35 32 ye falan denk geliyordur.

Geri
Üst Alt