Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat ibiza ilk bakım

VARG

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. 24 nisan 2017 trafiğe çıkışlı ibizamın kilometresi 9000 km ye yeni geliyor (kilometre önce dolsaydı 15000 te olacaktı bakımı) fakat arabanın ekranında 15 gün önce servis bakımı geri sayımı başladı. Yani yılını dolduruyor fakat ben kışın ortasında gidip yağ, yağ filtresi polen filtresi gibi şeyleri değiştirmek istemiyorum açıkçası. Reel kullanımıma göre de nisanda dolması gerekiyor zaten yılı. Araba ilk anahtarının çevrildiği tarihi baz aldığından şubatı gösteriyor bana. Bu durumda ne yapmam gerekiyor acaba? Servisi arayıp görüşeyim mi? Sonradan sizin bakım zamanı şubattaymış gelmemişsiniz derler mi acaba?

2016 mayıs çıkışlı ibizamda aynı şey başıma geldi şubat 2017de servis uyarısı verdi araç. aradım servisi sorun değil ilk çalışmadan itibaren yıl olarak sayıyormuş ondan dendi. 15000 km veya 1 yılı geçirmeden servise gidebilirsin yetkili servise gideceksen nisan ayı başı için randevunu al dolu oluyor genelde bilgin olsun.
[doublepost=1516776054,1516775968][/doublepost]Her kontakta geri sayacak bu arada biraz can sıkıcı ama takma kafaya sıkıntı yok :)

• Beğen
Reaksiyonlar: VARG
Teşekkür ederim. O zaman şu an servis için sıkıntıya girmeye gerek yok. Nisanda hem ilkbahar bakımı olur hem de olması gereken zamanda yapılmış olur.

Geri
Üst Alt