Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Cordoba/İbiza problemli ön takım modifiyesi

Arkadaşlar merhaba bende yaklaşık 4 ay önce 2006 1.4 tdi cordoba aldım yakıt yönünden memnunum performans oldukça iyi özellikle ara hızlanmalarda. bir iki sorum olacak zaman ayırıp cevaplayabilirseniz sevinirim.

1-Bir dönem kaloriferde ısıtmama sorunu vardı sanayide özel servis devir daim pompası arızalı değişmesi gerek motor hararet yapabilir dedi ama sonra su ekleyince kendiliğinden düzeldi şu anda tam olarak ısıtıyor.(220.000 km de motorda yağ yakma yok en son 1 ay önce su ilave etmiştim) sorum; bir iki usta seatlarda hararet göstergesi doğruyu göstermez 90 olmasına aldanmayın ancak motor çok çok hararet yaparsa 90 ı geçer dediler bu doğrumu? yüksek hararetten nasıl koruyabiliriz?
2-Soğuk günlerde kaloriferi açıp sıcaklığı örneğin 24-HI aralığında econ tuşuna basmamıza gerek var mı? econa basmayınca klima motoru da çalışıyor diye duydum bu doğru mu?
3-Devir saatinin altında aracı ilk aldığımda kalan yakıt/km yazıyordu şimdi saat var bunu nasıl eski haline getirebilirim?
4-Hem klima hem de kalorifer çalışırken kesik kesik yani fasılalı üflüyor.örneğin 30 sn üfleme yapıyorsa 10-15 sn duruyor.bu şekilde devam ediyor.ve dijital ekrandan fanın gücünü arttırıp düşürmeme rağmen hemen tepki vermiyor.(polen filtresini değiştirmedim)

şimdiden teşekkür ederim.
cordoba candır merhaba :)
1-yuksek hararetden nasıl koruyabiliriz tabii ki doğru usta doğru teşhis...arıza tespitden bulabilir servis...hararet yapınca 90 ı gecer tabii doğru...3 sılındırlı motorun ısınması gec oluyor..kırmızı antifiriz kullanın
2-kışın klimaya gerek yoktur econ kullanmak zorundasınız...en iyi sıcaklığı econ da verir...
3-sağ silecek kolun ucunda düğmeler var ordan geçiş yapabilirsiniz...
4-polen filtresini değiştirin tıkalıdır muhtemelen...tıkalı filtre havayı keser tam randıman vermez..klima digital kart cıkışları sıkıntıda olabilir oto klima ustası çözebilir işini umarım parça değiştirmek zorunda olmazsınız...klima gazını tazeleyin...torpido gözün arkasında kapak var orayı sökünce kalorifer peteği olacak temizletmekte fayda var...
[doublepost=1479572777,1479572709][/doublepost]
Bence bu abs nin derdi amortisör

VSP250g cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
abs nin derdi bence salıncak burcı ön takım düzeni...

Arkadaşlar econ olarak kullandığınızda klimayı içerde nem olur buda camlarda buğu yapar ama hep auto da kullanılırsa klima aracın icinde nem olmaz daha konforlu ısınma sağlarsınız

Arkadaşlar econ olarak kullandığınızda klimayı içerde nem olur buda camlarda buğu yapar ama hep auto da kullanılırsa klima aracın icinde nem olmaz daha konforlu ısınma sağlarsınız

yooo olmuyor bende ..kışın klima kullanılmaz camlar nefesden cıkan havadan dolayı nem yapar havasızlıktan :) istenırse klimada kullanılır soba gibi yanmaz ısıtır ama...cebi de yakar sonrası

Ben çok denedim klima içerdeki nemi alır. Ayrıca ben iklimlendirme uzmanıyım

Ben çok denedim klima içerdeki nemi alır. Ayrıca ben iklimlendirme uzmanıyım

evet nemi alır ona bişi demedim zaten...dışarı havaların durumu da etkiliyor bazen dışarıdan bile nemleniyor...soğuk ve yağmurlu havalarda fazla yapıyor,kuru soğukta econ tam hamam :)

Konfor için auto. Nemi alınan hava kışın daha iyi ısınma sağlar

Birde araçda klimada ısınmada cebi yakmaz. Isınma soğutma gibi değildir araçda cep yakmaz

Birde araçda klimada ısınmada cebi yakmaz. Isınma soğutma gibi değildir araçda cep yakmaz

klimayı açınca rolantıde yol bilgisayarı 0.3 den0.8 ya da 0.7 aralığına geliyor...kompresorden alıyor gucunu..ne kadar cok elektriksel donanım açık olursa arac yakıtı o kadar artar ...alternatör habire çalışsın hele bi de aracta kapasitorsuz set falan varsa

cordoba candır merhaba :)
1-yuksek hararetden nasıl koruyabiliriz tabii ki doğru usta doğru teşhis...arıza tespitden bulabilir servis...hararet yapınca 90 ı gecer tabii doğru...3 sılındırlı motorun ısınması gec oluyor..kırmızı antifiriz kullanın
2-kışın klimaya gerek yoktur econ kullanmak zorundasınız...en iyi sıcaklığı econ da verir...
3-sağ silecek kolun ucunda düğmeler var ordan geçiş yapabilirsiniz...
4-polen filtresini değiştirin tıkalıdır muhtemelen...tıkalı filtre havayı keser tam randıman vermez..klima digital kart cıkışları sıkıntıda olabilir oto klima ustası çözebilir işini umarım parça değiştirmek zorunda olmazsınız...klima gazını tazeleyin...torpido gözün arkasında kapak var orayı sökünce kalorifer peteği olacak temizletmekte fayda var...
[doublepost=1479572777,1479572709][/doublepost]
abs nin derdi bence salıncak burcı ön takım düzeni...
Kirlisakal çok teşekkür ederim bu bilgiler beni rahatlattı. Ayrıca, sol farım önümde park halinde duran aracın yanmasından dolayı çok hafiften eridi ama çok az. Zımpara veya başka bir yöntemle düzelir mi yoksa değişim şart mı? Başka bir durumda airbag lambası sürekli yanıyor sebebi ne olabilir?

Geri
Üst Alt