Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

seat ibiza 1,6tdi sw bağaj açılmıyor swich sorunu çözümü

hareketli kısmı nasıl söküyorsunuz içinde pin mi var onu çıkarıyorsunuz yoksa bıçakla sıyırarak mı çıkıyor

İçinde pim var zaten gövdeden 3 somunu sökünce göreceksiniz basit bir parça

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

hareketli kısmı nasıl söküyorsunuz içinde pin mi var onu çıkarıyorsunuz yoksa bıçakla sıyırarak mı çıkıyor
evet pim diğer bir değişle mil var sadece mil birleştiriyor araya ince bir tornavida sokarak esnetildiğinde çıkıyor
bc0cb9de-17a6-4cc7-8321-1e11adb3a7c1.jpgbc0cb9de-17a6-4cc7-8321-1e11adb3a7c1.jpg

Ekli dosyayı görüntüle 19092

Ekli dosyayı görüntüle 19089

Ekli dosyayı görüntüle 19093

Arkadaşlar merhaba dün akşam bağajın açılmaması sorunu ile karşılaştım int. biraz araştırdım ve kendim tamir etmeye karar verdim ve tamirini yaptım . Arıza şu şekildeydi; logoyu kaldırınca kilit motoru sesi gelmiyor ve herhangi bir tepki vermiyor aç kapa sars vur kır ne yaparsan yap tık yok .
Arka koltuğu yatırarak bagaj kilidinin üzerindei yay şeklindeki kanala kontak anahtarını sokarak soldan sağa haraket ettirdim bu anda yardımcı olan arkadaş bagajı açtı sonra arka plastik kaplamayı geriye doğru orantılı zorlayarak açtım (benim modelde vida bulunmuyor)sonra logonun arkasına denk gelen yerde 3 ad somunu çıkartarak logolu mandalı dışarıya aldım kogoyu kutudan eksen milinin bulunduğu yerden esneterek çıkardım ve swich in çalışmadığını farkettim sivich konnektörünü kısadevre ettiğimde kilit motoru çalışmaktaydı.swiçh e ketle de kaynattığım suyu döktüm ve limit kokuna sürekli bastırıp bıraktım tık sesi gelmeye başlayınca wd40 ile bol bol temizlemeye çalıştım ve swich çalıştı herşeyi sırasıyla geri taktım şimdilik sorun çözüldü.bu işlem internette yok lazım olan olur diye paylaşayım dedim selamlar.
Elinize sağlık. Güle güle kullanın.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Ses gelmiyorsa swich dir swich i anlattığım gibi tamire çalışın tamir olmuyorsa saç kurutma makinası ile ısıtılarak çıkarıldığını öğrendim , herhangi bir elektronik parça satışı yapan yerden aynı ölçüde mikro swich alıp takabilirsiniz
2.5 tlye aldım hocam ama tam uyumlu değil orjinali ters switch miş aldığım düz. araya uzatma hat çektim izole etmesi takması vs zor oldu. orjinali nerden alabiliriz acaba.. sonuçta tamir oldu çalışıyor. soket uzun olduğu için..

2.5 tlye aldım hocam ama tam uyumlu değil orjinali ters switch miş aldığım düz. araya uzatma hat çektim izole etmesi takması vs zor oldu. orjinali nerden alabiliriz acaba.. sonuçta tamir oldu çalışıyor. soket uzun olduğu için..
swich resmini ve ölçülerini koyarsanız bir bakarım elimde var mı ben hiç çıkarmadım hala çalışmakta:)

Geri
Üst Alt