Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Süspansiyon

Arkadaslar yan komsumdada ibiza var oda spor yay taktirdi lakin aracta cukurlara kasislerden gecerken sanki on konsol yerinden cikicakmis gibi iceriye ses veriyo 16 jant var bilgisi olan varmidir jantlardanmidir yoksa yaylardan mi? Orjinali gibi olmamis.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
bende önceden ibiza vardı oda sertti hatta video çekmiştim sesi açınca anlaşılıyor sert olduğu bu arada 15 inc orjinal jantlı
birde şuna çok dikkat edin bende geçen forumlarda biri yazmıştı adam arabam sertleşti diye dert yanıyordu benzincide hava bastıktan sonra , lastikçiye gitmiş 47 hava varmış lastiklerde bende gecen de aynı şekilde sıfır FR aldıktan 3 hafta sonra benzincide havaları 32 yaptım daha 600 km de ki arabadan sesler gelmeye basladı sonra N11 den hava saati aldım baktım 38 hava vardı lasiklerin dördünde de .. yani benzincilerde kalibrasyon yapmıyorlar pek 6-7 hava fazla basıyordu benim gittiğim benzincinin havası

Lastik havalarindan olabilir diyosunuz kontrol edilebilir ama orjinal yaylarda esneme yapiyor spor yaylardada yapmamasi gerekiyor cözemedim arkadasimizin attigi video gibi cozum bulanamadi galiba

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Esneme mi sekme mi yapıyor önce ona karar verelim. Esneme yapması amortisörlerin rebound (geri tepme diyelim) yetisinin olmadığını ve bir kere esnedikten sonra sıfır durumuna gelmesi uzun sürüyordur. Eper esneme yapıyorsa amortisör ömrünü tamamlamış olabilir. Ancak sekme yapıyorsa yani aracın girdiği çukur veya kasislerde yoldaki farklılığı ememeyip doğrudan kasa ile beraber hareket ediyor demektir. Bu durumun bir kaç açıklaması var: süspansiyonlar çok sert olup aracın ağırlığına göre üretilmemiştir. Kaputta aracın akslarına binen yükler yazıyor. O yükleri aşan bir amortisör daha sert olacak ve araç zıplayacaktır. Yükün çok altındaki amortisörler de esneyecektir.
Bu duruma göre karar verebilirsin

TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu açiklamaya gore esneme yapmayip sekme yaptigina kanaat getirdim kullanilan suspansiyon olarak olan yaylar yeterli olculerde olmadigini girilen cukurlari kasa ile hareket ettirdigini anladim yanlissam duzeltin

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu açiklamaya gore esneme yapmayip sekme yaptigina kanaat getirdim kullanilan suspansiyon olarak olan yaylar yeterli olculerde olmadigini girilen cukurlari kasa ile hareket ettirdigini anladim yanlissam duzeltin

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yaylar sert öyleyse. Yayları yumuşatmanın yolu da yok. Ya eskiye dönmeli ya da daha uyumlu (vogtland ya da eibach) modelleri tercih edebilsin

Aracın yaylarını daha sert ve alçak olan bir yayla değiştirmek ayarlarını bozacapğından uzun sürede süspansiyon sistemini daha çok yıpratacaktır. ama çok önemli.değil 100 bin km değil 80 bin km de değişir. Orijinale dönmyeceksin anladığım kadarıyla. 3 veya 3.5 Mm yi boşver. Doğrudan verdiğim iki modelden cebine uygun olanını seç. Sitede daha çok vogtland kullanan var çok memnun olduklarını söylüyorlar. Sekme yok konfor kaybı çok az diyorlar

Geri
Üst Alt