Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

SCW hangi akaryakit istasyonu kullaniyor ?

SCW hangi akaryakit istasyonunu kullaniyor ?

• opet

• bp

• petrol ofisi

• shell

• total

• turk petrol

• lukoil

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Ben shell kullanicisiydim fakat simdi bp nin dogus grubuna yuzde 3luk bir indirimi var o yuzden bp ye dondum :)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
-*
hocam bu konuda ayrıntılı bı acıklama yapabılırmısınız seatın sayfasındada okudum da olay tam olarak ne cok ınceleyemedım avantajlımı sımdıden tesekkurler

-*
hocam bu konuda ayrıntılı bı acıklama yapabılırmısınız seatın sayfasındada okudum da olay tam olarak ne cok ınceleyemedım avantajlımı sımdıden tesekkurler
Bp istasyonlarında ayrıntılı bilgi var mesaj atıp plaka ve telefon bilgileri nizi sisteme kayıtlıyorsunuz her yakıt aldığınız da telefon numara nizi söyleyip puan biriktiriyorsunuz

16cdf48

Aynen ole her yakit alisinda market bolumune girip telefon numarani veriosun 100 tl de 3 tl puan birikiyor :)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

PO kullanıyordum. 1 depoyla 700-720 km yol yaparken 550km yaptım son 2 depomda. benzin alırken de 50lt altında almıyordum.
şimdi 1defa shellden doldurdum test ediyorum...
ankete sonra katılacam...
Test sonucunu bekliyorum :)

LPG'de Opet'ten alıyorum. Benzin'i Shell'den. Shell'in benzininin çekişi güzel araç daha iyi yakıyo. Lpg de ise Opet'inki katkılı sanırım ondan olsa gerek benzindeymiş gibi gidiyo araç. O yüzden Opet. Diğerlerininkinde araç gitmiyomuş gibi geliyo bana :)

Doğuş oto kampanyası nedeniyle bp den alıyorum:)

️ Aşk-ı Şehir Eskişehir

Akaryakıt konusunda tüpraş da bi süre çalıştığım için kendi gördüklerimi bildiklerimi sizinle paylaşayım.
--LPG--
Lpg de opet-aygaz dan aldığınız lpg ve mogaz dan aldığınız lpg arasında hiçbir fark yok ve bu sebeple fiyatı daha uygun olan mogazlardan alışveriş yaptığınızda bütçenize kâr ı olur
Lpg de her markayı denedim diyebilirim büyük şehirlerde bulunan ve 1.6SR motorlu audi a3 aracımda shell gaz daha uzun km dayanıyor ve daha performanslı çalıştırıyordu.

-Motorin-
-2 sene önce olmuş olsa petro ofisinden vazgeçmeyin derdim fakat şu anda aynı kalitede değiller ve bunu çok kısa bir internet araştırması ile görebilirsiniz.
Opet mazotu fena değil orta düzeyde size bi + sı da - si de olmayan bir motorin kalitesinde.
Total mazotu diğer mazotlardan daha ince ve daha çabuk tükeniyor performanslı kullanımda ama daha da atiklik sağlıyor diyebilirim.
shell mazotunu 3 yıl şirket araçlarımızda kullandık hâlâ da kullanıyoruz araçlar linea,accent,a4,passat,a6,insignia,range rover sport,tuareg marka araçlarımızda ortak kıldığımız kanı daha uzun km lerce yol götürüyor. Tek sıkıntı olarak range rover sport da ve tuareg de sanırım V6 olduklarından fuelsave yakıtı aldığımızda vuruntular yaşadık ani gaz yoklamalarında yüksek süratlerde fakat nitro yakıtı tartışılmaz.

Benzin.
Bu konu hakkında diğerleri kadar bilgi sahibi olmasam da geçenler de başıma gelen bir olayı anlatayım.
Kullandığım araç volkswagen golf GTsport 2009 1.4tsi 170hp. Opet den yakıt aldım ve araç saçma sapan hallere girdi ben normal şartlarda hep shell den alırdım benzini yolda kalmaktansa opetten alayım dedim ve aldım araç kendinden geçti o kadar saçma durumlar olduki birincisi oktan vuruntusu ikincisi geç çalışma vs. shell den aldıktan sonra bunların hepsi düzeldi.
Birde ben benzini genelde 50TL-100TL olarak net rakamlar olarak alıyorum ve kaç paraya kac km gittiğimi hesap edeyim diye ölçüyorum
shell benzininde 50tl ye ortalama 110-120km giderken
total den benzin aldım ilk defa ve 50 tl ye 155km yol gittim. İnanamadım şaşırdım. Shell total benzin karşılaştırması yapan arkadaslar varsa eğer ve paylaşırsa çok sevinirim :)

Opet Kulanıyorum ben, bugune kadar sıkınıtı yaşamadımm...

Geri
Üst Alt