Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

seat ibiza 1.0 tsi dsg

Katılıyorum arkadaşlar turbo faktörü özellikle aracı müthiş değiştiriyor. Bizim 1.4 ibizalara bir turbo atalarmış tadından yenmez miş ya böylede iyi bir sıkıntı yok :) Yalnız göz önünde bulundurmanız gereken bir durum var arkadaşlar. Motor hacmi düştükce teknolojinin nimetlerinden faydalanılıp atom karınca tarzında araçlar üretiliyor ama hiç bir zaman büyük motordaki o rahatlığı bulamıyorsunuz. Örneklendirmek gerekirse 1600 motor bir araçla yüksek hızda giderken diyelimki 170 motor bu hızı sağlarken hiç kasmıyor çünki kapasitesi daha yükseğine elverişli aynı hızı 1400 motorda veriyor ama kendini yoruyor. Dahada düşelim 1200 yada 1000 motor aynı hızı veriyor (yada veremiyor) kapasitesinin sınırlarını zorladığı için canı çıkıyor. Tabi buda her şeye yansıyor. Yakıt tüketimi, motorun sesi, sürücünün huzursuzluğu vb. gibi.
Benim görüşüm 1.4 motordan aşağısı standart bir araç sahibi için iyidir. Bin araca 1 km de gitsen 1000 km de gitsen dsg şansıman gibi vites atarak ve takometre takılıymışcasına 100 yada 120 miyi geçmeyerek gidenler için ideal. Bu kişiye 2000 motor da versen değişmez, gerek yok :) Velhasıl eğer araçtan bir beklentiniz varsa 1.4 yada üst dizel serilerine bakın tabi bütcenize göre 2. belki 3. ellere düşmeniz gerekebilecek.

Konu başlığı site kurallarına uygun açmadığınızdan dolayı 3 günlük geçici yasaklandınız.

ÖNCELİKLE ARACTAN PERFORMANS BEKLEMEYİN 4 KİŞİ BAYIR YUKARI arac kesin bayılır :) 1.2 veya 1.4 ikinci el bakın derim tavsiyem 1'4 style paket atmosverik motordan yana bende 2015 kullanıyorum su an leon düşündügüm için aracım satışta bakabilirsinz sahibinden com dan

senın su 1,4 benım 1,2 le denesek mı abı ya ne dersın :) söz senı uzmucem

çok düşük bir motor. ben olsam pişman olacağım işlere girmem.

1.4 atmosferik 85hp 132nm kullanıcısıyım...
1.0 eco tsi 110hp 200nm torka sahip motorun üzeceğini düşünmüyorum..
110 hp güç, B segmenti 1065kg araca fazlasıyla yetecektir...
MTV açısından da avantajlı...
aracın teknik özelliklerine olumlu bakıyorum..
test sürüşüne çıkmanızı öneririm...

Bende 1.4 atmosferik 85hp kullanıcısıyım.
1.2 tsi test sürücü yaptım ve hayretler içinde kalmıştım. Benim aractan fazlasıyla seriydi.
1.0 tsi kullanmadım, ama üzeceğini düşünmüyorum.110 hp hafif alınmayacak bir güç

Mesele motorun düşük/yüksek olması değil.

İki motor arasındaki Hp ve tork değerlerine bakarsanız siz de karşılaştırmanızı yapabilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

haklı olabilirsiniz ama bence motor, hp vs. daha önemli. ayrıca bu aracın fazla yakacağınada kuşkum yok. sonucta bu araca hep tek binmeyeceksin.

Bende 1.4 atmosferik 85hp kullanıcısıyım.
1.2 tsi test sürücü yaptım ve hayretler içinde kalmıştım. Benim aractan fazlasıyla seriydi.
1.0 tsi kullanmadım, ama üzeceğini düşünmüyorum.110 hp hafif alınmayacak bir güç
Ben 1.2 tsi ile bir cok araca kafa tutabiliyorum. Tork degeri oldukca yuksek. Araba dolu ya da bos cekisten hic dusmuyor yokus yukari filan fark etmiyo :)
4. Viteste 170 e kadar dayaniyor. Demek istedigim. Motor hacmi degil tork ve hp ye dikkat etmek gerekiyo.
Tamam hacim kucuk ama turbo beslemeli bir motorla oyun olmaz :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt