Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Ibıza 1.2 TSI ilk bakım hk

SEFibiza

Kayıtlı Üye
Merhaba,

Aracım için ilk bakım vakti geldi 22.08.2017 ye randevu verdiler, 700 TL de fiyat çektiler. Bende ilk bakım ücretsiz falan gibi bir şeyler duydum var mıdır böyle bir şey ?
Bilgisi olan arkadaşlar aktarabilir mi bilgisini veya dikkat etmemi gerektirecek bi durum var mı bakıma soktuğumda aracımı ?

Saygılar.

Sizinle aynı araca sahibim. Aracımı dün bakıma verdim. Fiyat 691 liraydı. Silecek suyunu bakım listesinden çıkarttırarak ücreti 12 TL düşürttüm.

Bakımla ilgili söyleyebileceklerim: Aracınızla ilgili bir şikayetiniz varsa, şikayetlerinize göre önceden hazırlık yapmaları için servise telefon açıp bildirin. Servise gittiğinizde dile getirirseniz, randevu alırken neden söylemediniz, diyebiliyorlar.

Ayrıca, bakıma verdiğimiz aracın yerine ikame araç alabiliyormuşuz. Ancak bana vermediler. Daha önceden bildirmeniz gerekiyordu ve araç müsaitlik durumuna göre, dediler. Eğer böyle bir talebiniz varsa önceden telefon edip konuşun. Gerekirse randevu tarihini değiştirtin.

Bir de bakımdan sonra arabanın içini-dışını yıkıyorlarmış. Arabanızı temiz götürmenize gerek yok :)

Sizinle aynı araca sahibim. Aracımı dün bakıma verdim. Fiyat 691 liraydı. Silecek suyunu bakım listesinden çıkarttırarak ücreti 12 TL düşürttüm.

Bakımla ilgili söyleyebileceklerim: Aracınızla ilgili bir şikayetiniz varsa, şikayetlerinize göre önceden hazırlık yapmaları için servise telefon açıp bildirin. Servise gittiğinizde dile getirirseniz, randevu alırken neden söylemediniz, diyebiliyorlar.

Ayrıca, bakıma verdiğimiz aracın yerine ikame araç alabiliyormuşuz. Ancak bana vermediler. Daha önceden bildirmeniz gerekiyordu ve araç müsaitlik durumuna göre, dediler. Eğer böyle bir talebiniz varsa önceden telefon edip konuşun. Gerekirse randevu tarihini değiştirtin.

Bir de bakımdan sonra arabanın içini-dışını yıkıyorlarmış. Arabanızı temiz götürmenize gerek yok :)

Çok teşekkür ederim, motordan bi ses geliyor debriyajda çok tepede kavrıyor, belirttim bunları 22 sinde vericez, 26 sı sabah tatil için yola çıkacağız, çıkar heralde diye düşünüyorum. Ama belirtsek mi böyle böyle bi durum var diye sence?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Tabii, sorunlarınızı önceden belirtirseniz yararınıza olur.

Sizinle aynı sorunları paylaşıyoruz, dün bakımda servisçiye aynılarını söyledim :)

Debriyaja baktı, normal dedi. Debriyajdan ayağını hafif kaldırınca araba hareket ediyor. Yani kavrama erkenden gerçekleşiyor. Ancak uzun bir kavrama aralığı var. Debriyajın sonuna kadar ayağımızı yavaş yavaş çekmemiz gerekiyor.

Debriyajla alakalı başka bir sorum daha oldu: Debriyajdan ayağımı çekerken devir ibresi hafif kıpırdıyor. Hiç gaz vermeden rölantide defalarca gösterdim. Eleman baktı ve bunlar böyle, dedi. O şey, kalkışa yardımcı oluyormuş.

Motordan gelen sesle alakalı olarak şu başlığı okur musunuz, aynı ses mi acaba: Motordan gelen uvvk ıuvvk sesi. | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Geri
Üst Alt