Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sarı Direksiyon Işığım yandı

dovmee

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar;
Bugun aracımın direksiyon ışığı yandı ve direksiyonum sertleşti; Araçla seyir halinde olamıyorum ;
Delphi cihazı ile bağladığımda aşağıdakii hatayı alıyorum;
Sorun ne olabilir nasıl çözebiliriz.

hata.JPGhata2.JPG

Son düzenleme:
Araç darbe aldı mı?

Normalde airbag patlatıp motora giden yakıtı kesmesi gerektiğinde verilen bir hata imiş.
Eğer araç darbe almadıysa airbag sensör arızası vs. olabilir, bir yerlere göstermenizde fayda olacaktır, o hatada alan araçların yakıt kesmesi ihtimali var gibi görünüyor

Bir de arıza silinebilen bir arıza değilmiş, eğer arızayı ilk verdikten sonra kontak kapatılıp araç çalıştırılırsa sönmesi gerekirmiş, hala yanıyorsa yanlış veri okuyor da olabilir bir yerlerden.

Yok hocam darbe almadı;
ogun delphi cihazı ile aracı kontrol ettim,hiç bir arıaz yoktu sonra gostergelerı faln inceledım,
incelmem bitince marş bastım almadı,
ikinci mars bastım,arac mars aldı ancak bu hatayı verdi

Direksiyon ponpan çalışmıyor olabilir. Sağ önde yeşil kapaklı bir kutu olacak. Çamurluğun orada. Onun kapağını aç. Direksiyonu tam sağ ve tam sol yap. Eğer yumuşamazsa direksiyon ponpanı değiştirmek zorunda kalabilirsin

Geri
Üst Alt