Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

seat hasar kaydı yardım

tekadam

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar eşim trafikte aniden duran bir araca hafif bir şekilde çarpmış bunun sonucunda arabanın 2 far ayağı kırılmış doğuş farlara 1200*2 pancurada toplamda 600 tl istiyor resimleride yükleyeceğim aracımda sağ çamurluğa doğru kaput kaymış bunu yerleştirdiğimizde çok az sağ çamurluğa boya gerekir toplamda 4000 tl hasar çıkar dediler. sanayideki ustada farları kaynatıp pancuru yapıştırırız avuç içi kadar boya 1000 tl çıkar dedi. aslında bu kaza pek önemsenecek birşey değil kazayı yaptığında kışındı klima sıcakta çalışıyordu ama yazın serinletmiyor doğuşa götürdüğümde olurya insafa gelirler mi diye garantiden yaparmısınız dedim araç önden kaza yaptığı için garantiden büyük ihtimal karşılanmayacağını söylediler. bende belki klima gazı boşalmıştır diye yağ ve gaz bastırdım ama klime yine soğutmadı. sizce ankarada doğuştan mı yaptırmalıyım tek korkum hasarı iyice abartıp iş işten geçti mantığı yoksa ustadan mı yaptırayım bu seferde araç başka sıkıntılar verecek diye korkuyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_3027.JPG
    IMG_3027.JPG
    768.3 KB · Görüntüleme: 96
  • IMG_3032.JPG
    IMG_3032.JPG
    819.6 KB · Görüntüleme: 91
  • IMG_3035.JPG
    IMG_3035.JPG
    761 KB · Görüntüleme: 88
Servis varken ustaya gitmek doğru değil. Varsın abartsınlar fakat iş sağlam olur. Hiç düşünmeden servis derim. Artı kaza bu akla gelmeyen taraflardan sorunlar çıkmaması adına servis garanti iştir

Hocam geçmiş olsun maalesef ülkemizde arac satarken sanki sifir araba aliyorlarmis gibi kazası varmı boyasi varmi hasari varmı yok efendim burda çizikler var insani çileden çıkarıyorlar haliyle hasar kaydı olan bir araca kimse yanaşmıyor ben olsaydım işinde iyi bir usta bulur ona yaptırırdım sonuçta servisde de bu arabayı yapacak olan bir usta yani ama rakamları yüksek yinede siz bilirsiniz

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Oncelikle gecmis olsun. Bizim insanımız araç alırken tertemiz kayıtsız hasarsiz boyasız sanki sıfır araç olsun ister ama kendi aracını satarken bu boyadan ne olacak ki der.
Bizler araçlarımıza kaskoyu boşuna yaptırmıyoruz, varsın olsun kaç para çıkarsa çıksın. Her aracın bir alıcısı vardır. Siz neden cebinizden yaptiracaksiniz ki. Allah korusun İleride başka bir hasar daha çıksa onu da mı cepten yapılacak. Bence gidin servise halletsinler isini. Ne kadarsa ne kadar. Bence çok dert etmeyin. Bu arada sanayideki usta çok çok fazla istemiş haberiniz olsun.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Oncelikle gecmis olsun. Bizim insanımız araç alırken tertemiz kayıtsız hasarsiz boyasız sanki sıfır araç olsun ister ama kendi aracını satarken bu boyadan ne olacak ki der.
Bizler araçlarımıza kaskoyu boşuna yaptırmıyoruz, varsın olsun kaç para çıkarsa çıksın. Her aracın bir alıcısı vardır. Siz neden cebinizden yaptiracaksiniz ki. Allah korusun İleride başka bir hasar daha çıksa onu da mı cepten yapılacak. Bence gidin servise halletsinler isini. Ne kadarsa ne kadar. Bence çok dert etmeyin. Bu arada sanayideki usta çok çok fazla istemiş haberiniz olsun.

Sizi bir yerden tanıyorum sanki

Doğma büyüme istanbulluyum. İşim gereği 13 sene İzmitte gecti. şimdi de 4 senedir marmaristeyim.

Doğma büyüme istanbulluyum. İşim gereği 13 sene İzmitte gecti. şimdi de 4 senedir marmaristeyim.

bende Samsunluyum.o sözüm bir şakadan ibaretti.burada bir dönem atıştığım bir İsmail (bey) vardı belki sizsiniz veya değil.fakat dert değil.şu var; kimse görünen değil algılanan değil gerçek çok farklı bunu bilmek lazım

Klima eğer soğutmuyorsa, ac konumunda bile sıcak üfürüyorsa radyatör delinmiştir. 250-300 civarı tutması lazım, yanılmıyorsam. Sonra sıfırdan gaz da koyarsınız, o da 50 lira. Ucuz yollu hallolur. Doğuş otoya gitmeye bile gerek yok.
Allah daha büyüğünden sakınsın.

Edit: far ayaklarını da yapıştırıyorlar. İçeriden eski yapışkanı kazıtmayı unutmayın. Yoksa sıcakta genleşip boşluk yapıyor ve fara su giriyor. Masraflı bir şey değil. Değiştirmeye gerek yok.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt