Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat İbiza Değeri

emircax

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba. 2013 model seat ibiza almayı düşünüyorum. Bir tanıdıktan alacağım ve temiz bir araba. 2013 model 1.4 reference paket. 30 bin kmde. 45.000 tl fiyat nasıldır?

Merhaba
Her malın fıyatını arz talep egrısı belırler. Lakın benım gorusum.
2013 model referance ve atmosferık motor bır ıbıza 40.000 tl bandından 1 kurus fazla etmez.
2015 yılında aynı aracın 1.0 motorluları yanı 3 yıl once 35.900 tlden 0 km satıldı.
Bende 2016 yılında ocak basında 2015 model 1.4 tdı plus paket ıbızayı 50.000 tlye aldım. Ve 3 ay once arkadasıma 20.000 km 2016 model ıbıza 1.2 tsı style plus 16 jant. Buyuk ekran .led paket ibizayı kaza boya yok. 52.000 tlye aldık. Burdan fıyat bıçebılırsın.
Hakkında hayırlı olması dılegıyle

Cevabınız için teşekkürler. Ancak türkiyedeki piyasanın hali malumunuzdur. 0 araba zamları artık günden güne bile yapılır hale geldi. 50bin Tl nin altında tsi motor bulamadım. Bu arabada tanıdıktan olunca ve kmsi az olunca bunda karar kıldım. Ancak fiyatı konusunda kafam karıştı.

Gecmisi bildik arac herzaman iyidir. Fakat bir mali alirken kazanmak gerekir. 2015 model 1.2 tsi referans plus dusuk km araclara bakabilirsiniz.
İnternette yazan rakamlara aldiris etmeyin. Hepsi sisirme. 47 yazan araca 44-45 gibi teklifte bulunun illaki donen olacaktir. Ayrica 2013 refransta esp yok. Buda onemlibir handikap .

Arkadaşlar merhaba. 2013 model seat ibiza almayı düşünüyorum. Bir tanıdıktan alacağım ve temiz bir araba. 2013 model 1.4 reference paket. 30 bin kmde. 45.000 tl fiyat nasıldır?
fiyat yuksek 2013 style kaza boya yok bl ekstralı deri döşemeli aracımı 2 ay önce 46.500 e sattım

45 mi ? Vay canına! Alırken ucuz olsun, satarken pahalı olsun. Çakal çok piyasada. Bencede o arabaya ben 40.000 TL den fazla vermem. Hatta onu bile vermem.

İnsanlar arabalarını satıp yerine yeni araba alacaklarından (istinaslar hariç) satarken iyi paraya satmak istemeleri çok normal.
Sıkıntısız 1.4 motor referans 40-43 arsı bence güzel fiyat.
30 bin km de olması ve tanıştan satılık olması güzel bir avantaj. Ancak 45 lira biraz yüksek.
İbiza piyasadaki emsallerinden hiç de geri kalır bir araç değil.
Ayrıca 1.4 motor olması yakıt açısından 1-2 adım daha öne çıkarıyor ibizayı, tabi lpg ile.

İyi para ile pahalı arasında fark var. Tabiki adam iyi paraya satmak isteyecektir ki hepimiz öyle isteriz. Bundan birkaç ay önce satış sitesinde 69.000 TL ye Skoda Rapid Style DSG gördüm. Bir süre takip ettim. Sonra adam ilandan kaldırdı aracı. Ben de satıldı sandım. Aradan 20-25 gün geçtikten sonra 72.000 TL ye tekrar ilana koydu.

Geri
Üst Alt