Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Saçma Far-Stop-Ampul Sorunu

Evo7ution

Kayıtlı Üye
Arkadaslar merhaba 2012 1.6 tdi leonum var,forumda da yeniyim ve ilk arızami yaşadım. Yardimlarinizi bekliyorum, sorunum şu ;

Far arıza lambası yanıyor.
Sağ kısa ve uzun far sağ sis yanmıyor.sağ taraftaki ön sinyal yanmıyor çamurluk üstü sinyal ve arka sinya yanıyor.
Sol taradta kısa ve uzun far yanıyor. sol ön sinyal yanıyor fakat çamurluk sinyali ve arka sinyal yanmıyor.
Arka sol stop yanmiyor sag far açık ışığı yaniyor vs vs. biraz karışık biri sağdan biri soldan yanmıyor çok saçma geldi bana.
Ayrica park sensörum de çalışmıyor.

Ne oldu bilmiyorum aniden lutfen yardimci olun.

Çok teşekkürler.

Akü değişimi falan yaptınız mı ?

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yok hocam ne akü ne far elektronik hiçbir aksamina dokunulmadi.

Aracınıza harici bir lamba far led veya ekstra birşey taktınız mı yada sizden önceki sahibi takmış olabilir mi bu tip şeyler çnk şaseye neden olabiliyor birde eskimiş kablo demetleri de yapabilir bir şase olma ihtimali yüksek elektrikçiye bir gidin

Arkadaslar merhaba 2012 1.6 tdi leonum var,forumda da yeniyim ve ilk arızami yaşadım. Yardimlarinizi bekliyorum, sorunum şu ;

Sağ kısa ve uzun far sağ sis yanmıyor.sağ taraftaki ön sinyal yanmıyor çamurluk üstü sinyal ve arka sinya yanıyor.
Sol taradta kısa ve uzun far yanıyor. sol ön sinyal yanıyor fakat çamurluk sinyali ve arka sinyal yanmıyor.
Arka sol stop yanmiyor sag far açık ışığı yaniyor vs vs. biraz karışık biri sağdan biri soldan yanmıyor çok saçma geldi bana.

Çok teşekkürler.

Sigorta kutusuna ve elektrik tesisatına bir baktırın bence.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Çok teşekkürler.

Geçmiş olsun muhtemel bir yerden kısa devre yapmış kaput altında olan sigortalara bakın direksiyon altında olan sigorta kutusuna da bakın kapakta şeması olması gerekli yağmurda açık yada iyi izole edilmemiş bir kablo olabilir

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Çok teşekkürler.

Sanırım bahsettiğiniz sorun ön ve arka farların çapraz bi şekilde bi kısmının yanıp diğer kısmının yanmaması ise sigortanız yanmıştır kaputun altındaki sigorta kutusundan aşağıdaki fotoğrafta yan yana olan 2 sigortayı kontrol ediniz daha öncede mk2 leonda hiçbir ampulde oynama yapılmamasına rağmen başına gelen arkadaşımız olmuştu.
1e5f53894e4a2920d51af4bee0e4bcf0.jpg

f22bf490377c4af4e5707fb2bea8c819.jpg

Trakya'dan gönderildi..

Cok surmez açıklayıcı olmus hocam teşekkürler oncelikle.

kontrol edecegim. Peki bu islemin tahmini maliyeti ne olur yeni alacağım 1 adeta sigorta oturmaz sanırım oraya erime varsa.

Cok surmez açıklayıcı olmus hocam teşekkürler oncelikle.

kontrol edecegim. Peki bu islemin tahmini maliyeti ne olur yeni alacağım 1 adeta sigorta oturmaz sanırım oraya erime varsa.

Maliyet konusunda bi fikrim yok biz arkadaşımla birlikte halletik sorunu sigortayı tutan ayaklar zarar görmediğinden yuvayı iyice temizleyip ayakları sıkılayarak yeni sigorta takıp halletik sorunu sizdede böyle bir sorun varsa ve eliniz bu işlere yatkın değilse iyi bir elektrikçi ustasına gösterin onlar halleder eger erime fazlaysa ya yeni sigorta tablası almanız gerekir yada oraya yeni bir sigorta yuvası uydurulması gerekir.

Trakya'dan gönderildi..

Anladım hocam cok teşekkür ederim, nihai sonucu tekrar paylaşirim benzer sorunu baska arkadaslar da yasarsa yardimci olmasi açısından.

Geri
Üst Alt