Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Ibiza hakkinda Bilgi

Bence o veri ekranı yanlış tır böyle bir veri şehir icinde hiç görmedim duymadım .. yani gaz pedalına basmasak bile ortalama 0,7-0,8 arası yakıyor

85 km sabit hızla koklattık mübarek :))

Ekli dosyalar

• 51357AB4-D85D-462B-82B9-F1BAE9E929CB.jpeg
    51357AB4-D85D-462B-82B9-F1BAE9E929CB.jpeg
    934 KB · Görüntüleme: 54
1.2 TSI için konuşuyorum; Ya ben o seviyeleri pek göremiyorum. Siz hiç gaza basmıyonuz herhalde şehir içi 7-8 lt rahat yakıyor. Şehir dışı 4-5 lt arası

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kardeş benim değlerde seninki gibi hatta ş.içi 10-11lt üstelik aracı hiç hor kullanmam

ibiza 1.2 tsi 90 Hp, İstanbul'da ortlama hızım 26 km, yakıt ortalamam 7,1 olup sürekli sabittir. Aracı çoğunlukla işe gidip gelirken kullanıyorum yani sabah akşam trafiğine giriyorum fakat çok yoğun bir trafik değil. ( 13 km yi 35 dk da gidiyorum) . Trafiğe yakalanmazsanız şehir içi 6- 6,5 arası, trafiğe girerseniz 7,5-8 litreyi görürsünüz.

Merhabalar,

Arkadaşım 2016 model 1.2 TSI ya da1.0 ecoTSI otomatik Ibiza almayı düşünüyor. Motor hacmi küçük olduğu için bir sorun yaşar mi diye düşünceli. En doğru bilgiyi forumdan buluruz diye düşündüm. Yorumda bulunursaniz cok sevinirim. Herkese iyi forumlar..

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

2016 1.0EcoTSI DSG kullanıyorum. aracımı alırken 1.2TSI Polo ile arasında kalmıştım. Fakat iyi ki 1.0 almışım diyorum. Yakıt tüketimim trafiğe göre değişse de, 6ltden aşağı görmek zor, aynı şekilde 8ltden de yukarısını görmek zor bence. Bu değerler beni oldukça mutlu ediyor.

Ayrıca 1.2TSI'larda olmayan fakat 1.0EcoTSI 110hp'de olan ön kilit de viraj performansını önemli ölçüde arttırıyor diye düşünüyorum.

1.2 TSI için İstanbul şehir içi sıkışık trafikte 5-6 lt ortalamalardan bahsedilmiş. Şaka mısınız yoksa, aynı arabayı kullanmıyor muyuz ? Gerçekçi olun arkadaşlar. İstanbul gibi bir yerde sıkışık trafikte 1.2 TSI ile 5-6 lt demek hayalin ötesinde bir şeydir.

Tarabayadan eminönüne sıkışık trafik ile 1,5 saatte giden biri olarak aracımın ortalamasında 9,6 lt yazıyordu. Mecidiyeköyden mertere sıkışık trafikte 8,5 lt ortalamam vardı. İstanbulda yaşayan arkadaşlar, örneğini verdiğim iki yerin de haftasonu nasıl sıkışık trafik olduğunu bilirler.

Uzun yol ortalamasına gelince, 80-90 arası gidersen 4 lt gibi ortalamaları elbet görürsün, Ama uzun yol bu süratte biter mi dersen de, benim gibi 110-130 km hızla gittiğinde ortalaman 4,9 ya da 5,3 arasında değişir ve fazlası olmaz.

Lütfen bilgi verirken gerçekçi olun. Sırf altımızdaki arabayı övmek için bu tür şeylerin yanlış olduğu düşüncesindeyim. Sadece bu forumda değil, başka yerlerde de sıkça görüyorum.

Aracım 1.2 TSI DSG İbiza,
Şehir Ankara
Yakıt tüketimim ise;
Yaz aylarında 5.5-6 litre, Kış aylarında 6.5 7.0 litre civarında yakıyor. Uzun yolda ise 5.0 5.4 civarında bir yakıt tüketimim var.
Performans konusunda endişeniz olmasın gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Geri
Üst Alt