Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sıfır araç neden olağandan çok yakar?

Arkadaşımda 1.6 FSI eos vardı 35 kuruştan aşağı yakmıyodu alet valla. ama arabasına hiç bakmıyodu ondan olabilir :D, Bizim diğer leon 1.6 8v , o'da 35 küsür yakıyo.

eos ile leon arasında kafadan 100 kg ağırlık farkı vardır.

a3 lerde 16v 1,6 lar fsi motor. benim rahmetli golfte fsi idi. sana şöyle deyim anlarsın. adanadan istanbula 986 km bir depo yakıtla geldim. 8v ile k.ını yırtsan aynı yolda 800 850 kmden fazlasını yapamazsın. şimdiki leonumla o golfüm arasında benzer kullanım şartnda en fazla yarım lt oynar ortalamada :)

ama fsi ile tsi arasında performans ve özellikle alt devir seriliği açısından uçurum var. tamamen farklı karakterlerde tamamen farklı tarzlarda makineler. fsi da biraz seri gitmesi için 4000 devir yukarısında kalman gerekir mesela.

aynen atmosferiklerin genel ortalama gucu elde ettigin devir 4 bin :) bnm eski ibizamda 1.4 100 hp liklerdendi 4 binden sonra ataklasiyordu onu satip 1.4 tsi i alinca ilk aliskanliktan oyle kullaninca 11 12 litre ortalama gorunce aklim cikmisti :) sonra fark ettim ki cenk bu araba turbo devir gerekmiyo seninde katkilarin la sakinlestim :) we simdi az yakio araba denildigi gibi senin araca alisman gerekli yoksa arabada bir problem yok

woow naptın müdür sen öyle dünya gözüyle göremem ben onu :D

leonla en son 230 tl 1015 km (350 km kadarı eskişehir içi) yaptım ama arada ufak bir tıklattılar (bursadaki olay) servise bıraktığımda 0 km menzil veriyordu :D

Geri
Üst Alt