Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat cordoba s rider direksiyon sertlesmesi

Ustam sağolsun sıkıntıyı çözdü direksiyon hidroligi baya bi eksilmiş(fakat kafamı kurcalayan konu su patlak delik vs olmadan bu hidrolik nasıl eksilir) şuan için sıkıntı yok direksiyon tüy gibi maşallah
Buhar olup ucuyor kayboluo zamanla diyelim

Ustam sağolsun sıkıntıyı çözdü direksiyon hidroligi baya bi eksilmiş(fakat kafamı kurcalayan konu su patlak delik vs olmadan bu hidrolik nasıl eksilir) şuan için sıkıntı yok direksiyon tüy gibi maşallah
Direksiyon kutusu icerisinde dahili kaçak olması ihtimaldir. Drain (tahliye) hattından piston icerisindeki küçük kaçaklar atılır. Sicak soğuk hava farkı arttığında bunu yapması kismen normaldir. Direksiyon kutusunu tekrar yağ seviyesi eksilme yaparsa kontrol ettirin. Geçmiş olsun tekrar.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba abilerim 2005 s-rider kullanicisiyim dun itibariyle bi tumsekten atladım arabayla hersey normalde sabah ise 15 km falan yol yaptim hic birsey yoktu .yolda giderken bi anda direksiyon sertlesti sari direksiyon ariza ışığı yandı el freni ışığı yanıp uyarı sesi alıyorum istop edip calistirinca kisa bi sure direksiyon eskisinden daha yumusak oluyor . Pazartesi bilgisayara baglatacagim. Yag eksiltme falan demisiniz ama bunlar servo motor diye biliyorum .sensör demisiniz fiyati nedir .?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Arkadaşlar merhaba
2005 model cordoba s rider sahibiyim
Son 1 kaç gündür direksiyonda ara ara sertlesmeler var özellikle frene basarken ve park ederken normal yolda yok arıza ışığı da yakmadı ayrıca farlarda açıkken çok az sanki kısa devre varmışcasına kisiliyor acil yardım lutfen
Aynı sorunu 2 hafta öncesine kadar yaşıyordum 30 liraya direksiyon eskisinden daha iyi oldu. Kuş gibi şu anda. Şöyle ki; o kadar sertleşti ki çok çok yoruyordu. Meğerse direksiyon mili yağ kaçırıyormuş samsunun en iyi ustasına gittik maliyet 700 tl. Tabi bende yaptırmadım 700 veremezdim. Dedik direksiyon hidrolik kutusuna bir bakalım. O kadar Zor yerdeki akünün altında haberin olsun akü sökülecek. Sonra içinde hiç yağ kalmamış 2 lt. Direk. Yağ ekledik. 10 numara oldu. Tabi bu tam çözüm değil. Ara ara ilave ederim 6 ayda bir. Kesinlikle ÇÖZÜM yağ. Aküyü söktür veya kendin sök yağı al bi yerden doldur. Farka şaşırcaksın. Akü falan değil. İyi akşamlar
[doublepost=1501353421,1501353227][/doublepost]
Merhaba abilerim 2005 s-rider kullanicisiyim dun itibariyle bi tumsekten atladım arabayla hersey normalde sabah ise 15 km falan yol yaptim hic birsey yoktu .yolda giderken bi anda direksiyon sertlesti sari direksiyon ariza ışığı yandı el freni ışığı yanıp uyarı sesi alıyorum istop edip calistirinca kisa bi sure direksiyon eskisinden daha yumusak oluyor . Pazartesi bilgisayara baglatacagim. Yag eksiltme falan demisiniz ama bunlar servo motor diye biliyorum .sensör demisiniz fiyati nedir .?

Kardeşim pc falan hiç uğraşma ptesiyi de bekleme hemen yarın yaptır 10 dk bak 10 dk. Akünün altında hidrolik yağ kutusuna 2 lt yağ ilave et. ÇÖZÜM BU. Ne bilgisayarı ne bağlatması. Valla üzülürüm parana zamanına yazık. Zaten etraf soyguncu kaynıyor.

Aynı sorunu 2 hafta öncesine kadar yaşıyordum 30 liraya direksiyon eskisinden daha iyi oldu. Kuş gibi şu anda. Şöyle ki; o kadar sertleşti ki çok çok yoruyordu. Meğerse direksiyon mili yağ kaçırıyormuş samsunun en iyi ustasına gittik maliyet 700 tl. Tabi bende yaptırmadım 700 veremezdim. Dedik direksiyon hidrolik kutusuna bir bakalım. O kadar Zor yerdeki akünün altında haberin olsun akü sökülecek. Sonra içinde hiç yağ kalmamış 2 lt. Direk. Yağ ekledik. 10 numara oldu. Tabi bu tam çözüm değil. Ara ara ilave ederim 6 ayda bir. Kesinlikle ÇÖZÜM yağ. Aküyü söktür veya kendin sök yağı al bi yerden doldur. Farka şaşırcaksın. Akü falan değil. İyi akşamlar
Yalnız ben tumsek den atladım 1 gun sonra ariza ortaya cikti sertlesti direksiyon sari direksiyon ariza ışığı yanıyor kirmizi el freni ışığı yanıyor ara ara da airbag ile abs ışığı yaniyor . artik Pazartesi bilgisayara bağlayacağım insallah fazla bi masraf cikmaz

Insallah ustam yag kaynaklidir. Tumsekden atlayıp da ariza ortaya çıkınca can sıkıyor birde ariza ışıkları yanınca

Iyi akşamlar abilerim geçtiğimiz günlerde tumsekten atlayıp direksiyon sertleşmesi nedeniyle yazmıştım.
Bugun itibariyle aracmin onarım işlemi yapılıp sanayiden çıkarttın.
Aracımda tumsekten atlama nedeniyle direksiyon pompasinin kart devresi hasar görnüş daha onceden de bu arizayi vermiş kart devresi tamir edilmiş. Ama bunda tamir kurtarmadi piyasada temiz arizasiz parca bulundu takıldı velhasıl kelâm böylelikle başımdan bir olay gecti .
Herkese kazasiz belasız günler dilerim . iyi aksamla.

Geri
Üst Alt